Автор Тема: приключила процедура за възстановяване по ДДС или не?  (Прочетена 2059 пъти)

petiavar

• потребител
Здравейте колеги, въпросът ми е сигурно глупав, но аз се оплетох и затова питам. Фактическата обстановка е следната:
м.юни - ДДС за възстановяване 1000.00лв
м.юли - ДДС за внасяне 10.00 - внесено изцяло и не е отразено приспадане в СД по ДДС
м.август - ДДС за възстановяване 2000.00лв
м.септември - ДДС за възстановяване 1000.00лв
м.октомври - ДДС за възстановяване 1000.00лв
Сега казусът ми е следния. Приключва ли юнската процедура през м.юли, когато е пропуснато да се отбележи прихващане на ДДС  и ДДС е внесено. Ако е приключила процедурата, това означава че сега с октомврийското ДДС трябва да искаме ДДС от август+септември+октомври. Ако обаче не е приключила през юли, а през август когато си изтичат двата месеца, то тогава сега се подава искане по чл.129отДОПК за м.юни, юли и август, а с ДДС през ноември приключва следващата процедура.

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
След като сте внесли 10 лв  за юли и не сте направили приспадане за юни, то юнската процедури приключва
От август започвате нова процедура, тя приключва с подаването на СД за октомври и можете да искате възстановяване на натрупаното ДДС от август до октомври като попълните клетка 80 от СД и подадете приложение №6.

За ДДС по заключената процедура от юни трябва да подадете искане по чл.129 от ДОПК

petiavar

• потребител
И аз така си мислех, но НАП не мислят така. За тях юнската процедура си приключва август, независимо че не съм приспаднала ДДС за юли и съм го внесла. Накараха ме да пусна искане по чл.129 от ДОПК за юни, юли и август и да си променя СД за м.октомври, като изтрия сумата от клетка 80. Сега чакам проверка, поне се надявам да е проверка, а не ревизия за юнската процедура.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
интересно !
Коя НАП е това ?

Флора

• потребител
Ели, може би за НАП е по-лесно е да се изправи техническа грешка (промяна в СД), отколкото чл. 129.
Преди години изпуснах едни 100 лв. Така и отвисяха. Закрих ги на разход след време;)
Но в НАП може и още да стоят ...
Но нали пишат само колко дължим, но не и колко имаме внесени и незакрити суми.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
да се изправи техническа грешка (промяна в СД)

имам нЕкои съмнения, че това е техническа грешка

petiavar

• потребител
НАП Варна. Но и при прозвъняване на националния телефон ми отговориха, че процедурата продължава да тече, независимо, че не съм си приспаднала в първия месец ДДС за внасяне.

Флора

• потребител
Abby, при мен беше - заплес ;)

petiavar

• потребител
Да си призная и при мен си е чист заплес, но след като ми се обадиха от НАП да ми кажат, че не мога да си искам ДДС през октомври, защото не е приключила процедурата, реших че не е само заплес, а че майчинството съвсем ми е изпило и малкото останал мозък. Ще видим как ще продължи това, дано другия данъчен не реши друго.

Флора

• потребител
Прави го както ти казват, да приспаднат пропуснатото. И кажи какво се случва.

petiavar

• потребител
Ще пиша какво е станало.

petiavar

• потребител
Както обещах, пиша как приключи искането на ДДС по чл.129 от ДОПК. Направиха проверка и вчера си получих АПВ. Варненския НАП не смята, че се прекъсва процедурата по ДДС, ако си пропуснал да посочиш в справката декларация, че си приспадаш данък.