Автор Тема: Гледах по телевизията интервю...  (Прочетена 4216 пъти)

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Гледах по телевизията интервю...
« -: 09 Януари 2015, 15:25 »
... с един български певец, бизнесмен и разведен мъж. Жена му също е известна. Все тая кой е. Не личността му ми направи впечатление, а това, което без никакво притеснение разправя пред камерата.
Поводът да го разправя беше въпросът на водещия какви са били имуществените им отношения при развода и какво са напаравили с имотите. И той съвсем спокойно обясни, че всъщност на негово име няма никакви имоти. Всички имоти били на името на фирмата му. С мотива (далеч не да лиши жена си от права), че не му се занимавало с плащане на данъци и сметки. Счетоводителят се занимавал с тези неща, а самата звезда в това време музицирала, греела в небосклона на шоубизнеса и въобще, занимавала се с куп други по-полезни неща, носещи пари.
Не че това непременно означава, че данъкът върху имотите и сметките се осчетоводяват като разход на фирмата и намаляват данъчната основа, но почти сигурно е така.

Може на музиканта толкова да му е акъла, ама на един управител на що-годе крупен бизнес трябва ли да бъде чак толкова малко, че да ги плещи най-свободно тези неща
То вярно че напоследък има страшно много събития, на които е по-важно да се обърне внимание, но някак си съвсем неглижирано мина това изказване.

Хубавато е, че се оказа, че са приятели с бившата жена, че тя няма никакви имуществени претенции към него и всичко е цветя и рози.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Гледах по телевизията интервю...
« Отговор #1 -: 09 Януари 2015, 16:13 »
ама той човека само работи - дори докато спи, пак твори :) та нищо лошо няма къщата да си я ползва за студио, за срещи и т.нат ... все неща за бизнеса

пп. гледах го, но не мислех за данъци :P

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #2 -: 09 Януари 2015, 16:21 »
аз сега вкарвам банка  ... една от "любимите ми" - Уни - всеки месец удържа някаква такса за известяване с СМС

разделя си взимането - 1 лв - такса и 0.20 ДДС за такса
ама фактури - ниц ...

Странно как си изготвят дневника - фирмите в кюпа с ФЛ най-вероятно

Чудя се как данъчните биха приложили чл.182 - за всеки отделен неиздаден документ или пък не ... 
Не че ще им позволи някой да им издадат акт .... но ако ...

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #3 -: 06 Февруари 2015, 12:03 »
Всичко дето ми прибира Уникредит (или коя да е), заминава директно в 629 с описание „банкови такси“ или „банково обслужване“ и така. В банките всичко, което не е лихва, е такса. Фактура от банка съм виждал само за продажба на ДМА, ама беше извънредно.

Извън темата: извлеченията на Уни са доста прилични и четливи. Май не съм попадал на случай да не знам, за какво става дума (като например Стопанска и инвестиционна) и най-важните числа си ги имаш най-отгоре. Само не ми харесва, че датата на извлечението е различна от вальора, но пълно щастие няма.

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #4 -: 06 Февруари 2015, 12:38 »
(като например Стопанска и инвестиционна)

e браво сега, хората с "+" и "-" ги направиха , и пак сте недоволни.

пп
Фактура от банка съм виждал само

сетих се за два три повода /и за нюню суми/ , извън регулярните такси по обслужване на БС ест.

небесна

• потребител
« Отговор #5 -: 06 Февруари 2015, 17:24 »
аз пък точно вчера получих фактура от Уни, за 120 лв - през Е-фактура ги пращат
явно си имат "някакъв праг на същественост", над който издават фактури за таксите по тарифата им

вече го пиша за трети-четвърти път, но продължавам да съм бясна по този въпрос, и ще продължавам да го тръбя - именно за тая такса, същата я има и в още 2 банки - събират я, за да отговорят на одитора каква била наличността по банковите сметки на фирмата към 31 декември

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #6 -: 06 Февруари 2015, 17:42 »
А стига бе ! Да вземем и ние да събираме за потвърждение на салда ?

Те и такса за ел.банкиране събират
не стига, че не занимаваш служителите им, ми и ще плащаш за това ...

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #7 -: 06 Февруари 2015, 20:51 »
Банките са си алчни и все по-алчни стават, спасение няма. Повечето такси нямат грам обосновка. Преди години като бях служетел на банкстерите се чудих, от какъв зор събираме на хората такси за обслужване на сметка. Да, ако вземе дойде и го обслужа две-пет минути това щеше да покрие заплатата ми за времето, което съм отделил. Но пък и далеч не всички клиенти ходят всеки месец до банките. Особено като им раздадохме карти и изгубиха основното, за което да идват. Как да е.

Сега и в случая на Ели, губи ДДС, че плаща и за една тъпа бланка дето на всичкото отгоре я чака няколко дни и я получава като копие. От друга страна трудно успявам да накарам някои да ми издаде фактура за нещо като да кажем 5 лв. Един дограмаджия веднъж ми заяви, че не можел да ми издаде фактура за 120 лв. (някаква поправка беше). Побеснях. Писнало ми е да осчетоводявам непризнати и да им начислявам данък.

Ако продължаваме темата, рискуваме да ни арестуват и съдят. Толкова далеч стигнаха в наглостта си, че си изклиентстваха закон, че нямаш право да кажеш кьорава дума за тях.

Но пък аз предпочитам да гледам на банките като съюзник. Зорлем карат клиентите да излизат на светло. Колкото повече, толкова повече работа за нас. Отминаха времената, като идваше някое ЕТ за петдесет кинта да му направиш ОПР, ти гледаш в тавана и си измисляш, и това минава пред банката. Все още минават разни номера, но си трябва отчетност. Пък си имат свързаност с НОИ и разни други институции, почти като тази на НАП ;) Не върви прекалено много да се крият доходи.

Тъй, че след НАП и НОИ, банките са следващият ни най-голям работодател и благодетел. †Господ здраве да им дава да измислят още изисквания.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #8 -: 07 Февруари 2015, 06:48 »
А стига бе ! Да вземем и ние да събираме за потвърждение на салда ?

Те и такса за ел.банкиране събират
не стига, че не занимаваш служителите им, ми и ще плащаш за това ...

ами онова писмо с нечии мераци за потвърждавания или пращам в коша, или не ме намират на адреса. Ако са се сетили да си добавят редчето, че ако не им върна отговор, ще смятат горното за вярно - минава, ако не са сетили - да са се.
таксите за ел.банкиране са за банксервиз, а не за самата търговска банка. Не им знам точно функциите на банксервиз, а и не ми изучават. За любимата зомбайоУни имам само едно желание - оная арменска торна гъба да попадне на риба футу в кулинарните си занимания.

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #9 -: 07 Февруари 2015, 20:20 »
таксите за ел.банкиране

немам такива и платежните са ми пО евтинджос :))
но...бе не ми се ядосва в съботата :))

небесна - това е най-тъпото, което одиторите искат и въобще не е икономически, практически и др. "ически" обосновано - и тук се спирам, че ще избълвам примери , а е събота вечер :))