Автор Тема: Одит  (Прочетена 780 пъти)

Одит
« -: 09 Ноември 2011, 13:32 »
Здравейте,колеги
Не мога да намеря в Закона за сч-во критериите,на което да отговаря едно дружество за одитиране.Прегледах чл.38 ал.1 ,но това ли е ??????


Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Одит
« Отговор #1 -: 09 Ноември 2011, 13:45 »
виж в допълнителните  - там са критериите

Re: Одит
« Отговор #2 -: 09 Ноември 2011, 13:51 »
Не ,няма ги там критериите-за ЕООД.нЯКОЛКО ПЪТИ ГИ ПРЕГЛЕДАХ....

Ели

  • Global Moderator
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Одит
« Отговор #3 -: 09 Ноември 2011, 13:53 »
има за облекчената форма

а в чл.38 има текст
Цитат
5. всички предприятия, непосочени в т. 1 - 4, с изключение на предприятията, прилагащи облекчена форма на финансова отчетност и бюджетните предприятия.

§1
Цитат
15. (нова - ДВ, бр. 96 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2005 г., в сила от 20.12.2005 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) "Предприятия, прилагащи облекчена форма на финансова отчетност" са предприятията, които в текущата или в предходната година не надвишават показателите на два от следните критерии:

1. балансова стойност на активите към 31 декември - 1,5 млн. лв.;

2. нетни приходи от продажби за годината - 2,5 млн. лв.;

3. средна численост на персонала за годината - 50 души.

При определяне статута на едно новообразувано предприятие, като прилагащо облекчена форма на финансова отчетност, се вземат стойностите на тези критерии само за годината на възникване.

Re: Одит
« Отговор #4 -: 09 Ноември 2011, 13:56 »
Благодаря,значи всички....не сме в изключенията.