Автор Тема: Спиране дейност на фирма!!!  (Прочетена 4826 пъти)

slava

• Гост
Спиране дейност на фирма!!!
« -: 17 Август 2011, 11:30 »
Имам следния въпрос - ще замразяваме фирма /спираме дейност за момента/ - подаваме в НОИ декларация.АФирмата е регистрирана по ДДС - продължава ли да подава 0-ви декларации?Дължи осигуровки и ДДС на държавата и съответно лихви - в момента в който подаде спират да се начисляват лихви , нали така?

Благодаря ви предварително:):):)

лошата

• "Бъди промяната, която искаш да видиш в света"!
Re: Спиране дейност на фирма!!!
« Отговор #1 -: 17 Август 2011, 11:32 »
След като нямате дейност, няма да имате и ОВ, но ДДС декларации доколкото съм информирана се подават макар и нулеви

« Отговор #2 -: 17 Август 2011, 11:44 »
Ако имате основание за дерегистрация по ЗДДС и ако искате може и да се дерегистрирате....

slava

• Гост
« Отговор #3 -: 17 Август 2011, 13:09 »
Не нямаме основание да се дерегистрираме.Един ден може пак да работи фирмата.А нещо по - особено да има?

gera_r

• Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #4 -: 17 Август 2011, 14:51 »
Е, хубаво де, ама какво "спиране на дейността" ще е, ако ще се декларира ДДС-то, па макар и нулево??????

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #5 -: 17 Август 2011, 14:52 »
А нещо по - особено да има?

Амортизациите на ДА, ако има. Ако предвиждате да спрете дейност поне за 12 месеца спираш счетоводните амортизации от момента на спиране на дейност. Начисляваш обаче данъчни в следващите 12 и после корекция - ЗКПО, чл. 59.

« Отговор #6 -: 17 Август 2011, 15:53 »
а на мен ми е интересно това твърдение:))

Дължи осигуровки и ДДС на държавата и съответно лихви - в момента в който подаде спират да се начисляват лихви , нали така?

« Отговор #7 -: 23 Януари 2012, 09:33 »
здравейте имам един въпрос по отношение на спиране дейноста на стройтелна фирма как да го направя фирмата е по ддс но 1 година няма приходи никакви дължи осигуровки моляви да ми помогните как да деиствам не съм на ясно по тези въпроси а счетоводителят не ми помогна особедно БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Abby

• Don't drink and fly ;)
« Отговор #8 -: 23 Януари 2012, 11:16 »
Прекратявате трудовите договори, ако вече не сте ги прекратили.
Подавате декларации за прекъсване осигуряването на самоосигуряващите се, ако има такива във фирмата.
Ако отговаряте на условията за ДДС-дерегистрация по избор и желаете се дерегистрирате, ако не - подавате нулеви декларации всеки месец.