Автор Тема: малоумна работа- типично за синдикатите  (Прочетена 33090 пъти)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Re: малоумна работа- типично за синдикатите
« Отговор #40 -: 17 Декември 2014, 10:21 »
По-лошо не може да стане! - казал песимистът. - А, може, може! - отговорил оптимистът...

мдам - гадно е, че не става по-лошо, а става трагично

п.п. Жална им майка на пенсионните фондове - държавата е решила простичко да се справи с тях, както се справи с КТБ

HashFlare

Гост

• Гост
« Отговор #41 -: 17 Декември 2014, 10:36 »
"От 2004г /ако не се лъжа/ правим тези вноски по фондовете и за 10 години те не могат да покрият инфлацията"

Доброволните мисля, че са от 2000 година, а задължителните УПФ са от 2002 г. Като се има предвид, че последните години инфлацията е много ниска със сигурност я покриват. Но в случая не е важно дали покриват или не инфлацията, а е една допълнителна възможност, която не е по-лоша от НОИ.

Един пример с най-добре представилото се пенсионно дружество (това е така защото започва дейност след срива на капиталовия пазар, за разлика от другите)

„Пенсионноосигурителен институт“ АД
2009 г - 8,45%
2010 г. - 6,19%
2011 г. 2,61%
2012 г. 9,10%
2013 г. - 5.21%

Най-зле се представя "УПФ - БЪДЕЩЕ" и са най-рисков играч, но останалите много е вероятно да имат по-висока доходност от инфлацията за целия период.

Гост

• Гост
« Отговор #42 -: 17 Декември 2014, 10:38 »
"Жална им майка на пенсионните фондове - държавата е решила простичко да се справи с тях, както се справи с КТБ"

И аз имам това лошо усещане, а за съжаление това ще повлече много лоши икономически последствия, не само за фондовете.

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #43 -: 17 Декември 2014, 10:45 »
"Жална им майка на пенсионните фондове - държавата е решила простичко да се справи с тях, както се справи с КТБ"

И аз имам това лошо усещане, а за съжаление това ще повлече много лоши икономически последствия, не само за фондовете.

a дойдохме си на думата, макар кой Гост гост, кой е- все тая.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #44 -: 17 Декември 2014, 11:11 »

a дойдохме си на думата

и кво от това? ше поревем тук 4-5 човека, по тв-та - десетина и пак ше си мажем ду******, опа - раните, със свинска мас

bonou2

• потребител
« Отговор #45 -: 17 Декември 2014, 11:28 »
"След осигуровките - национализират и спестяванията, обръщат всичко в рубли
ПРАВИТЕЛСТВОТО - След като допълнителните пенсионни осигуровки ще бъдат прехвърлени на НОИ, държавата планира да национализира и банковите депозити и спестявания под дюшеците на нацията."

Ако не отговорите правилно, ще национализираме всичкото ви имане.
Общо гласове: 24

62%
Правилно.
37%
Правилно.

http://www.nenovinite.com/ne/politika/6553/

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #46 -: 17 Декември 2014, 11:46 »
като гледам какво се случи с данъка върху лихвите ще е всичко в кюпа, не само спестяванията, щото не мо`ем една свястна дефиниция да съчиним, а пък данъкоплатците ведно с банките са едни гадове-кръшкачи

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #47 -: 17 Декември 2014, 14:57 »
Принципно няма лошо да се създаде още един фонд - този на НОИ /държавен/. Доверието на работещите към частен или държавен фонд е нормално да търпи промяна.
т.е. правото на избор би следвало  да залегне по коренно различен път от сегашния дискутиран начин.

И оттам нататък според мен нещата да бъдат от порядъка на:

1. Новопостъпилите в осигурителната система биват осигурявани в НОИ за втори стълб пенсия до деня  докато не сключат договор с избран от тях частен ОФ.
2. Договорът е едногодишен и се подновява автоматично
3. Всеки работещ има право да прекратява по време на едногодишния си договор  и да сключва нов  с друг фонд  /като на принципа с  договорите с банките, мобилните оператори и т.н./ И  ще му се таксува някаква неустойка, такси  и прочие в случай, че действието е извършено през годината преди изтичане срока на договора.
4. Ако прекрати от днес  с частен и не сключи за от утре  с друг частен то  заминава директно в НОИ до деня,  в който не сключи такъв  с някое УПФ

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #48 -: 17 Декември 2014, 15:05 »
Тонка, не им стиска нещо да направят индивидуални партиди в НОИ. Тъкмо се чудех какви ли бяха ш@баните мотиви на Иван Нойски о онова време, когато им набута един сигурен бизнес на застрахователите.
Та най-най-логично беше още тогава "вторият им стълб" да подпира същата сграда - Нойската, а не да се попилява по .....комсионни. Обаче не стана. Сега някак си свикнах с индивидуалната си партидка (нещо, на което винаги съм държала) и не искам да кусам от общия кюп на ной. ОСВЕН ТОВА НА ДЪРЖАВА НИКАКВА ВЯРА НЯМАМ!

тониЛ

• потребител
« Отговор #49 -: 17 Декември 2014, 15:19 »
Опасна, идеята ми е, че на теб като не ти стиска си стой в твоето УПФ. Просто ако решиш да се "преместиш" в НОИ - твоя работа. В случай, че ти дойде мерак да се разкараш от НОИ и да идеш пак  в някой частен да имаш възможност да го направиш.   А пък за  този,  когото го мързи да си избере фонд,   осигуровките му за втория стълб да  се насочват в НОИ докато не си сключи договор с някой друг.

Каква е тая еднократност?  Бетер крепостни селяни да ставаме.
Ама съм убедена, че няма да мине това еднократното. Прекалено е малоумно.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #50 -: 17 Декември 2014, 15:44 »
Ама съм убедена, че няма да мине това еднократното. Прекалено е малоумно.

ааа, не е сигурно... вчера в бИжетна комисия "за" са гласували герберастите, депесарите и патриотарите
ха, кажи ми, кой от тях не е малоумен?

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #51 -: 17 Декември 2014, 16:03 »
Тони, май нещо не ме разбра - не става реч за втори стълб в НОИ. За това е невъзможно да се прави повторен избор - мяташ си кинтите в общия кюп и няма индивидуална партида. За това и питах какви, по дяволите, им бяха мотивите да не направят втория стълб - индивидуалния - в НОИ, а в пенсионни дружества. Няма и наследяване на индивидуалната партида. Не е въпрос на "избор", както го маскират, а си е чисто гълтане на кинти.

п.п. Абе наистина ли не схващате, че е невъзможно да си вземеш от ной парите? Значи някой си внася там квото си внася и в един момент пише какво? Моля да ми метнете едни пари в еди кое си ЗПАД?

егати! направо съм бясна - щом Тони не го разбира, как да го обясня на децата си?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #52 -: 17 Декември 2014, 16:13 »
ми никъде не пише, че ще се променят чл.128 и 129 от КСО
естествено, че ще е с  индивидуално партиди и в НОИ

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #53 -: 17 Декември 2014, 16:15 »
ми никъде не пише, че ще се променят чл.128 и 129 от КСО
естествено, че ще е с  индивидуално партиди и в НОИ

хахахахаха
сладурка!
В случая с ной въобще не става въпрос за ДЗПО, а за осигуряване по подобие на родените преди 31,12,1959

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #54 -: 17 Декември 2014, 16:23 »
и ти си сладурка :))

Обаче виж сега - ако ти си права и в НОИ се заличават индивидуалните партиди, никой нормален няма да остане там. Най-много да направят услуга на фондовете и те да наберат една сигурна маса клиенти, вместо да чакат служебно разпределение.

И още нещо - нищо в тази държава не е сигурно ! Ако днес промяната ще става еднократно, след  около 3 -4 месеца ново правителство ще промени това, за да може все пак някакви пари да отидат и в НОИ.
А какво ще прави НОИ с тези пари за да докара доходност, нямам идея.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #55 -: 17 Декември 2014, 16:37 »
Цитат
А какво ще прави НОИ с тези пари за да докара доходност, нямам идея.
абе ти ...........
ще ги раздават за пенции, за да закърпят биджета си
а ще прекарат бая народ да завлекат - започващите сега работа, тия, дето изобщо не се знаят в кой фонд са разпределени, синдикатите ше си завлекат там членската маса, държавата - също.

bonou2

• потребител
« Отговор #56 -: 17 Декември 2014, 16:39 »
никой нормален няма да остане там.

да изреждам ли пак , или няма нужда?

пп
ще ги раздават за пенции , преди това популистки вдигнати ест., щото и дват меСни избори 

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #57 -: 17 Декември 2014, 17:02 »
Добре бе, хайде обяснете ми кое ще попречи на хората да сключат договор с някой си частен фонд ?

Парите заминават в НОИ и нито работодател нито синдикат е наясно какво става след това. НОИ ги разпределя първо според сключените договори и после пропорционално. Как точно ще стане изнудването на въпросната маса ...

Гост

• Гост
« Отговор #58 -: 17 Декември 2014, 17:08 »
"естествено, че ще е с  индивидуално партиди и в НОИ"

Съжалявам че трябва да ви разочаровам, но прехвърлянето няма да е по индивидуални партиди.

"А какво ще прави НОИ с тези пари за да докара доходност, нямам идея."

Нищо няма да прави за да докарва доходност, ще ги изхарчи още 2015 година за да запълни дупката в бюджета на НОИ.

А иначе ще има достатъчно хора да си ги преместят. Като почнем от държавните служители, полицаи, военни и т.н. и стигнем до миньорите които ги карат под строй да гласуват.

тониЛ

• потребител
« Отговор #59 -: 17 Декември 2014, 17:17 »
Ако законът влезе в този вид /за еднократността/  за Борисов това ще бъде крах. Да, ще се  налеят едни пари за пенсии за сметка самоубийството им.  ДПС гласува "за" щото точно това цели. БСП си траят поради същата причина.
Та на ГЕРБ се надявам ще им просветне, че в лакомията да намерят по този долен начин пари за пенсии се набутват с  Костинброд - 2 ама с по-голяма мощ на удара.