Автор Тема: Строителна услуга от нерегистрирано БЮЛ на физ лице в ЕС  (Прочетена 928 пъти)

Glory-Box

  • Гост
Българско ЕООД, нерегистрирано по ЗДДС ще извършва строителна услуга на
физическо лице, недвижимият имот е в Белгия.
Според мен, българското ЕООД не следва да се регистрира по чл.97а, защото
21 ал.4 т.1 във връзка с 86 ал.3 поставят мястото на изпълнение извън териториалния обхват
на нашият ЗДДС. Оборотът от сделката няма да влиза в оборота за регистрация по ЗДДС на общо основание.
Единствено българското ЕООД трябва да си провери длъжно ли е да се регистрира в Белгия по техния ЗДДС.
Правилно ли разсъждавам? Притеснява ме дали не трябва да регистрирам дружеството
на основание 97а ал.2. ?

HashFlare

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
чл.97а ал.2  изисква услугите да са по чл.21 ал.2
Чл.21 ал.4  не попадат тук

Раздъжденията са верни

Glory-Box

  • Гост
Сърдечно благодаря, Ели!
Прекрасен ден Ви желая!

Glory-Box

  • Гост
Само ще споделя, че в НАП, в сектор "Проверки" ми казаха, че фирмата е длъжна да се регистрира по 97а. В сектор Регистации по ЗДДС се намери един знаещ, който ми каза, че нямат задължение за регистрация.
Дори се зачудих дали да не подам заявление за регистрация, да ми откажат и да имам черно на бяло при проверка или ревизия, че имам отказ. :))

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Регистрацията по този член е предварителна, затова ако подадете заявление, като нищо ще Ви регистрират без да питат защо.