Автор Тема: малоумна работа- типично за синдикатите  (Прочетена 30261 пъти)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: малоумна работа- типично за синдикатите
« Отговор #60 -: 17 Декември 2014, 17:26 »
ми никъде не пише, че ще се променят чл.128 и 129 от КСО

от къде знаеш?
вече е невъзможно за нормален гражданин да види какъв вид е придобил текстът, който ще се гласува на второ четене и той няма нищо общо с внесения, нито с гласувания на първо

а излезе ли в ДВ сме с главите на дръвника

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #61 -: 17 Декември 2014, 17:32 »
Добре бе, хайде обяснете ми кое ще попречи на хората да сключат договор с някой си частен фонд ?

Нищо бе, Ели, нищо, освен неинформираност. Занеш ли колко хора познавам, които дори не знаят в кой фонд са бутнати при джуркането? Включително собствените ми сладурчета - ей така от немокаетлък да се доберат до някой застраховател. Ей на това (защото имат статистика за положението) разчитат. Преди време седех с един кочан заявления и кой как започнеше работа, получаваше и фонд, но ми писна и ги зарязах. А знаеш ли от колко години се каня да си сменя фонда и ме мързи. По една проста причина - заявлението, видиш ли, следва да е нотариално заверено?! От къв зор бе? Та държавицата ни в друго не я бива, но в създаването на административни пречки, за да насочва действия/бездействия в правилна посока си е супер.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #62 -: 17 Декември 2014, 17:50 »
Цитат
Никой не кара никого да си мести парите - само фондовете трябва да обяснят каква е доходността им, да влязат в една конкурентна обстановка
нагъл или просто тъп?
каква конкуренция с държавата, бе бате? Дето си сменя законите според моментния кеф? Дет' викаше един по тивито - в тая игра държавата е и играч, и съдия - може да сменя правилата в движение.
Та кво за конкуренцията?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #63 -: 17 Декември 2014, 17:55 »
"естествено, че ще е с  индивидуално партиди и в НОИ"
... прехвърлянето няма да е по индивидуални партиди.

....ще ги изхарчи още 2015 година за да запълни дупката в бюджета на НОИ.

ако това се окаже вярно, значи някои хора от властта включително синдикатите си правят сепуко, но още не го знаят

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #64 -: 17 Декември 2014, 17:58 »
ако това се окаже вярно, значи някои хора от властта включително синдикатите си правят сепуко, но още не го знаят

Елче, и ти, Тони, ми тя Танчето Дончева го каза бе - тия гледат сега да вземат едни 5 лева и нямат време да ги чакат три години да станат 5000.

п.п. ама все пак - мене що не ме слушаш? Ще взема и аз да се маскирам като гост, та белким ме чуеш/прочетеш и разбереш

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #65 -: 17 Декември 2014, 18:08 »
Опасничка, знаеш, че новините ги минавам на диагонал
Вие имате грижата да прочета важното, което съм проспала, но понякога го правите твърде емоционално и вместо да ви разбера, гледам да ви успокоя :))

небесна

• потребител
« Отговор #66 -: 17 Декември 2014, 18:11 »
абе голямо дърво се очертава тая поредна простотия

и нещо друго, което май не видях да е коментирано - има и една друга основна разлика между УПФ и НОИ - при първите се водят само реално внесените пари, а не квото е декларирано - демек може да се водиш на максимален доход, ама ако не е внесена осигуровката от страна на работодателя - по партидата ти ниенте; та познайте къде ще имат файда да се преместят всички работници от производства с големи задължения за осигуровки - естествено че там, където за упражняване на осигурителни права никой не ги пита "а къде са кинтите за тия ти права"

та в тая връзка, като погледнах вчера в НАП-партидата на един мой любим клиент - свободна професия, внасял като луд на максимума през последните 3 години, и кво да видя - никаква информация за ДЗПО - НАП не са превели нищичко от това на фонда му, който пък му е служебно разпределен..... а сега де?! къде са му парите на човека!

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #67 -: 17 Декември 2014, 18:19 »
там, където за упражняване на осигурителни права никой не ги пита "а къде са кинтите за тия ти права"

то това добре, ама в една система няма как да са всички тарикати
ако няма балами да внасят пари ще се наложи или да преизчислят размера на правата за всички, или да си "внесат" балами и да им думнат кинтите

Флора

• потребител
« Отговор #68 -: 17 Декември 2014, 18:24 »
Хайде и аз в кюпа, след като късно снощи си губих времето да се "информирам" за поредната боза.
Дали не играят пак сценките отпреди 2 г. - в 10ч така, в 14 ч инак (след бързия обществен дебат и настройки) ... А дано!

Може да съм ви пропуснала в четенето,
но разбрах и че НОИ (държавата) се опитва да пробута някакъв супер дискриминационен коз - който си остане в частен фонд, ще взема намалена пенсия от ДОО/НОИ, за разлика от този, на който всичко се излива в НОИ ...
Освен еднократното право на избор, освен липсата на индивидуални партиди, липсата на наследяване конкретно на този втори стълб, остава и редуциран размер на държавната пенсия, затова, че не си я избрал.

небесна

• потребител
« Отговор #69 -: 17 Декември 2014, 18:39 »
то това добре, ама в една система няма как да са всички тарикати
ако няма балами да внасят пари ще се наложи или да преизчислят размера на правата за всички, или да си "внесат" балами и да им думнат кинтите

имах предвид, че искаме - не искаме, всички внасяме в НОИ онези задължителните проценти, и от тия пари после ще изплащат ПЪЛНИТЕ пенсии (вече по-увеличени) на тези, които са се прехвърлили изцяло да са в НОИ, независимо, че техните работодатели може да не са им внасяли нищо; съответно вечният недостиг е налице и дето викаш ти - ще намалят всички пенсии, включително и на разни такива, които си внасят в УПФ, пък с техните пари за задължителното ДОО плащат общата по-голяма пенсия на "държавните" клиенти

а и няма нужда да внасят балами, докато по кодекса сме длъжни да даваме на НОИ задължителния процент ние ще играем тази роля :/

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #70 -: 17 Декември 2014, 18:47 »
Нищо бе, Ели, нищо, освен неинформираност. Занеш ли колко хора познавам, които дори не знаят в кой фонд са бутнати при джуркането? Включително собствените ми сладурчета - ей така от немокаетлък да се доберат до някой застраховател. Ей на това (защото имат статистика за положението) разчитат.

Хм, странно. Аз всяка година/вярно чак по средата някъде/ си получавам по пощата справка за вноските за преходната година, лихвите по месеци и такси съответно.
Хич да не ме интересува към кой фонд съм поне това листе ми го припомня. А преди Коледа по имейла получавам и честитка.

И айде дето вика Ели не толко емоционално! Да, има идея за национализация /всяка партия, без Реформаторите засега  гони нейната си цел за да се осъществи/ ама съгласете се това не е  времето на оная национализация когато нашите дядовци от кулаци - разбирай земеделски производители - останаха само с дрехите на гърба и челядта си./ако изобщо ги оставят живи, моят специално - не/
Сега времената са други. Имам предвид: пак ще ни "......" - да речем по-меко -  обират, но не така брутално.

тониЛ

• потребител
« Отговор #71 -: 17 Декември 2014, 19:58 »
И аз като Блажена от другия сайт. Пост и после пак, да ми се навървят много един след друг.
КОЙ има интерес от тази малоумна идея?
Герб /грешка - без поглед занапред към тях си/ - ако мине и няма обществено недоволство - идеално;
ДПС - дюшеш
БСП - пада рейтинга на ГЕРБ, те са на ход ама с излапани пари от НОИ вече и фондове доста опоскани /а някои и от тях заминали си/. И няма стабилна алтернатива за в бъдеще. Щото и това перо е изсмукано.
Реформаторите са моята надежда. Глас да прокънтят. Макар и с Кунева, Костов  и други такива не мислещи за децата си напред.
Патриотите ще се местят и аз не знам как.
АБВ ги отписах. Социален министър не крекна въобще.
Това Атака и ББЦ ми бе трудно абвиат. да им напиша, та камо ли мнение да дам.

ТА КОЙ ИМА ИНТЕРЕС?
Гласува ли ДПС нещо с която и да е управляваща, интересът е на КОЙ.
Това е положението, Минке.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #72 -: 17 Декември 2014, 20:54 »
АБВ ги отписах. Социален министър не крекна въобще.

как, бе Тонка, да крекне като него изобщо го е нямало на спявката на Баце със синдикайците, на която се роди великата идея
що им е социалният министър като минфинът е там и ражда велики решения? (офтопик: май скоро ще питаме за Дянков, като гледам какъв гребен е навирил бившият му зам)

иначе (засега) АБВ са против, патриотите и те не знаят ама май почти против, реформаторите - против

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #73 -: 17 Декември 2014, 21:15 »
то този зам. не му чух нищото при Дянков-което само ме кара да му симпатизирам още повече, на Дянков.

тониЛ

• потребител
« Отговор #74 -: 17 Декември 2014, 21:26 »
И докато пощем този абсурд - "малоумен" дето може и да  се получи  евентуално, или не - темата Сертов полека-лека  отива в забрава.
Не ли?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #75 -: 17 Декември 2014, 21:30 »
абе мани го Сертов, като има пуканки кой ще ти се плюнчи със слънчогледови семки :))

тониЛ

• потребител
« Отговор #76 -: 17 Декември 2014, 21:46 »
абе мани го Сертов, като има пуканки кой ще ти се плюнчи със слънчогледови семки :))

"мани го"
ок, де го с пуканките или със семките?

Гост

• Гост
« Отговор #77 -: 18 Декември 2014, 08:39 »
петицията против прибързаната антиреформа на пенсионния модел

http://www.peticiq.com/105463#form

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #78 -: 18 Декември 2014, 09:53 »
Хм, странно. Аз всяка година/вярно чак по средата някъде/ си получавам по пощата справка за вноските за преходната година, лихвите по месеци и такси съответно.
Хич да не ме интересува към кой фонд съм поне това листе ми го припомня. А преди Коледа по имейла получавам и честитка.

И айде дето вика Ели не толко емоционално! Да, има идея за национализация /всяка партия, без Реформаторите засега  гони нейната си цел за да се осъществи/ ама съгласете се това не е  времето на оная национализация когато нашите дядовци от кулаци - разбирай земеделски производители - останаха само с дрехите на гърба и челядта си./ако изобщо ги оставят живи, моят специално - не/
Сега времената са други. Имам предвид: пак ще ни "......" - да речем по-меко -  обират, но не така брутално.

мдам - получавш, щото не си си сменила адреса, комшиите ти не "получават" пощата ти вместо тебе, пощаджията ти не се "разсейва" и др.подобни благополучия са ти се случили. Като например на случайно джурканите кой Кой КОЙ им е дал адреса на случайно избрания фонд? Какъв адрес е дал? Оня от д1? За мейл да не говорим - дори аз не помян кой мейл съм попълвала в онова избирателно заявление.
За емоционалното - ами аз принципно си пискам, когато колят някого. Дори и той да мърка нежно

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #79 -: 18 Декември 2014, 11:25 »
Цитат
До следващата седмица социалното министерство ще подготви критериите за отпускане на персонални пенсии на лица, които имат особени заслуги към държавата и нацията, съобщи вицепремиерът и социален министър Ивайло Калфин.

e, я за какво им трябвали нашите пари. Ами и аз искам авторски. Поне да не ми ги взимат, щом не ми ги дават.

за тези става въпрос

Цитат
В началото на миналата година е приет изцяло нов закон за награждаване на хора с особени заслуги към държавата и нацията. Именно чрез него могат да бъдат компенсирани всички певци, на които не са внасяни осигуровките за пенсия и които в момента получават пенсии, близки до размера на социалната.