Автор Тема: малоумна работа- типично за синдикатите  (Прочетена 27450 пъти)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Re: малоумна работа- типично за синдикатите
« Отговор #80 -: 18 Декември 2014, 15:59 »
Цитат
Според Борисов се мисли за хората, които изберат държавното осигуряване, да могат да променят решението си в последствие. В предложените от ГЕРБ текстове изборът е еднократен и не може да се променя. Аргументът е, че държавното осигуряване е солидарно, парите не постъпват по индивидуални сметки, а в общия бюджет и няма как да се върнат след време.

еб@ти съм генЯлна

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #81 -: 18 Декември 2014, 20:56 »
Опасна, не знам от къде е вторият цитат, но това долното определено е гнусна лъжа

Цитат
всички певци, на които не са внасяни осигуровките за пенсия

истината е, че не могат да намерят ведомостите и другите ТРЗ документи на бившата "Концертна дирекция" за един доста дълъг период от соцвреме и няма как документално да се докаже осигурителен стаж
а почти сигурно им е удържано и внасяно - по онова време държавата не прощаваше

и като знам "колегията", обслужваща всякакви културни институции и подобни, на какво професионално ниво е съм сигурна, че става въпрос за грозно безхаберие и неграмотност

с две думи - едни папки не знаем в кое точно мазе отлежават, ама е по-лесно да кажем, че ги няма

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #82 -: 19 Декември 2014, 09:06 »

а почти сигурно им е удържано и внасяно - по онова време държавата не прощаваше

абе по онова време, за което се губи информация, държавата прощавала-непрощавала, удържаше само данъци, но не и осигуровки. Но ной си го имаше и  по онова време. Под друго име само. Та те едни артии не могат опазят, та парите ли?

В такива случаи винаги се сещам за един разказ на Елена - след Втората световна на нито един руснак не му се е загубил и един ден стаж. Дори след такъв чудовищен ужас, хаос и световно безумие, архивите са оцелели и оцелелите са си получили поне пенсиите

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #83 -: 19 Декември 2014, 09:22 »
Впрочем в началото на демокрацията (по-ранни спомени нямам все още) по граждански договори (хонорари) се внасяха само едни 10%, различни от данъка, които нямаха нищо общо с бъдещо изплащане на пенсии. И доста народ се натискаше да получава пари точно по такива договори. А и да ти кажа никак, ама никак не ме интересува кой на кого какво колко защо и дали е внасял - в "солидарния" съм се отчела и не желая да ми пипат личната партида! КапиталиСка бе!

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #84 -: 19 Декември 2014, 09:23 »
 а Христосков при Славчо, гледа ? :Р

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #85 -: 19 Декември 2014, 09:32 »
а Христосков при Славчо, гледа ? :Р

оооооооооо, даааааааааа
гоуем кеф:)
тъкмо го търсех да си го изгледм пак

п.п. както вече казах - винаги съм готова за приятни изненади:))))))

bonou2

• потребител
« Отговор #86 -: 19 Декември 2014, 09:34 »
аз пък се осъзнах, че съм от хората дето им е кеф да казват - "аз казАх ли ти" , особеДно в такива случаЙ :))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #87 -: 19 Декември 2014, 09:40 »
аз пък се осъзнах, че съм от хората дето им е кеф да казват - "аз казАх ли ти" , особеДно в такива случаЙ :))

хахахаха - ама никога не си ми казвала, че славчо ше мъ изкефи:)))))))))))))

п.п. - майтап бе, Уили - комплиментите ми са за Данчо, ест.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #88 -: 19 Декември 2014, 10:02 »
Големият плюс на българските майстори е, че на практика могат да оправят всичко с парче тел. Големият минус е, че дори и да имат на разположение всякакви машини, инструменти и консумативи, пак ще го оправят с парче тел...

мдам - много подходящо за нашите политици

bonou2

• потребител
« Отговор #89 -: 19 Декември 2014, 10:43 »
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/12/19/2442108_gerb_otlaga_pensionnite_promeni_za_mart_goranov_-/

ГЕРБ отлага пенсионните промени за март, Горанов - недоволен

и Шменди Капели - също е милата.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #90 -: 19 Декември 2014, 10:49 »
снощи при славчо и това беше мноо яко
2010, показват на ББ снимката на ДПс и зам. мин-а на Дянков по онова време - настоящия минфин - и ББ коментира - ми кво толкова - видели се един депутат и един зам.мин, ама снощи шоуто на слави беше ужаааааасно.

bonou2

• потребител
« Отговор #91 -: 19 Декември 2014, 10:52 »
хилих се и аз яко :)))

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #92 -: 19 Декември 2014, 12:13 »
Аз се впечатлих повече от сравнението, което сценаристите направиха с информирането на обществото за цифровизацията (кабелът от едната страна, антената - от другата). Тази "обещстевно важна" ситуация бе изяснявана около година, а сега за нула време всичко трябва да приключи.

Както и да е.
Обаче Мента се дърпа.
http://www.dnevnik.bg/biznes/2014/12/19/2442186_menda_stoianova_niama_da_otteglim_pensionnite_popravki/

Сигурно, докато го постна, ще има още новини

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #93 -: 19 Декември 2014, 13:53 »
аааааа не! не ми е минало!
за ужас на Ели и Тини

Но какви са движещите мотиви за това нелогично начинание?

Барми

• потребител
« Отговор #94 -: 19 Декември 2014, 14:40 »
Няма как да му мине на човек.
Никога не ми се е струвала невъзможна коалицията Герб - ДПС - Патриоти (защо го пишат с голямо "П", не знам). Лошото е, че сега дефакто ще се заформи друга, не по-малко странна коалиция: Реформатори - комунисти.
Дано да не ги разбирам тези работи.

То че няма да ни мине бързо, няма да ни мине. Но аз вече не издържам на темпото, с което се променят уточненията по техническите въпроси на тъпотията и по-точно кога ще се наложи осигурените да имат активна позиция - ако искат да идат в НОИ, или ако искат да си останат там, където са.
Сега дезинформацията е повече от информацията. И уви, най-голямата дезинформация иде от .... вносителите.

jasta13

• потребител
« Отговор #95 -: 19 Декември 2014, 15:19 »
Ако сте хвърлили поглед върху доклада на бюджетната комисия, забелязахте ли, че се въвежда нова дефиниция:
б) създава се т. 12:
„12. „Действителен стаж” е действително изслуженото време по трудово или служебно правоотношение, времето, през което лицето е работило по друго правоотношение и е било задължително осигурено за инвалидност, старост и смърт, както и времето, през което лицето е подлежало на задължително осигуряване за своя сметка и е внесло дължимите осигурителни вноски.”
Всички знаем, че понякога дори и внесени, вноските не биват отчетени като такива.

И още нещо:
18. В глава четвърта, раздел ІV се създава чл. 54м:
„Преизчисляване на парични обезщетения за временна неработоспособност, трудоустрояване, бременност и раждане и при осиновяване на дете от 2- до 5-годишна възраст
Чл. 54м. (1) Паричните обезщетения и помощи, изплатени на осигурените лица, се преизчисляват служебно въз основа на данните по чл. 5, ал. 4, т. 1 до 30 юни на годината, следваща годината, за която се отнасят. Когато паричните обезщетения и помощите са изплатени в размер, по-малък от дължимия, разликата се изплаща в срока по изречение първо.
(2) Паричните обезщетения и помощи, изплатени на самоосигуряващите се лица за предходната календарна година, се преизчисляват служебно до 30 юни на текущата година въз основа на окончателния осигурителен доход, определен съгласно чл. 6, ал. 8. Когато паричните обезщетения и помощите са изплатени в размер, по-малък от дължимия, разликата се изплаща в срока по изречение първо. Изплатените в по-висок от дължимия размер обезщетения се възстановяват от самоосигуряващите се лица.”

Барми

• потребител
« Отговор #96 -: 19 Декември 2014, 15:28 »
Специално чл. 54м се опитах да го избистря някъде по темите преди десетина дни, но явно не уцелих момент. Някакви бременни солки имаше в заглавието - ако те интересуват първоначалните ми впечатления

jasta13

• потребител
« Отговор #97 -: 19 Декември 2014, 15:41 »
Да видях я сега, шантаво е.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #98 -: 19 Декември 2014, 15:49 »
Да видях я сега, шантаво е.

Що да е шантаво? Не че ме кефи, но си е нормално и логично да е така. Според мене доста закъсняха. Все пак варианта СОЛ-ка-майка си остава доста добър, дори без тази допълнителна екстра.

jasta13

• потребител
« Отговор #99 -: 19 Декември 2014, 16:05 »
Щото се сетих за отколешния спор, трябва ли да подаваш ГДД, ако нямаш доходи като СОЛ (и си си осигурявал на минимума), заради точно тези приложения.