Автор Тема: Закони чудо ...  (Прочетена 1094 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Закони чудо ...
« -: 19 Декември 2016, 16:56 »
Този път ЗМДТ ме изуми. Няма предвиден никакъв преходен режим за данъка на таксиметров превоз
В момента всички таксиметровите фирми трябва да подадат декларации по още невлезли в сила норми, както и да платят данъка за 2017г., за да могат да возят от 01 януари.
Общините пък събират данъка без да имат право на него към днешна дата.

Ако трябва да се спазят всички закони, в новогодишната нощ от 00:01 часа  не трябва да остане живо такси на пътя 
Абсурдът е пълен

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Re: Закони чудо ...
« Отговор #1 -: 21 Декември 2016, 11:20 »
"Абсурдът е пълен", а ти си изненадана???

Вярно е, че по Коледа стават чудеса /едно от тях е, че имам малко свободно време:)/, но айде да не забравяме къде и кога живеем!
:)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #2 -: 21 Декември 2016, 19:10 »
Ами чудя се на общините. От април 2016 стоят и чакат да дойде времето на патовата ситуация
Как пък не се намери някой, който да каже - Хей, няма да стане така! Дайте да променим нещо.

И още едно малоумие има
Превозвачите подават искане в общината за издаване на удостоверение за липса на задължения по ЗМДТ, което удостоверение ще послужи пред същата тази община!
Е до кога ще продължават тези тъпизми...

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #3 -: 23 Декември 2016, 07:18 »
Цитат
удостоверение за липса на задължения по ЗМДТ

Това нЯщо все още ми е интересно какво точно означава и каква точно информация дава - имам имоти на територията на няколко общини с изключение на тази, в която е постоянният ми адрес. Ако искам да си джиткам таксито (или да участвам в някоя малоумна програма за финансиране), въпросното нЯщо винаги ще ми е "чистичко". но не защото съм се залетяла да си плащам МДТ-тата.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #4 -: 23 Декември 2016, 10:14 »
Така е, Опасна, но въпросната община не я интересуват другите общини
Гледат си само тяхната паничка

Флора

• потребител
« Отговор #5 -: 23 Декември 2016, 12:32 »
Така е, Опасна, но въпросната община не я интересуват другите общини
Гледат си само тяхната паничка
Ах, да. Преди години, когато вече всяка фирма си имаше досие, видимо от всяка данъчна служба,
бях превеждала дод към старата данъчна служба.
В новата погледнаха - казаха, че няма задължения, но ако обичам да превеждаме в тяхната си, щото петилетката няма да им се върже за Първенец ;)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #6 -: 24 Декември 2016, 07:46 »
Ах, да. Преди години, когато вече всяка фирма си имаше досие, видимо от всяка данъчна служба,
бях превеждала дод към старата данъчна служба.
В новата погледнаха - казаха, че няма задължения, но ако обичам да превеждаме в тяхната си, щото петилетката няма да им се върже за Първенец ;)

Повечето общини вече също ги "виждат" и в НАП - една от възможностите с ПИК или с ел.подпис - но напълно уместно си траят по въпроса. За сега.
електронно правителство - кво да го праиш