Автор Тема: Чл.44 (4) ЗДДФЛ  (Прочетена 4775 пъти)

OpaSna TikVa

  • Мои са!
Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« -: 03 Януари 2011, 11:12 »
(4) (Нова - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Когато платецът на дохода от наем или друго възмездно предоставяне за ползване на права или имущество е предприятие или самоосигуряващо се лице, размерът на данъка се определя и данъкът се удържа от платеца на дохода при изплащането му. В тези случаи размерът на дължимия авансов данък се определя, като облагаемият доход по чл. 31 се умножи по данъчна ставка 10 на сто.

Ама хич никаква ли служебна бележка няма да ми издават? От онези "по образец"?


Барми

  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« Отговор #1 -: 03 Януари 2011, 11:17 »
Ти наемодател ли си? Ще ти издават, бе. Като при всеки нормален СИС.

Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« Отговор #2 -: 03 Януари 2011, 11:19 »
чл.45

(4) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Предприятието или самоосигуряващото се лице, платец на доходи по чл. 29 или 31, издава за изплатените доходи и удържания данък по реда на чл. 43 и 44 сметка за изплатени суми и служебна бележка по образци, които предоставя на лицето, придобило дохода.

а чл.31
Чл. 31. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Облагаемият доход от наем или от друго възмездно предоставяне за ползване на движимо или недвижимо имущество се определя, като придобитият доход се намалява с 10 на сто разходи.

OpaSna TikVa

  • Мои са!
Re: Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« Отговор #3 -: 03 Януари 2011, 11:38 »
http://portal.nap.bg/ospage?id=150&docNom235=30

ама този "образец" не го откривам.
наемодател на предприятия съм. Ясно, че те - наемателите предприятия - ще издават. Ама нали тряба да ги следя какво точно ми издавт бе:))))))

Re: Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« Отговор #4 -: 03 Януари 2011, 11:42 »

OpaSna TikVa

  • Мои са!
Re: Чл.44 (4) ЗДДФЛ
« Отговор #5 -: 03 Януари 2011, 11:46 »
10х:)
Тиква бе!