Автор Тема: Как?  (Прочетена 1268 пъти)

tuturutka

  • потребител
Как?
« -: 09 Май 2017, 16:57 »
Здравейте!
Фирма има къща на морето. Отдава стаи на чужденци през Worldpay. Получаваме вече суми от тях. Документи - не. Какво издавам - протокол за извършена услуга, фактура /на кого? -те не искат/. Как се осчетоводява това? Фирмата не е регистрирана по ЗДДС. Не съм се занимавала с водене на счетоводство в сферата на туризма. Моля за малко насока...


Флора

  • потребител
Re: Как?
« Отговор #1 -: 09 Май 2017, 18:20 »
Отчет за продажби?

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Как?
« Отговор #2 -: 09 Май 2017, 23:01 »
Отчет за продажби?

тц, не са регнати

протокол или каквото си харесаш друго с реквизитите на първичен счетоводен документ за да си признаеш прихода

tuturutka

  • потребител
Re: Как?
« Отговор #3 -: 10 Май 2017, 12:41 »
Благодаря Ви! Много!
По въпроса за отчета - всичко е по банка.
И аз се чудех за протоколите, но вие ми отговорихте.
И сега извечния въпрос - а ДДС-то? Трябва ли да се регистрираме и да се самооблагаме?


Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Как?
« Отговор #4 -: 10 Май 2017, 14:04 »
По въпроса за отчета - всичко е по банка.

без значение за отчета
спасява те това, че не си регната, а не че плащанията са по банка - виж чл. 119 ЗДДС

И сега извечния въпрос - а ДДС-то? Трябва ли да се регистрираме и да се самооблагаме?

ако питаш за чл. 97а - не те касае (поне от това, което си описала)
трупаш оборот по общия ред

само някой друг да каже за маржа (ако има), щото аз там съм пълен гьон

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Как?
« Отговор #5 -: 10 Май 2017, 14:41 »
няма марж - предлагат само хотелски услуги
/поне от написаното/   


Флора

  • потребител
Re: Как?
« Отговор #6 -: 10 Май 2017, 17:58 »
Abby, какво пречи да се казва Отчет за продажби ...

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Как?
« Отговор #7 -: 10 Май 2017, 22:36 »
нищо не пречи, може да се казва както си иска, но няма да е отчет продажби по смисъла на чл. 119 от ЗДДС