Автор Тема: Трудов договор - ЕГН или ЛНЧ  (Прочетена 2201 пъти)

трябва да пусна трудов договор на човек с двойно гражданство очевидно.. защото си има и българско ЕГН, но последната му лична карта от 2011г е само с ЛНЧ
проверих в Здравноосигурителен статус в НАП, и по двата номера ми излизат данни за лицето, като по ЕГН е само до 2002 година, а по ЛНЧ - от 2003 до днешна дата, което значи сигурно, че този номер е по-актуален
как е по-добре да декларирам и договора и осигуровките после - по кой номер? особено важно ни е, защото човекът чака просто да навърши възраст още 2-3 месеца и да се пенсионира тук, а формулярите за УП-тата са само с ЕГН

някой има ли подобен опит?

bonou2

• Гост
Re: Трудов договор - ЕГН или ЛНЧ
« Отговор #1 -: 21 Март 2012, 11:52 »
нямам поглед да си призная , но ще се хвана за това :
"но последната му лична карта от 2011г е само с ЛНЧ"

« Отговор #2 -: 21 Март 2012, 12:00 »
всъщност сега разгледах личната карта - и има само чуждо гражданство, и постоянно пребиваване

тоест да действам по ЛНЧ?

bonou2

• Гост
« Отговор #3 -: 21 Март 2012, 12:03 »
ами това е леганият му документ в Бг....
пак казвам - "нямам поглед" реален , но така бих действала аз - по документа който има в БГ с ЛНЧ

« Отговор #4 -: 21 Март 2012, 12:08 »
то проблемът е че по ЛНЧ, издаден 2011 излиза тази личност, че за последните 10 години не се е осигурявала, а по ЕГН - че си е здравно осигурена, защото е работила в България, явно трябва да отиде в НАП и да се прехвърлят служебно данните от ЕГН към ЛНЧ, след като това е официалната идентификация

пък после ще се чудя как да попълвам дебилните уп-та, които не са предвили  ЛНЧ :))

bonou2

• Гост
« Отговор #5 -: 21 Март 2012, 13:02 »
като че ли , консултация с НОИ ще е по-читаво...така мисля.

« Отговор #6 -: 16 Май 2012, 17:56 »
дойде време да пенсионираме чуждия гражданин, та в тая връзка утре ще прекратявам трудовия договор по взаимно съгласие, за да му дадем заповедта, уп и тн и да си ги носи в НОИ

в какъв разумен и безопасен срок бих могла да го назнача отново - защото ще продължи да работи? нещо си спомням, че 2-3 дни прекъсване върши работа и след това нов договор, но тези в НОИ как се ориентират, че лицето не работи към момента на правото за пенсия - декларации 1 ще подам чак през юни (по стария и по новия договор), а не вярвам да имат достъп до системата с уведомленията към НАП?

човекът работи в търговски обект и съвсем не е добре да седи там без договор, та ми се иска минимално време да има в прекъсването..

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #7 -: 16 Май 2012, 18:42 »
с трудовата книжка, небесна
като я приключиш по тоя договор и я подаде с документите за пенсия

« Отговор #8 -: 16 Май 2012, 19:11 »
май не разбрах, съжалявам... имаш предвид нов договор чак като НОИ върне трудовата книжка?

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #9 -: 16 Май 2012, 19:32 »
не, нов трудов договор можеш да сключиш и без наличието на ТК - 2,3 дни след прекратяване на стария. Самата ТК не е условието за сключване на ТД

но от нея и от УП, НОИ ще види прекратяването, предполагам

Полякиня

• Гост
« Отговор #10 -: 22 Май 2014, 20:27 »
Моля за съвет, имам ЕГН от 10 г. , всички здравни осигуровки, надъци са по ЕГН. Имам и ЛНЧ, като ЕГН е само на хартия, а ЛНЧ е на лична карта за постоянно пребиваване. От новата ми първа месторабота по трудово правоотношение ме съветват да използвам ЛНЧ, а аз се претеснявам да не се загубят данни в НОИ.
Мога ли да продължа да използвам ЕГН-то.

gera_r

• Аз зная точно къде е Рая!
« Отговор #11 -: 23 Май 2014, 13:45 »
Този въпрос е най-добре да се зададе в НОИ.

----
Добре де, когато "получихте" ЕГН-то преди 10г, не си ли сменихте личната карта?
Не, че съм наясно с легитимността на нацията, ама не ми звучи логично да се идентифицирате с ЕГН или ЛНЧ - когато както Ви е удобно...

.:Тъп та дрънка

• Гост
« Отговор #12 -: 23 Май 2014, 16:07 »
Да, да определено трябва да се направи проверка в НОИ и там на каквото се води, да се продължи с него. Имах подобен случай, но там не беше ЕГН, а служебен номер и беше голяма разправия да срещнем нещата.