Автор Тема: Моля модераторите за малко подсказване  (Прочетена 5432 пъти)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Re: Моля модераторите за малко подсказване
« Отговор #20 -: 04 Декември 2014, 17:02 »
„Руслкай“ е нов термин за мен. Нещо като „не се шегувай“ ли означава?

русалкай - чух го в некаква реклама за пингвински филм и ми хареса

HashFlare

niki67

• потребител
« Отговор #21 -: 08 Декември 2014, 12:03 »
Георги е най-хубавото име на света и тъпи Георгевци няма! И да е имало един, той е бил само за потвърждаване на правилото.
Георгиевците са най- готините хора, а Свети Георги е светец на 12 държави! Няма друг толкова тачен светец, и Гергоьвден е най-хубавият празник.
Не случайно името го има на всички езици и все Георги се пише, макар че се чете съответно като Джордж, Георг, Жорж, Хорхе, Георге на румънски /Георге Хаджи е велик футболист поне колкото Стоичков, само че без да е прост колкото него/. Виж само на италиански не съм много сигурен дали е Джорджо.
Толкоз от мен!

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #22 -: 08 Декември 2014, 12:31 »
Горе-долу същите неща могат да се кажат за Иван и Мария, пък май са дори по-разпространени, но със сигурност с много повече варианти и производни. Георги било произлизало от гръцкото γε∮ργι∮σ (ако въобще така се пише, де) което било значело земеделец. Имайки предви, че гърците са от никакви до калпави земеделци, което е било винаги (те са си рибари, а маслините не искат гледане), силно се съмнявам в тази теза, че точно те ще наложат „земеделско“ име.

Опасна видях и аз тази реклама. Те след като ги клишираха в тъпата мултипликационна поредица, сега ще ги излъскват. Но пък Дриймуоркс не са случайни хора, може да успеят да оправят непоправимото. Oт рекламата не се разбра, ще участват ли и лемурите.

niki67

• потребител
« Отговор #23 -: 09 Декември 2014, 13:38 »
Горе-долу същите неща могат да се кажат за Иван и Мария,

Не е така, прости Ивановци има колкото искаш, а също и Марии:)

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #24 -: 09 Декември 2014, 15:10 »
Абсолютно точно така!

Вицове за Гошко няма, ама за Иванчо и Марийка - нямат изброяване!

Ама пък за Гергана и поема има - как да не се надуваш? :)))