Автор Тема: Покупко-продажба на ЕООД и отчети в ТР  (Прочетена 2936 пъти)

Симеонова

• Гост
На 16.11.2010 е взето решение за продажба на дяловете на ЕООД(регистрирно на  19.06.2009 в ТР) на трето лице. На 24.11.2010 е подадено заявление за вписване на промените в ТР. На 29.12.2010 промените са вписани. На 19.01.2011 ЕООД е регистрирано по ЗДДС на основание чл.100 ал.1. Днес новият собственик ми носи акта за регистрация и нищо друго. ГФО - няма, оборотка - няма, подадена ГДД за 2009 - няма информация. Влизам в ТР - няма обявени отчети. Кой би трябвало да бъде глобен за непубликуването им? ЕООД-то, новият собственик, старият собственик?

Abby

• Don't drink and fly ;)
Re: Покупко-продажба на ЕООД и отчети в ТР
« Отговор #1 -: 02 Февруари 2011, 18:04 »
За неподадени отчети и данъчни декларации през 2009 г. отговорността е на управителя от 2009 г.

А иначе глобено ще е ЕООД-то.

Симеонова

• Гост
« Отговор #2 -: 02 Февруари 2011, 18:48 »
Благодаря, Abby

Все пак успях да се свържа с предишния собственик на капитала.  Обаеща да изпрати "някакви разпечатки". На въпросът ми за липсата на отчет за 2009 в ТР, отговорът беше - "Тогава фирмата не е била регистрирана по ДДС и не е длъжна да го публикува. С това няма да имате проблеми."
Въпреки уверенията, предупредих новия собственик за възможността да ЕООД-то да бъде глобено.

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 02 Февруари 2011, 19:07 »
В лекса имаше тема за търсене на отговорност от бивш управител. Потърси я, ако не те мързи. Мисля че давността беше 3 години от момента на освобождаването му.

И предполагам си знаеш, че публикуването в ТР няма нищо, ама нищо общо с ДДС :)) И че глобата е 2 бона :((

Барми

• Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #4 -: 02 Февруари 2011, 19:14 »
И Симеонова предполага, че си знае :))))
Ама как да излезе на глава със стария управител? С новия..... добре е направила. Дано той си спомни, че го е направила :)

Симеонова

• Гост
« Отговор #5 -: 02 Февруари 2011, 19:32 »
Благодаря ви, момичета:)
Предполагах, че отговорът на бившия собственик на капитала и бивш управител на дружеството ще ви разсмее, за това го публикувах.
А дали ще се сети новият управител........е, няма значение. Хареса ми една вече заключена тема за гражданската позиция и загубеното в обяснения време:)
Хубава вечер ви желая.

« Отговор #6 -: 03 Февруари 2011, 11:05 »
Симеонова, вярно е че отговорът е смешен. Но мен не ме разсмя.
Да, глобено ще бъде дружеството. То може да търси отговорността от стария управител, има си текстове доколко и докога.
Единственият ми съвет е, че при публикация на ГФО със закъснение, но ПРЕДИ момента в който НАП се сеща че не му е изпълнен бюджета за глоби (по презумпция края на юни), ще ви подминат и ще глобят тези които и дотогава няма да са изпълнили задължението си.

Аз предпочитам да обяснявам на клиентите всички възможни санкции, всички възможни проблеми, в някои случаи и писмено. След това те да решават какво да правят.