Автор Тема: независима икономическа дейност - личен труд  (Прочетена 1244 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
http://gost.bg/index.php?topic=2339.0

Цитат
•   Когато съдружниците във вътрешните отношения с дружеството поемат изцяло риска и отговорността за вредите при неизпълнение или лошо изпълнение на услугите, които извършват от името и за сметка на дружеството спрямо третите лица, следва да се приеме, че съдружниците осъществяват независима икономическа дейност и за същата са данъчно задължени по ЗДДС лица.
•   Когато съдружниците във вътрешните отношения с дружеството не поемат риска и отговорността, а същите се носят от самото дружество за вредите при неизпълнение или лошо изпълнение на услугите, които извършват от името и за сметка на дружеството спрямо третите лица, следва да се приеме, че съдружниците не осъществяват независима икономическа дейност и за същата не са данъчно задължени по ЗДДС лица.

има логика, но щеше да е по-добре да дадат определение в закона кое е независима и кое е зависима дейност, защото сега с тия писма решават всичко на парче! днес така, утре както ни изнася ...

Барми

• Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
http://gost.bg/index.php?topic=2339.0

има логика, но щеше да е по-добре да дадат определение в закона кое е независима и кое е зависима дейност, защото сега с тия писма решават всичко на парче! днес така, утре както ни изнася ...

Хихи, казва се "дефиниция" :))))

Аз пък мисля, че на практика така е по-добре - кеф ти да извършваш зависима икономическа дейност, кеф ти - независима :)

мен това писмо само ме обърка егати, много е витиевато, пък така, пък иначе...
някой може ли да ми даде пример за такова отношение:
Цитат
Когато съдружниците във вътрешните отношения с дружеството поемат изцяло риска и отговорността за вредите при неизпълнение или лошо изпълнение на услугите, които извършват от името и за сметка на дружеството спрямо третите лица, следва да се приеме, че съдружниците осъществяват независима икономическа дейност и за същата са данъчно задължени по ЗДДС лица.

принципно аз при моя личен труд спрямо дружеството (не по управление) си мисля, че цялата отговорност и риск са за сметка на него, ама знам ли вече...

Abby

• Don't drink and fly ;)
струва ми се, че пак търсят под вола теле (специално за съдружниците)... за кой ли път вече :((