Автор Тема: Наредба Н-18  (Прочетена 249 пъти)

gera_r

  • потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Наредба Н-18
« -: 18 Октомври 2018, 15:15 »
Имам питане - с всичките тия нови простотии НИЕ какво трябва да правим???
Четох подробно наредбата за изменението. Четох и по диагонал. Гледах мъдро. Гледах тъпо.
Правилно ли схванах, че ни очаква приключение по подмяна /поне софтуерна/ на касовите апарати? И вярно ли е, че продажбите трябвало да бъдат "вързани" към КА? А това със сторно операциите май не го отчитам правилно - от КА ли трябва да пускам сторно КБ???
Моля за бавно обяснение, щото явно вече не мога да мисля бързо....
Благодаря предварително!

HashFlare

gera_r

  • потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Re: Наредба Н-18
« Отговор #1 -: 23 Октомври 2018, 09:16 »
Да разбирам ли, че само аз не разбирам? :(

клио

  • потребител
Re: Наредба Н-18
« Отговор #2 -: 25 Октомври 2018, 14:03 »
И аз не разбрах, ако това те успокоява :)
още повече в частта за "електронните магазини" що е то ?

Маграт

  • потребител
Re: Наредба Н-18
« Отговор #3 -: 14 Ноември 2018, 11:07 »
за електронен магазин предполагам, че се ползва дефиницията от ЗДДС
87. (нова - ДВ, бр. 24 от 2018 г.) "Електронен магазин" е интернет-сайт, чрез който се извършва продажба на стоки/услуги чрез сключване на договор от разстояние по чл. 45 от Закона за защита на потребителите и който има вградена функционалност за избор, включване и изключване на стоки/услуги в потребителска кошница, за въвеждане на информация за купувача, адреса на доставка и за избор на метод за плащане.

А четохте ли тестчето за определяне дали софтуерът е „софтуер за управление на продажбите“, което НАП са разработили? Май програмите за фактуриране са такъв :(