Автор Тема: чл.129 от ДОПК  (Прочетена 4853 пъти)

gera_r

  • Аз зная точно къде е Рая!
чл.129 от ДОПК
« -: 26 Ноември 2010, 12:48 »
Моля някой да сподели личния си опит от тази процедура....

Още повече, че при мен ритъма на този "танц" не е баш класическия :(

Преди няколко месеца изпуснах без да искам нарочно един от месеците за възстановяване и се надявах да мина метър за едни 30 лева.
Да, ама данъчните ме "резнаха" и аз послушно си подадох едно искане по чл.129 от ДОПК.
Такаааа.
Обаче вече 2 месеца ни звук, ни стон. Няма искане за представяне на документи. Няма акт, указание, описание или даже наказание. Нищо. Дебна си телефона, дебна стената на позора в и-нет. Нищо.

В същото време имам и ново искане за възстановяване /този път "редовно"/. И там е една продължителна тишина.

Имам си входящите номера, ама какво от това?
Дали да не пусна една молбичка по чл.132 от ДОПК?
Щото 14-дневния срок за обжалване на "мълчаливия отказ" е отлетял, ама все си мислех, че ще промецат по някое време :(

Някой танцувал ли е тази полка и има ли практически опит в подобна ситуация?



Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #1 -: 26 Ноември 2010, 12:56 »
я преди жалбата иди на място и виж какво става с искането
може да имаш някакво съобщение дето си пропуснала

gera_r

  • Аз зная точно къде е Рая!
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #2 -: 26 Ноември 2010, 13:06 »
За ходене - ще ходя.
В понеделник.
За пропускането - къде да са го сложили, че да съм го пропуснала?
Нали за това измислиха "стената на позора"? За да не маат гащи, такива като мен, разстояния за една туба бензин :(

Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #3 -: 26 Ноември 2010, 13:08 »
може да се разхожда в пощите 
а не съм сигурна, че стената на позора я поддържат ... 

Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #4 -: 26 Ноември 2010, 13:12 »
поддържат я
влязох сега да проверя едни герои, които често срещах вътре, и имат поредното ново съобщение от 25.11.2010

gera_r

  • Аз зная точно къде е Рая!
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #5 -: 26 Ноември 2010, 13:12 »
може да се разхожда в пощите

Хахахахахаха :)))
Разстоянието м/у офиса на фирмата  и офиса на НАП е по-малко от разстоянието м/у офиса на НАП и пощенския клон /в същата посока/ :))))

Ама пък щом казваш, че са необходими седмици, за да получа известие...
Не, че е невъзможно, ама май бяхме в 21-ви век? :))))

Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #6 -: 26 Ноември 2010, 13:36 »
ми Гери, до там я докарахме, че по-добре да не търсим конфронтация с данъчните

може да се окаже, че искането е разпределено при някой, но той го е "забравил"
с едно подсещане на място ще се приключат нещата с един АПВ и  край

при жалба обаче, може да последват наказания на въпросния данъчен и толко да се изнерви, че да ви праща проверки през  ден

имах случката след едно обжалване на един акт
веднага след произнасянето на ОУИ изцяло в наша полза и искането да ни върнат парите с лихвите , се изсипаха  оперативен контрол, МВР, ХЕИ, ИТ в един  ден
разправията е достатъчна 

gera_r

  • Аз зная точно къде е Рая!
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #7 -: 26 Ноември 2010, 13:43 »
Ели, всъщност и аз мисля като тебе, но нали знаеш някой как иска да върви с рогата напред?
А че ще се разхождам до офиса на НАП, то вече е ясно....

Само МВР не са ми искали отчет някакъв :(

ЕКАТЕРИНА

  • Гост
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #8 -: 04 Май 2012, 08:04 »
И АЗ ИМАМ ТАКЪВ ГОРЕ ДОЛУ ПРОБЛЕМ  НЕ ЗНАЕХ ЧЕ РАБОТЕЩ С ТЕЛК  НЕ МУ СЕ ОТДЪРЖА ДОД И СЕГА НЕ ЗНАМ КАК ДА  ПОСТЪПЯ ЗА ДА  ГИ ВЪРНЕ НАП НО ОТ 2008 Г. НАСАМ

Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: чл.129 от ДОПК
« Отговор #9 -: 04 Май 2012, 08:44 »
Екатерина, трябвало е лицето да си подава ГДД всяка година със служ.бележка за удържан данък. Сега е малко късно за подаване на ГДД от 2008
да не се окаже, че глобата е по-голяма от данъка ?

знам, че лицето не е било длъжно да подава ГДД и не би трябвало да го глобяват, но от опит знам, че го правят. Дори и съда потвърди глобата на мой познат в същото положение ...