Автор Тема: График и присъствена форма при сумарно отчитане на работното време?  (Прочетена 17444 пъти)

Здравейте! Въпросът ми е следният. Фирмана е с установено сумирано изчисление за работно време, но месец за месец. Не се прави изравняване за примерно 3 месеца. При попълване на графика за месеца се вижда, че лице назначено на 4-ри часа за месец август има 11 дни по 8 часа и един по 4-ри часа. Общо 92 часа. В присъствената форма какво да му запиша - отработени 23 дни (92часа/4-ри часово р.време). А в присъствената форма /76/ мога да пиша 4 или 8 часа на деня когато е бил на работа. В случая да му запиша ли в 11 дни -8 часа и в един ден 4-ри или?

bonou2

• Гост
много ми е мазаво сумарното, но да се опитам някаква логика да вкарам:
1. месец за месец ...амам не на три ...това не го разбрах...
2. имате график - ок ...ама форма 76 не се ли попълва всеки ден? и после да се "вкарва" в програмата ?
наистина не съм наясно много със сумарното....всъщност ккто е работил ...така и записвате - едно към едно...
3.Кога наистина изравнявате ?

Ами в края на всеки месец би трябвало да се изравни. /Казвам би трябвало, защото СТМедицина така направи правилника/, който представихме в ИТ.

bonou2

• Гост
Ами в края на всеки месец би трябвало да се изравни. /Казвам би трябвало, защото СТМедицина така направи правилника/, който представихме в ИТ.

е нали има заповед за сумарно- там какво пише ?  Правилника пък защо....омотах се ....;)
да не са ви ревизирали?

пп
то за правилника - и нова версия може да има ....:)

Ревизираха ни. Става дума за хотел, в който всички администратори са на 8-часов работен ден по ТД, а камериерките на 4-ри. В края на месеца нямат извънреден труд. Отработили са съответните работни дни през месеца.

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
може едномесечено изравняване
за  присъствената форма - когато са присъствали, тогава отбелязвате

bonou2

• Гост
Ревизираха ни. Става дума за хотел, в който всички администратори са на 8-часов работен ден по ТД, а камериерките на 4-ри. В края на месеца нямат извънреден труд. Отработили са съответните работни дни през месеца.

Ок , а например септември - ще има поне "празнични" нали....
значи сте на 1 -месчно изравняване приемаме...
иначе форма 76 е по дни пак, примерно :
http://www.evristika.eu/formuliari/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%2076%20nsi.htm

Много Ви благодаря за отговорите. Тъпият ми въпрос е: във формата 75, която ползвам с 8-ца отбелязвам дните в които са присъствали служителите /назначени на 8 часов р.ден./ и с 4-ка тези на 4ри часов. Мога ли в самата форма дните в които назначен на 4-ри часов ден е работил 8 часа да напиша 8-ца или трабва четворка. Ей това не мога да разбера.

bonou2

• Гост
пишете реално отработени часове - не както са по скл.ТД.

Благодаря много.

Здравейте колеги, за да не отварям нова тема и да се повтарям искам да попитам тук.За първи път ще имам сумарно време и сега пиша заповедта.Продавач-консултаните ,които са 4 рима ще работят така:2 дена работят по 12 часа и 2 почиват,като ще имат едночасова почивка ,разделена на половин час преди и следобяд.Как да напиша работното време- от 7.30-19.30 -и тук как да опиша че ще работят 2 каси?Ох дано някой ме разбра

Ели

• Global Moderator
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
в графика срещу имената на служителите в съответния ден се пише коя смяна работи
и като пояснение долу се пише продължителността на работната смяна - от кога до кога
това, че работят 2 каси се подразбира

Не стана много ясно как е разпределено работното време.

Почивките преди обяд и след обяд *30 мин.

Влизат или не в РВ.

Почивката за обяд колко време е и кога?

ангел

• Гост
Надявам се да не нарушавам някакви правила но искам да направа реклама на електронна форма 76, който изчислява всичко автоматично и води статистики, електронен пътен лист и др. За повече инфо: http://uslugi-bg.hit.bg