Автор Тема: Награда, получена от фирма  (Прочетена 401 пъти)

Флора

  • потребител
Награда, получена от фирма
« -: 12 Юли 2018, 19:08 »
Здравейте,
Нещо никой почти не пише, що така;)
Да питам - някой да има случай - фирма получава награда от участие в конкурс.
Няма последващи обвързващи действия.
Като как се третира по ЗДДС? Документ не се издава.
Не отива и към дарения, нали?
Някакви насоки.


Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Награда, получена от фирма
« Отговор #1 -: 14 Юли 2018, 00:47 »
Като как се третира по ЗДДС?

ако не се намериш в чл. 2 се третира като никак

Флора

  • потребител
Re: Награда, получена от фирма
« Отговор #2 -: 16 Юли 2018, 17:48 »
Ммм, не се намирам.
Само това намерих в нета https://ekspertis.bg/document/view/qanda/134973/0
инцидентно събитие
не може да се приеме за “дейност, осъществявана редовно или по занаятие”, при която се извършва възмездна доставка срещу възнаграждение.

Можеше да спечели, а можеше и да не спечели
За разлика от описаното в линка - нищо не се дава/остава (проектът) на Организиращия конкурса.