Автор Тема: Стоки с монтаж и инсталация  (Прочетена 693 пъти)

nikolet_84

• потребител
Стоки с монтаж и инсталация
« -: 08 Февруари 2017, 11:59 »
Привет.
Имам Договор за произвоство, доставка и монтаж. Става въпрос хотелско обзавеждане - ламперия, мебели и мокет.
по договор има аванс - ясен.
след това всеки месец до 15 и 30 число се издава акт за изпълнени работи в който: ако стоката е само доставена се фактурира до 80%, ако вече и монтирана - до 100%. Аванса се приспада пропорционално от всеки акт.
Според мен - дата на данъчното събитие е датата на акта и се издава фактура. /тук малко ме притесняват промените по чл.25, ал. 4/
И второ във фактурата трябва ли да приспадам аванс, или фактурирам само това което трябва да се плати по акта, а с последния акт издавам фактура в която приспадам всички предишни фактури. Дано да съм обяснила добре.
всички мнение и насоки за четене са добре дошли.

nikolet_84

• потребител
Re: Стоки с монтаж и инсталация
« Отговор #1 -: 09 Февруари 2017, 08:44 »
Добро утро
просто побутвам темата

Флора

• потребител
« Отговор #2 -: 09 Февруари 2017, 15:38 »
чл. 25, ал. 4 в случая?
"до 15 и 30 число се издава акт за изпълнени работи", а може и да не се издаде?
Приспадане на аванс - как е по договор - при всеки акт или в края на сделката?
Ако е при всеки акт - приспадай го във всяка ф-ра.

"Според мен - дата на данъчното събитие е датата на акта и се издава фактура. " - да, до 5 дни.

nikolet_84

• потребител
« Отговор #3 -: 10 Февруари 2017, 10:20 »
Благодаря Флора
договорено е "аванса се приспада пропорционално от всеки акт"
според мен сделката е там - поетапно изпълнение, НО изречение второ е само за "услуги". в изречение първо вече няма думата "поетапно". Та се замислих какво се случва със самата стока - кога е ДС - на датата на акта?, на датата на която е закарана на обекта?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #4 -: 10 Февруари 2017, 15:51 »
Когато доставката включва и монтаж, дан.събитие ще възникне след монтажа на датата на акта.