Автор Тема: ВОП и дебитна нота от нас  (Прочетена 591 пъти)

ДаниЕ

• потребител
ВОП и дебитна нота от нас
« -: 17 Март 2017, 13:24 »
Не знам какво да направя.Имаме ВОП от Испания.Доставчикът ни обаче товари на транспортната фирма 1 палет със стока по-малко.Транспортната фирма не е съгласна да ни намали цената на транспорта, защото грешката е на доставчика.Писах на доставчика колко ми струва транспорта на това пале и той ми отговори, че няма проблем , аз да съм им пуснела дебитна нота за разхода ( буквално - debit note for this charge)...Какво да направя? Разбира се, че предпочитах, те да ми пуснат кредитна нота , ама не би ?Моля за съвет!

HashFlare

ДаниЕ

• потребител
Re: ВОП и дебитна нота от нас
« Отговор #1 -: 17 Март 2017, 15:17 »
Mисля си за неустойка с обезщетителен характер . Гледам чл.84 от ППЗДДС, чл.26, ал.2  и се чудя какъв документ да им издам.И изобщо дали гледам където трябва?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #2 -: 17 Март 2017, 18:19 »
Тъй като няма доставка за това пале стока, най-логично е да мислим за неустойка.
А документът - всичко, което свърши работа, без фактура и известия.

ДаниЕ

• потребител
« Отговор #3 -: 17 Март 2017, 18:36 »
Ели, много ти благодаря!Просто като ми писаха за дебитна нота много ми звучеше като за данъчен документ , та затова така се нашашках.Ще го мисля какъв точно да е, че и на английски....Това ще е прих.документ, с който един вид им заявявам, че ще плащам с толкова по-малко.

Флора

• потребител
« Отговор #4 -: 17 Март 2017, 20:17 »
Като казахте Debit Note, скоро исках да ни оправят данните на дружеството в Invoice.
Докато се разберем, в следващия месец изпратиха документ, съдържащ всичко като Invoice-а и кръстен Debit Note.
Приложих си ги двете и толкоз.

ДаниЕ

• потребител
« Отговор #5 -: 17 Март 2017, 20:28 »
Благодаря, Флора , т.е. спокойно да го "кръстя" дебитна нота и да съм спокойна за разни данъчни последици, нали?