Автор Тема: малоумна работа- типично за синдикатите  (Прочетена 33098 пъти)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: малоумна работа- типично за синдикатите
« Отговор #20 -: 16 Декември 2014, 18:24 »
Не съм чела проекто-закона

Тонка, няма как да го прочетеш - във варианта, който е внесен и достъпен на сайта на НС, който е и приет на първо четене в пленарна зала, такава идиотия няма

тя се роди от напъните на синдикайците да се покажат нужни и незаменими, ама що някой им се върза на тъпотиите не разбрах
та всичко това са драсканици на коляно в почивките между рева в мегафоните на Ларгото

HashFlare

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #21 -: 16 Декември 2014, 19:10 »
Не си причинявайте Тренчев при Цонев-държавата е добра, за частните фондове анатема.същото отношение като към работодателите.съвсем откровено агититра-всички в ноЙ.т.е всички в стройни синдикални редици. А аз се чудех що се радват , че Манолов е къде в някой си ноЙски съвет ли какво беше.Пълна бездарна свинщина.

bonou2

• потребител
« Отговор #22 -: 16 Декември 2014, 19:46 »
Дано да няма идиотски пенсионни реформи”, пожела си синдикалистът.       

http://frognews.bg/news_65943/D-Manolov-pred-Frog-SHTe-upravliavam-NOI-strogo-i-spravedlivo!/

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #23 -: 16 Декември 2014, 21:58 »
Доколкото разбирам, какво точно са измислили, без да се поддаваме на истерията, създавана от журналята, трябва да търсим в документи в сайта на МС. От първия линк, който пусна Бону, четем:

Цитат
Това са основните изводи от коментарите на експерти и икономисти по предложението, одобрено вчера от правителството и двата синдиката, което дава право на родените след 31 декември 1959 година на свободен избор дали да се осигуряват и в универсален пенсионен фонд (УПФ), или изцяло само в Държавното обществено осигуряване.

Журналята и коментаторите.

bonou2

• потребител
« Отговор #24 -: 16 Декември 2014, 22:01 »
Браво на Нейков и Христосков.
В "Референдум" - Опасна, колкото и да не ги харесваш , се държаха повече от достойно.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #25 -: 16 Декември 2014, 22:36 »
В "Референдум" - Опасна, колкото и да не ги харесваш , се държаха повече от достойно.

подкрепям!
за пръв път Христосков да се държи като човек, не като мишка

и най кефеше накрая като каза в прав текст на КНСБ-ейското злобно куче, че лъже :))

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #26 -: 16 Декември 2014, 22:38 »
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0212&n=3335&g=

Цитат
МЕМОРАНДУМ ЗА РАЗБИРАТЕЛСТВО

Днес 14 декември 2014 година, отчитайки важността на социалния диалог и необходимостта от гарантиране на социалния мир в Република България, както и нуждата от усъвършенстване на пенсионноосигурителната система на страната, правителството на Република България от една страна и национално представителните организации на работниците и служителите от друга страна се договориха за следното:
1.   Да се криминализира осигурителната измама свързана с укриване на осигурителни вноски от осигурителите и самоосигуряващите се лица, както и да се приемат други мерки за повишаване събираемостта на публичните вземания;
2.   Считано от 2015 година да се въведе принципа на свободен избор на осигурените лица относно режима на осигуряване за ранно пенсиониране – чрез държавното обществено осигуряване или чрез професионалните пенсионни фондове, при запазване на действащите условия за ранно пенсиониране;
3.   Считано от 2015 година да се въведе принципа на свободен избор на лицата, родени след 31 декември 1959 година, да се осигуряват задължително за допълнителна пенсия  в универсален пансионен фонд или изцяло за пожизнена пенсия в държавното обществено осигуряване;
4.   През 2015 година за всички категории осигурени лица да се въведе минимална възраст за пенсиониране.
5.   През 2015 година да не се увеличава възрастта за пенсиониране, като до 31.03.2015 година се постигне дългосрочно решение на въпросите свързани с пенсионната възраст и всички останали компоненти на пенсионната система;

ЗА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
БОЙКО БОРИСОВ – МИНИСТЪР- ПРЕДСЕДАТЕЛ

ЗА КОНФЕДЕРАЦИЯТА НА НЕЗАВИСИМИТЕ СИНДИКАТИ В БЪЛГАРИЯ
ПЛАМЕН ДИМИТРОВ – ПРЕЗИДЕНТ

ЗА КОНФЕДЕРАЦИЯТА НА ТРУДА „ПОДКРЕПА“
Д-Р КОНСТАНТИН ТРЕНЧЕВ – ПРЕЗИДЕНТ

Те това открих. Не знам то ли е в основата на хистерията.

стискозъбка

• потребител
« Отговор #27 -: 17 Декември 2014, 08:28 »
Не знам какво ще произлезе от тази ИМ инициатива, сега ще почнат едни доводи "за" и "против"  мръсните частници :) А истината си е проста, като всяка истина - НЯМА пари.  Що само ми намирисва на прехвалената "касова отчетност"  и нейното фиаско?

Като стана дума за достойно и недостойно - финансовия рече, че било въпрос на демокрация, на свободен /но очевидно неинформиран засега/ избор - сами ли да се хлъзнете или да се оставите да ви хлъзнат..

тА тАКА, де, младежи и девойки, не ви завиждам.
Мене съдбата ме е пожалила, този път само :)

bonou2

• потребител
« Отговор #28 -: 17 Декември 2014, 09:28 »
аз пък си се чудя на акъла, как винаги се вързвам на играта за доброто и лошото ченге.
кражба ще има - само трябва да се оформи законово- без значение как.

зъбче, бе каква информираност? на кого? па и за какво.
в стройни синдикални редици се отива в ноЙ.
а "държавните служители" /не визирам само по закон/ нима мислиш , ще имат "информиран избор"?
че за какво са "държавни", ако няма да са в НОй?
в прав текст ти казват, че само държавата е добра и тази наглост, на цялото държавно безхаберие за всичко около ни, във всяка една сфера.

Гост

• Гост
« Отговор #29 -: 17 Декември 2014, 09:34 »
"Трябва да се вгледаме внимателно в това какво се случва в тези пенсионни фондове", каза още Коралски. Той припомни, че през 2008-а г. тези фондове са загубили 20% от парите си. Едва тази година те успяват да наваксат този недостиг, достигайки до номинала, който хората са внесли. "

Това не е точно така. Още 2012 година повечето дружества бяха се върнали почти до нивото от 2008 г. Не трябва да се забравя, че дружествата инвестират от 14 години, а не от 2008 г. От което следва, че за периода 2000-2008 г. са имали положителна доходност и са увеличавали вноските по личните партиди. За периода 2008-2012 г са регистрирали отрицателна доходност около 1 процент. А за 2013 и 2014 имат положителна доходност от 5-6 процента.

Реално сега в пенсионните дружества лицата имат повече пари отколкото са внесли и не е вярно, че едва тази година те успяват да наваксат.

И една голяма разлика. В НО(Й), да се свети името му, парите които влизат са общи, в един кюп. Те служат за покриване на разходите за сегашните пенсионери. След години ще се молим децата ни и внуците ни да не са избягали от България за да продължат да наливат пари в НОИ, за да вземем някаква пенсия. И ще вземем някаква пенсия не в зависимост от това какво сме внасяли, а в зависимост от това какво ще се внася към момента в който ще взимаме пенсия. Показателен е тавана на пенсиите. Не зависимо, че си внасял повече не може да взимаш реалната пенсия, защото трябва да се плаща и социална пенсия на лица които не са работили или са укривали доходи.

Да, има рискове в частните фондове да имат отрицателна доходност и да управляват лошо парите ни. Но нима НОИ не е фалирал вече 25 години? Или пък управляват добре парите ни?

На мен това предложение ми прилича на това да закрия индивидуалната си спестовна сметка в някоя търговска банка защото има риск да фалира и да оставя парите си в БНБ на общ влог, който те веднага ще изхарчат за свои належащи нужди. А някога когато имам нужда те ми обещават, че може би ще ми дадат някакви доходи.

Тук може да разгледате различните фондове как са се справяли през периода 2008-2012 г
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/pensionnite-fondove-s-dohodnost-mejdu-5-i-10-prez-2012-g-148891/

Разбира се всеки сам трябва да реши за себе си къде да държи парите си. Но все пак това трябва да е информиран избор, а не от днес за вчера. Ясно е, че след десетилетия никой не може да каже какво и кой ще бъде в по-добро финансово състояние. За това и моето мнение е, че е хубаво да не си държим яйцата в една кошница.

bonou2

• потребител
« Отговор #30 -: 17 Декември 2014, 09:38 »
а да и това пак ше мине ?
"От ГЕРБ не знаят КОЙ предложи прехвърляне на допълнителните пенсии в НОИ"

за над 80% няма да има никакъв избор, камо ли информиран/по различни причини последното, вкл. и невъзможност, чисто персонална/. без въобще да подценявам никого - вкл. и себе си.

стискозъбка

• потребител
« Отговор #31 -: 17 Декември 2014, 09:41 »
в стройни синдикални редици се отива в ноЙ.

Е, как бе? таман ти снощи в референдума Пламен намсикойси се закле, почти, че нямало да се мести.

А госта добре го е написал другото :).

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #32 -: 17 Декември 2014, 09:43 »
снощи се замислих, че чрез синдикатите превръщат всички ни в длъжници и заложници на интересите на една група хора с ниски заплати и неособено високо ниво на образование, които обаче полагат тежък труд с неясна обществена необходимост

що никой не ревна за увеличаването на максималния ОД? щото засегнати са ИТ специалисти, експерти в определени браншове, някои категории лекари и други такива ми ти "чантаджии"

що никой не реве, че СОЛ-овете от години вече не ги бръснат за нищо друго освен за дойни крави?

обаче се реве за миньорите, щото те били важни и не стига, че ще плащаме за пенсиите им, ще плащаме и скъпия ток от въглищата им, за да имат те работа, а за капак ще дишаме и прахта от горенето на въпросните въглища

с БДЖ-ейците (друга тема от снощи) - същата история

ай нема нужда, мисля

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #33 -: 17 Декември 2014, 09:44 »

ся ше ги видя
знаеш, че винаги съм готова да се изненадам приятно;)

bonou2

• потребител
« Отговор #34 -: 17 Декември 2014, 09:46 »
този лаф за яйцата - го намразих от Манолов.
а няма никаво значение къде са, щом държават очезиваждащо ще играе квит си иска игри.
само дето нито ще участваме в тях, нито ще има шанс поне за реми.
ще бъда силно позитивна в негативизма си, за да може като ме опровергаят , с кеф да се извиня- надали.

пп
а Опасна,
и ти си силно позитивна в негативизма си ;)

пп
а ето и шменди капели какво рече:
"Менда Стоянова: НОИ е по-сигурен стопанин на пенсиите, зад него е държавата "

ето ви - информиран избор!!!

пп............/последно/
абе , тва Бисер Петков пак къде се се окопал или него него бригат такива елементарности?

Гост

• Гост
« Отговор #35 -: 17 Декември 2014, 10:00 »
"този лаф за яйцата - го намразих от Манолов"

Няма си на идея какво е казал този симпатичен човек, но сигурно е било умно щом ви е подразнило. Това за яйцата ми е максима след 7 фалита в моя живот. Ако не си разделях нещата сега щеше да ми се налага да бъркам в кофите и да не ми пука къде в кой крачол ще местят вноските от УПФ.

Лично аз използвам три стълба за личната си пенсия. Първите два са в НОИ и УПФ, поради липсата на избор. Третия са лични инвестиции, които в момента ми носят доходност на месец по-висока от тавана на пенсията в момента. Разбира се като парен човек ми е ясно, че няма нищо сигурно в този свят и се надявам, че докато се пенсионирам поне един от стълбовете ще остане прав за да имам пари за лекарства, пък прехраната си ще си я търся в кофите за боклук.

bonou2

• потребител
« Отговор #36 -: 17 Декември 2014, 10:11 »
м дам - "симпатичен" /ми/ е  и то не от сега.
нямам намерение да поствам "творчеството" му в цитати, че голям смях ще пада, а в случая и конвенцията за "ползи и разходи" смятам да си я спазя.
радвам се за Вашия подход и се радвам на оптимизма Ви.
Съжалявам, но гледайки този пладнешки обир - в мен липсва оптимизъм.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #37 -: 17 Декември 2014, 10:15 »
Съгласна съм с това за яйцата и различните кошници. Само където сме изправени пред невъзможен избор - където и да сложим яйцата, все ще ги загубим :(
От 2004г /ако не се лъжа/ правим тези вноски по фондовете и за 10 години те не могат да покрият инфлацията, камо ли да докарат нещо отгоре.

Това в момента е поредната бомба, за да ни разсее и отклони от истинския проблем - пенсионната система
Сега ще криминализират укриването на осигуровки, но пак няма да стигнат до причината ЗАЩО се укриват...

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #38 -: 17 Декември 2014, 10:16 »
на Мента Стомнянова нямаше ли кой да и каже, че щеше да е по-добре да продължава да държи устата си затворена и да остави хората да я смятат за глупава, отколкото да я отвори и да разсее всички съмнения… (по Марк Твен)

доп:
Сега ще криминализират укриването на осигуровки, но пак няма да стигнат до причината ЗАЩО се укриват...

винаги съм твърдяла, че това е огромна глупост и замазване на очите - колкото спряха да бият лекарите от Бърза помощ след криминализиране на нападенията над тях, толкова и събираемостта на осигуровките ще се вдигне

осъдени ефективно по тоя текст ест. няма да има

Гост

• Гост
« Отговор #39 -: 17 Декември 2014, 10:17 »
По-лошо не може да стане! - казал песимистът. - А, може, може! - отговорил оптимистът...