Автор Тема: ОКд-5 и възобновяване на дейност  (Прочетена 3298 пъти)

Abby

• Don't drink and fly ;)
ЕООД със спряна дейност от 6-7 години и сега възобновява. Собственикът чинно отива да си подаде декларацията в НАП (спазил 7 дневния срок) и чиновничката му обяснява как не може. Връща го с една бележка "за избрания Булстат лицето е прекратило дейност".

Обяснила му как трябвало той да отиде в Агенция по вписвания, да направи нещо, неясно точно какво, и от АП инфото да пристигнело в НАП. Фирмата е пререгистрирана, дори има промяна на обстоятелства след това и в АП всичко си е точно.

Чиновничката ли нещо не се оправя с техническата част или има някакъв друг проблем, според вас. Дайте идеи, че тия дни ще трябва да ходя с него да се разправяме.

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: ОКд-5 и възобновяване на дейност
« Отговор #1 -: 02 Декември 2010, 21:42 »
е, чиновничката е ...

ако го бяха върнали заради различни адреси бих  го разбрала, но това е пълна глупост
освен  булстата да е написан грешно
или нападжийката да не го е въвела правилно ...

бе я един хубав скандал

« Отговор #2 -: 02 Декември 2010, 21:53 »
ох това е много тегаво, преди година маса време се обяснявах, като си прехвърлях осигуряването от една фирма на друга, за тва ОКд-5
според тях трябваше да вписвам в едното ОКд, че прекратявам, а не прекъсвам, защото било изключително важно за програмите им, а прекратяването пък било свързано с техническото закриване на фирмата
аз обаче настоявах, че нищо не прекратявам, а прекъсвам от там и почвам на друго място, но първата не се закрива и тн...5 опита правиха за вкарване в програмата, докато се получи желания (и реален резултат)

та да не е станало нещо такова при вас - да е било вписано прекратяване, и сега някой там да се престарава и да иска едва ли не ново*създаване* на фирмата в ТР, което си е пълен абсурд

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 02 Декември 2010, 22:08 »
Аз сега се сещам, че като подавах за спиране на осигуровки в едно ООД, в което си продадох дела и чиновничката ме пита обстойно дали е прекъсване или прекратяване. Като и казах, че няма да съм повече съдружник в това дружество се успокои и записа прекратяване.

Може това да е проблемът. В смисъл, като е прекъсвал преди това, вместо прекъсване да е отбелязано прекратяване. Ама дори и така да е, явно е грешка и все трябва да може някак си да се поправи в масивите на НАП. Защото това с ходенето в ТР направо ми е безумно. Кво да прави там и кво точно да иска?

Ще се скандалосваме ми се струва... Ще си взема метлата за всеки случай :))

Баси безумната декларация, как веднъж не ми се случи да я подам без проблеми!!! Ще речеш великите данни, без които бюджетът ще се срине!!!

Барми

• Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #4 -: 02 Декември 2010, 22:15 »
Така е като няма дефиниции на термини

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #5 -: 02 Декември 2010, 22:21 »
Така е като няма дефиниции на термини

Хем съм бясна, хем ми е смешно! Не знам дали сте обръщали внимание, за тая тъпа декларация няма ни едно указание за попълване, дори един ред. Обаче има 5 реда обяснения как НАП ми опазвала личните данни и къде да потърся подробности за начина по който НАП ми опазвала личните данни.

Барми

« Отговор #6 -: 02 Декември 2010, 22:26 »
Бабината им трънкина. Ако тази година си продам дяловете в някое дружество и спра да съм СОЛ въз основа на полжения личен труд в него (демек прекратя), а догодина отново си ги купя, какво? Няма да ми разрешат да започна отново поради прекратяване, а не поради прекъсване ли, що ли?
Да им имах и супата

« Отговор #7 -: 03 Декември 2010, 01:53 »
Abby, проблема ти е точно това "прекратяване". Трябвало е да запишеш "прекъсване". Верно да им таковам таковата на термините, пощуриха ме преди три дни точно в тази връзка за едно пенсиониране по болест.

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #8 -: 03 Декември 2010, 02:17 »
Баси , не мога да гадая какво иска от мен бюджетът. И не съм длъжна да гадая. Плащаш едни пари за права и след това не можеш да си получиш правата щото не си подал декларация (освен че си подал още 2). Ква декларация? Не е ясно,  щото я няма дори и в наредба.
"Подвижен косинус" - където потрябва там се поставя за да излезе уравнението.

polki

• Гост
« Отговор #9 -: 13 Декември 2010, 13:49 »
при отбелязване на прекратяване самата им програма е направена така че веднъж въведено така не може да се коригира. И последващо възобновяване или друго стечение на обстоятелствата (при някоя въртележка) по идея на управата не може да се въведе декларация за самоосигуряващ се. Не си виновен но за да им оправиш бакиите в програмните продукти и тълкуванието на тези които са помагали при направата им ходиш и чинно правиш това което ти обясняват че не си направил (знаеш ли каква промяна ще измислят утре в законите)

Барми

« Отговор #10 -: 13 Декември 2010, 16:36 »
BTW става дуча за нещо от преди 6-7 години - когато все още НАП не съществува. Аз имам мноооого по-страшен случай, но ще ви го разправям като го оправя или като се отчая безвъзвратно.

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #11 -: 13 Декември 2010, 19:20 »
Тия дни ще ходим пак да се разправяме (освен ако не стане непроходимо заради снега). Ще пиша за резултата. Естествено ще сменим датата на започване, не ми трябват допълнителни разправии за глупости.

OpaSna TikVa

• Мои са!
« Отговор #12 -: 22 Декември 2010, 11:14 »
Може би по повод на тези недоразумения със СУП-ата е и промяната в чл. 10 КСО:

„(2) Осигуряването се прекъсва през периодите, които не се зачитат за осигурителен стаж, независимо че дейността по чл. 4 или чл. 4а, ал. 1 не е прекратена."