Автор Тема: Тълкувате ли сънища?  (Прочетена 22047 пъти)

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: Тълкувате ли сънища?
« Отговор #60 -: 04 Декември 2014, 13:07 »
е чак пък скъпа
а иначе ме зарибихте /може и за Никулден да сколасам/  за тази салта и Йоланта е с готинко предложение :))

У нас е прекалено скъпа, не мож' си я позволи обикновен челяк.

и за да не е само спам:
сънувам страховете си аз- в повечето случаи.
а когато е нещо хубаво- нищо не помня , но пък си уставам с усещането за "хубавото" и ми е кеф :))

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #61 -: 04 Декември 2014, 13:08 »
аз пък имам такива сънища, че ...
Няма да ги разказвам ! Толкова истински, че от един такъв щях да се гътна наистина.
Е, имам и готини - нямат забравяне :) 

Странно е, че на сън говоря чужди езици, а на яве не мога да мъцна и една дума :)) Има и един език в сънищата, който не е от тези, които се говорят на планетата. За една дума там, тук не ми стигат и 100 думи, за да опиша значението й.

И пътувам, ама много пътувам ! На Зелената планета /където и да е тя/ със странен уред летях, странни плантации видях - няма и как да се опишат, защото не приличат на нищо от този свят :))   

С две думи - водя друг живот докато спя :))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #62 -: 04 Декември 2014, 13:25 »

за тази салта и Йоланта е с готинко предложение :))

Йоли ли това? Ми нейната рецепта на е точно това, което трябва.
Цитат
1. Обелете и сварете картофите и морковите в подсолена вода. Прецедете ги и ги оставете да се охладят.
2. Настържете цвеклото на едро ренде. Нарежете картофите, морковите и белтъците на кубчета, а лука – на ситно. Рибата нарежете на едри кубчета.
3. На дъното на купа поставете ред картофи и притиснете с опакото на лъжицата. Покрийте с майонеза, след това поставете ред моркови, отново майонеза, цвекло, майонеза, риба, майонеза, белтъци, лук и накрая – настъргани жълтъци. Охладете салатата и сервирайте.

Начи цвеклото също е сварено. Лукът се слага до рибата. Отгоре нещото все пак се замазва с майонеза и тогава се поукрасява със жълтъците

п.п. а да - цвеклото си го е дала по дефолт варено

п.п. на п.п.-то му
начи нещото задължително трябва да престои в хладилник едни 12 часа поне

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #63 -: 04 Декември 2014, 14:10 »
Приготвям сельодката така, както ме е научила краснодарската ми приятелка :)
Към майонезата се добавят две-три лъжици кисело мляко, за да се получи по- лека сплав и да можем да погълнем повече от тортата.
На дъното на голяма плитка чиния  се нареждат тънки парчета  риба. Трябва да е натурална без подправки. И пообършете мазнината от марината. Рибата и без това е тлъстичка.

И се започват да се рендосват сварените зеленчуци
червено цвекло;
картофи;
моркови

Между блатовете се маже майонезата и се напръсква със нарязани шайби зелен лук
Готовата торта се омазва с майонеза отвсякъде и се оставя да почине в хладилника. За предпочитане минимум половин ден.
Преди да се поднесе се украсява с рендосани варени едно-две яйца.

А венигреда ... Абе какво да му обяснявам. Той е с няколко варианта.
Основното е червено цвекло и кисело зеле. Останалите зеленчуци според случая

http://gotovim-doma.ru/view.php?r=224-recept-Vinegret

клио

• потребител
« Отговор #64 -: 04 Декември 2014, 14:20 »
отплеснахте се! ... и сега ще трябва да сънувам салати и винени огради ! :)

най - обичам да летя насън, ама не с превозно средство някакво, ами ей така кат' батман по анцунг :)

и ако нещо ме е събудило през нощта и не помня к'во ... си заспивам пак политайки :)

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #65 -: 04 Декември 2014, 14:28 »
Аааааааа  пардон, Клио!
Абсолютно съм си по темата. Вкарах руска реч. И имам право да вмъквам в темата нещо за манджоране. Нали ми предстои "деликатно положение"?
Отделно да предупредя, че занапред ми се дължи внимателно отношение. Не бива да се притеснявам и стресирам.

.:TTД вади ряпа

• потребител
  • По-вреден от ДДТ, по-зъл от ТДД
« Отговор #66 -: 04 Декември 2014, 14:29 »
Ей хора, прегладнях от вас, но пък две рецепти веднага влязоха в рецептурника ми. Онова горе на тази Йолинта с каква риба се прави? Само не казвайте сельотка, дайте нещо по като за българи. Ако не поне кажете заместваща риба. Аз всъщност не я знам тази от кой вид е.

п.п. Толкова омазахме тази тема, че се чудя още как ни търпят. То триста и двадесет теми в една направихме.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #67 -: 04 Декември 2014, 14:31 »
става и с херинга - по кауфландите я има маринована
а за темата - супер си е така:
седим и си бъбрим. Точка

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #68 -: 04 Декември 2014, 14:31 »
сега се сетих ;)))
най-ми е смешно като се "спъна на сън" и подскоча в леглото - от спъването де
ама хем ми е смешно, хем ме е яд , че се разбуждам.
ама доколкото знам е често срещано, та - не съм сама де :))

сега си се самохиля и на :
"В Русия съм, в Русия съм..." :))))

пп
става и с херинга
лаически, не съм си и помисляла за друга риба аз :))

клио

• потребител
« Отговор #69 -: 04 Декември 2014, 14:43 »
сега к"во ще ме карате да отварям линкове и да гледам рецепти?!

сънуването е по - забавно :)

а какво е туй херинга, м ? само с "дунаФска разна" ми е пълен фризера ....

и ако обичате прескачайте рецептите с риба, щото още ми държи от понеделник как се борих с една мряна! :(
не е истина просто ... добре,че няма скрити камери у дома ... 45 мин. я въртях по плота, кълцах, пъшках, изпадах в отчаяние, чудех се имам ли други неупотребени оръжия и как по дяволите се дере риба... абе голям резил! :) после и аз си се смях, а милото още повече ...

п.п. мдаа, ама вкуЦна беше!

отказвам да сънувам риби!

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #70 -: 04 Декември 2014, 14:46 »
Ако не поне кажете заместваща риба.

Не само рибата, аз и морковите замествам...
Рибата ми е топло пушена скумрия, а морковите са абсолютно забравени. Добавени са кисели краставички. Тъй като и киселото зеле от години не намира убежище у дома, слагам кисели ябълки.

И като заместя още нещо и то вземе та стане нещо коренно различно :))))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #71 -: 04 Декември 2014, 14:47 »
И като заместя още нещо и то вземе та стане нещо коренно различно :))))

важното е да върви с водка:)))))

• потребител
« Отговор #72 -: 04 Декември 2014, 14:48 »
Брех толкова станахте хората дето сънувате, че се чудя да не почна ли на лични съобщения да отговарям. В златните си години не съм бил така. Не бях тълкувал сън повече от десет години, а тук за два дена пет станаха. Не съм забравил Елица/Елена/Елеонора/Е…, но не мога да се съсредоточа. Тук при мен все ме дърпат за нещо.

Само да кажа на Клио, че нейното е много интересно и класическо, но рядко срещано. Да сънуваш, че летиш, при това често, се води, че си добричка, много чувствителна, щедра и с артистична натура. Въобще, хубави неща. Имаше още нещо, но не се сещам в момента, под пара съм. А и това за анцуга е малко озадачаващо. Може би си взела да ставаш по-материална с годините и по-разбрана?

п.п. Брех докато пиша три нови отговора се навъдили.

клио

• потребител
« Отговор #73 -: 04 Декември 2014, 15:54 »
ТТД, не се задълбавай в анцунга! :)))

той беше пример просто не си спомням облеклото, ама не е като да съм без! :)

Гери, на водката - варени моркови ФникакъФслучай! и в медицинските книги си го пише! :)

• потребител
« Отговор #74 -: 04 Декември 2014, 16:26 »
Уф тук с това „Мамбо №5“ — пари нема, действайте, ще се разминем с рибоците. Дано е останало нещо другата седмица, пък ще изненадаме жената с някоя салатка.

ВОДКА, вОДКА, Водка, водка, какво? Кървавата Мери? Едни търговищяни ме учеха да я пия с сок от касис, то не че има много касис вътре. Вискито пък само бонбони и ядки. Друго си е ракийца. По нешенски. Де що мезе има, върви.

• потребител
« Отговор #75 -: 05 Декември 2014, 12:25 »
Като казахте варени моркови да се сетих за предният уикенд. Ходихме компанията на Троян да празнуваме „осми“. Защо Троян, защото е на сред РБ и можем да се съберем. Защо сега, ами защото на действителният осми, всичко ще е заето. Та там една от нашите беше купила някакви варени морковчета, карфиол, чесън и не помня имаше ли друго.  Диети прави. Ами опитахме. По-лигаво и гнусно нещо от тия варени моркови и карфиол не съм вкусвал, а аз за разлика от адашката, съм, ама много голям почитател на морковките във всякакво изпълнение. Е оказа се без варени.

gera_r

• потребител
« Отговор #76 -: 05 Декември 2014, 13:55 »
По-лигаво и гнусно нещо от тия варени моркови и карфиол не съм вкусвал

Ето! Видяхте ли? Гадни са!
Иначе суровите моркови са уважавана храна.
Но минат ли през температурна обработка - КРАЙ!

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #77 -: 05 Декември 2014, 14:08 »
Ето! Видяхте ли? Гадни са!
Иначе суровите моркови са уважавана храна.
Но минат ли през температурна обработка - КРАЙ!

абе за това ли в руската салата слагам сурови моркови, а в супите ги пасирам?

gera_r

• потребител
« Отговор #78 -: 05 Декември 2014, 14:24 »
Нямам представа. В руската салата не слагам моркови, а моркова в супата се слага цял, след което се изхвърля. Пак цял.

• потребител
« Отговор #79 -: 05 Декември 2014, 17:54 »
Тъй, раносметката до тук е четирима частливи „клиенти“, то  първият от тях не сподели, колко е доволен от благата вест, но поне веднага успя да си издейства VIP отношение. Та така, понеже днес е празник защото:

Откриха най-старият казан на света, от времето на хан Крум

което всички мъже, ще отпразнуваме подобаващо като се напием безпаметно поне една седмица, а може две, три, четири години. Та по тоя повод, понеже трябва да ощастливим по-нежната половина на света (51%), предлагам прИмоция.

Всеки да си казва, кой, какво има да сънува, че след малко започвам да пия до припадък, което принципно на моите габарити е трудно и няма да има. Хайде народе, който разбира, тук се спира! Днеска ни има, утре ни няма. Само сега седмица след черният пътък дойде лъчезарният бял петък на най-великото откритие на всички времена. Втора възмоност няма фа има. Сега или никога! Цялото мъжко съсловие ще се изпонатръшкаме, тъй че дерзайте.

п.п. Сега е момента да накарат мъжете си да изхвърлят боклука, да заредят бензин в колата, да ви връчат своята ПБДК или ККРК заедно с пина и каквото се сетите още, защото ние всички вкупом отиваме в един по-добър свят. Амин! —нкакто би рекла Опасната ☺