Автор Тема: малоумна работа- типично за синдикатите  (Прочетена 33088 пъти)

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Сорри, ама това беше върхът на малоумието им.
"Това са основните изводи от коментарите на експерти и икономисти по предложението, одобрено вчера от правителството и двата синдиката, което дава право на родените след 31 декември 1959 година на свободен избор дали да се осигуряват и в универсален пенсионен фонд (УПФ), или изцяло само в Държавното обществено осигуряване."
http://www.investor.bg/analizi/85/a/eksperti-prehvyrlianeto-na-chastni-partidi-v-noi-shte-izvadi-parite-ot-ikonomikata-185703/

дано пак да съм неразбралата аз /или журналята/.

http://btvnovinite.bg/video/videos/news/pravitelstvoto-gotvi-radikalna-promjana-v-nachina-po-kojto-shte-se-osigurjavame-za-pensija.html

HashFlare

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: малоумна работа- типично за синдикатите
« Отговор #1 -: 15 Декември 2014, 20:04 »
Чух края на информацията в новините и дори не разбрах, че става дума за втора пенсия. Не че слушах внимателно. Даже не искам да отворя линка на БиТиВи-ту. На тия журналя трябва да им забранят да "информират" по подобна тематика.
Ще хвърля едно око на инвестор за всеки случай.

bonou2

• потребител
« Отговор #2 -: 15 Декември 2014, 20:51 »
През телефона съм смотала раздела.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #3 -: 16 Декември 2014, 09:34 »
Струва ми се, Бони, че ти си разбрала.
За журналята не мога да кажа същото, ама те толкова си могат.
А за малоумието - ми не, не съм съгласна, не е малоумие.
Поредната кражба на милиарди си е. А това с малоумие не става.

bonou2

• потребител
« Отговор #4 -: 16 Декември 2014, 11:02 »
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4482194

карам го на жълтенИя още:

"Президентът на КТ “Подкрепа” Константин Тренчев изчете меморандума, тъй като бил най-възрастен от участниците в преговорите."

а класация за най- безмозъчен няма ли? или там борбата е по-жестока .

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #5 -: 16 Декември 2014, 11:14 »
ако има класация за най-безмозъчен, ше потрошат почетната стълбичка

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #6 -: 16 Декември 2014, 11:38 »
Цитат
Избралите НОИ няма да имат индивидуални партиди и парите от осигуровките им няма да могат да се наследяват,
ай сьтьига бе! баба ви мика сутрината се кълнеше в противното.
От целия скандал чух само едно изречение, с което съм напълно съгласна - държава е едновременно играч и съдия, т.е. може да променя правилата на играта в движение.
Когато започнах трудовата си кариера, жените се пенсионираха на 55 с пенсия от 70% от заплата си.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #7 -: 16 Декември 2014, 11:39 »
мдам, Бони - нье е пладнешки обир, ама друг път:

Цитат
Младите, които оттук нататък ще започват да се осигуряват за първи път, ще имат една година, в която да подадат заявление за внасяне на 5% от осигуровките им в универсален пенсионен фонд. Ако не го направят за 12 месеца, директно ще бъдат прехвърляни към НОИ и повече няма да могат да избират пенсионен фонд. Как ще става това - ред, начин и срокове, ще бъде допълнително разписано в акт на Министерския съвет. Това предвиждат законовите промени в Кодекса за социално осигуряване, които предлага ГЕРБ преди второ четене на законопроекта за Държавното обществено осигуряване.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #8 -: 16 Декември 2014, 12:01 »
Цитат
4,2 млн. българи трябва да потвърдят, че остават в частния фонд

от 1 януари до 31 декември 2015 г. В противен случай НОИ ще прибере партидата. Натрупаните по партидите им средства са над 7 млрд. лв. Според вносителите на текстовете това било активно упражняване на правото на свободен избор.

да бе, Бони, не е пладнешки обир, въоПще, изоПщу

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #9 -: 16 Декември 2014, 12:05 »
Цитат
През 2000 г. социалният министър Иван Нейков (вдясно) на връчването на първите лицензи за пенсионни фондове. На снимката са още сегашния шеф на асоциацията на пенсионните дружества Никола Абаджиев и Николай Николов (вляво), който в момента е съветник за пенсионната система на вицепремиера Ивайло Калфин и скоро ще бъде назначен за зам.-министър. СНИМКА: Йордан Симeонов

мдам, Бони - те това е едно от нещата, заради които "твоя" човек не моем го дишам. Можеше още тогава да направят индивидуални партиди на потенциалните пенЦионери в НОИ, в съотношение 3/1 макс към "солидарния кюп, а не да прибираТ тлъсти комисионни, за да наградят частническия бизнес

jasta13

• потребител
« Отговор #10 -: 16 Декември 2014, 12:07 »
Този пасквил, няма да има практическо отражение. На 11. 12. 2014 протест, организиран от КНСБ, на 14.12. 2014, меморандум за разбирателство, една страничка, бля- бла, а по същество според мен, мирувайте малко, пък ще видим.

bonou2

• потребител
« Отговор #11 -: 16 Декември 2014, 12:26 »
a не не - не Нейков.
това, че идеята не е доразвита или мармальосана - не е само той виновен.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #12 -: 16 Декември 2014, 12:45 »
не е само той виновен.

прибираТ

уважих го де:))))

Цитат
А НОИ категорично не може да ги управлява.

абе знам, ама ти поне имаше възможност, право и задължение да промениш нещата, гиди лицемер ниеден!

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #13 -: 16 Декември 2014, 13:40 »
Цитат
"Не може цял живот да плащаш малко за пенсия, а след това да отидеш като пенсионер и да искаш висока пенсия", каза премиерът Бойко Борисов
Бих възкликнала - уникално тъп, ако не знаех следната случка с Петранка - майката на любимия ми архонт - Славчо Бинев.
Начи баща й на кака Пепи го прибрали в полицията през 1925г и го побили здраво. До смърт. Изхвърлили го на улицата да го ядат кучетата, но той взел, че се осеферил и живнал. След което - някъде около 1940-1941 на полу-преклонна възраст се оженил за неква 18-годишна пикла и къмто 1942 г на бял свят се появила кака Пепи, която през бай-тошево време разправяше "Ако баща ми го бяха убили в полицията, сега щях да съм дете на активни борци!".

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #14 -: 16 Декември 2014, 14:35 »
не ми се четат прерпатките в темата, но да си кажа

ако човек по някаква причина спре да се осигурява, частните фондове продължават да си взимат таксите
тези такси са доста повече от дохода по партидите с вноски около минимума
с две думи - стопяват се непрекъснато

не ми се занимава да смятам при каква сума ще има смисъл от тези вноски, така че да са с някакъв нормален лихвен процент /среден за влогове при банките/ и то след приспадане на таксите....

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #15 -: 16 Декември 2014, 14:55 »
е то и нейков барабар с твоя приятел костов продължават да си вземат комисионните по повод на частните осигурителни фондове, ама не им гониш гарез, нали? що бе, аджеба, се не сетиха за тайзи врътка когато му беше времето?

п.п. а ако все пак се навиеш да смяташ, сметни и за колко време едни 7 милиарда ше изчезнат от общия кюп на ной

клио

• потребител
« Отговор #16 -: 16 Декември 2014, 15:07 »
Бих възкликнала - уникално тъп, ако не знаех следната случка с Петранка - майката на любимия ми архонт - Славчо Бинев.
Начи баща й на кака Пепи го прибрали в полицията през 1925г и го побили здраво. До смърт. Изхвърлили го на улицата да го ядат кучетата, но той взел, че се осеферил и живнал. След което - някъде около 1940-1941 на полу-преклонна възраст се оженил за неква 18-годишна пикла и къмто 1942 г на бял свят се появила кака Пепи, която през бай-тошево време разправяше "Ако баща ми го бяха убили в полицията, сега щях да съм дете на активни борци!".

:)))

стискозъбка

• потребител
« Отговор #17 -: 16 Декември 2014, 16:37 »
Без никаква претенция, просто чета и се чудя какво да посъветвам децата си /ако ме питат, де/:

"Трябва да се вгледаме внимателно в това какво се случва в тези пенсионни фондове", каза още Коралски. Той припомни, че през 2008-а г. тези фондове са загубили 20% от парите си. Едва тази година те успяват да наваксат този недостиг, достигайки до номинала, който хората са внесли.

http://www.faktor.bg/novini/balgariya/34576-ako-pensionen-fond-falira-horata-nyama-da-poluchat-nisto.html

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #18 -: 16 Декември 2014, 16:46 »
Без никаква претенция, просто чета и се чудя какво да посъветвам децата си /ако ме питат, де/:

да хващат пътя към некоя цивилизована държава като остров Бали, например:)

Цитат
Той припомни, че през 2008-а г. тези фондове са загубили 20% от парите си.
а да зема да им припомня кой, Кой, КОЙ им даде тая прекрасна възможност?

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #19 -: 16 Декември 2014, 16:53 »
към стискозъбка:
Ние себе си ще  тръшкаме догодина да се самосъветваме, та какво остава за децата ни? За тях ще ни е хептен гърч.

Депутатите приеха и промени в Кодекса за социално осигуряване, според които новопостъпилите на пазара на труда от 1 януари 2015 г. трябва да посочат в едногодишен срок дали ще ползват пенсионен фонд. Ако не го направят, вноските им автоматично ще отиват в НОИ. Този избор ще се прави еднократно.

Родените след 1959 г. ще могат да заявят дали ще се откажат от втория стълб на пенсионната система, като така партидите им ще преминат в НОИ. За този избор няма краен срок, но той също може да бъде направен само веднъж.[/u]

С две думи право за избор еднократен и точка. Караш до смърт със избрания фонд.
Е те това е най-малоумното от малоумната работа!
Не съм чела проекто-закона и силно се надявам журналистката писала по въпроса във друга статия да се е объркала. И текстовете за еднократност да не съществуват там.