Автор Тема: График за отпуски  (Прочетена 1676 пъти)

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
График за отпуски
« -: 12 Юни 2015, 11:25 »
Отпада! Ура! Ура! Ура!
Гласували са отпадането на тази щуротия и колкото и да е странно, взели, че са приели отмяната и скоро евентуално КТ ще бъде променен.
Със сигурност много фирми разчитат на такива графици, за да си "подредят" служителите така, че да не стават дупки.
Но пък задължителността адски много ме дразнеше, защото в малки фирмички с 5 човека, това е излишна бумащина.

Е, махат го! Направо ми идва да танцувам!

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: График за отпуски
« Отговор #1 -: 12 Юни 2015, 12:12 »
тук пишат че и това отпада " работодателят да разработва правила за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд", но какво означава не е ясно

http://dnes.dir.bg/news/deputati-otpuski-izbori2013-grafitzi-19255323?nt=4

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #2 -: 12 Юни 2015, 13:01 »
Абе тъпо е, щото е "уредено в ЗЗБУТ", затова няма да е задължение на работодателя. Обаче ЗЗБУТ казва, работодателят трябва да осигури съответните условия....
Параграф 22.

mkm92

• потребител
« Отговор #3 -: 21 Юли 2015, 10:28 »
Toва е много добро решение. По принцип не е хубаво предварително да си правиш планове - всичко се случва и обстоятелствате се променят постоянно. Така, че най- накрая не трябва да мислим предварително кога да почиваме :)

Флора

• потребител
« Отговор #4 -: 25 Май 2016, 17:52 »
Тук ще ви питам:

"Това означава, че ако работите на два часа на ден по допълнителен трудов договор, ще имате право на 3 дни платен годишен отпуск за цялата година. На ден имате 2 часа по 21 дни по национален календар, което прави 42 часа на месец. Приравнявате часовете към дните и получавате колко дни Ви се зачитат за трудов стаж. В случая 42/8=5 дни трудов стаж за дадения месец. За годината ще имате 5*12=60 дни. Като се разделят 60 дни на 30, получавате 2 месеца осигурителен и трудов стаж. Отпуската ще получите по следната формула: 20/12*2=3 дни платен отпуск за цялата година."

Не е ли некоректно изчисляване на 60-тте дни като се използват 21 работни дни, а след това 60 дни се дели на 30 календарни дни?

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #5 -: 26 Май 2016, 10:37 »
аз този сайт го бях зърнала и въобще не го харесах - /ако правилно съм търсила в гуугъл с извадка от текста./
аз бих го смятала за 2016 така:
252х2 :8 = 63 дена
63:21= 3 месеца и по 1,6666.../ако са стандартните 20 дена/

объркването им май идва от равенството м/у ТС и ОС.
може и нещо да ми убягва

Флора

• потребител
« Отговор #6 -: 26 Май 2016, 17:04 »
Да, 3 месеца е ок. Неощетяващо:)
И отпускът ще бъде 5 дни.