Автор Тема: Честит 8-ми декември !  (Прочетена 1592 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Честит 8-ми декември !
« -: 08 Декември 2014, 12:42 »
Честит празник на всички студенти! Дано наученото им послужи добре независимо къде!

Честито и на бившите студенти !
Сигурно си помните купоните от 8-ми...
Аз помня първия - влак, после пещера /да видим от къде сме дошли/, после един баир /да изкараме фасовете/,
студентска шапка, но не като сегашните /единствения път, когато я сложих/, клетва /от това нищо не помня/ и купон до зори :)

HashFlare

jasta13

• потребител
Re: Честит 8-ми декември !
« Отговор #1 -: 08 Декември 2014, 12:52 »
Честито!!!
Много готин празник :))))

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #2 -: 08 Декември 2014, 12:59 »
А-а-а била си баир-будала, от наш'те хора значи. Кои бяха пещерите?

Моята баба честитеше този празник на майка ми цял живот. †Господ ѝ даде да види и мен студент. С моите хора още се събираме около тази дата, иначе щяхме да се виждаме само на сватби и кръщанета, а то такива почти не останаха. Пролетта се засякох във влака с един седемдесетгодишен левент, който ме изуми, като ми каза, че с неговите хора правят същото.

Та честит ви празник на българското, академично образу̀вание, с усмивка да го посрещнете, с топли спомени изпратите и наздраве. Чак се чудя дали да не си сипя чаша винце, но ми е останало само бяло [_]P

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #3 -: 08 Декември 2014, 13:14 »
Пещерата беше една, но помненето на имена не е от силните ми страни :) близо до жп.линия е била и после през един баир та в Рибарица :) Пещерата не беше проучена още - имаше 7-8 пещерняци, които я изследваха. Тъмница, прилепи, спящи пещерняци в нишите, денивелация 2-3 метра и  гледах само някой да не ми бръкне в очите :))

• Гост
« Отговор #4 -: 08 Декември 2014, 13:31 »
Звучи ми като деветашката пещера, но нещо не ми се връзва денивелацията. Казах в множествено число, защото обикновено една пещера не е сама, има други наоколо. Рибарица е добре, но някак си е прекалено цивилизовано за моя вкус.

Скоро трябва да идеш пак на някоя. Например какво ще кажеш за дяволското гърло в триградското ждрело? Не, че е нещо особено, но природата там много си заслужава.

• Гост
« Отговор #5 -: 08 Декември 2014, 13:37 »
Уф глупости говоря, съвсем ме е хванала деменцията. Деветашката е до Крушуна. Имах предвид съевата дупка. Тя е по-близо.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #6 -: 08 Декември 2014, 13:49 »
ТТД, била съм там, където ме пращаш, но в Дяволското гърло освен стъпалата нагоре не помня много
Виж Ухловица е красива, но стигането до нея - баир нагоре, после слизаш надолу толкова, колкото си качил, а за да излезеш пак нагоре по стъблите :) Тия 3-те пещери за един ден ми дойдоха в повече !

• Гост
« Отговор #7 -: 08 Декември 2014, 14:14 »
Нас пещерняка ни плаши, плаши, че било като, не знам си колко етажен блок, а ние дори не разбрахме, кога се отзовахме горе. И само рекламата е много, иначе нищо за виждане няма. Но пък самото ждрело е приказно, много обичам да се мотая там. И самите помаци са едни такива добрички хора да ти е удоволствие да обмениш някоя приказка с тях.

Ягодина си е перлата, ама голяма гъчканица там. Много харесвам и бачо Киро, но не съм ходил след ремонта. Снежанка е прекрасна, но омърсена :( Дивотията на карлуковските също е заразителна. Изобщо пещери да искаш. Накъде тръгнеш, все ще има по някоя.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #8 -: 08 Декември 2014, 14:56 »
Честит празник на всички студенти!

/по пещери не си падам, но пък съм падала в такава/