Автор Тема: Тълкувате ли сънища?  (Прочетена 21236 пъти)

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
Тълкувате ли сънища?
« -: 27 Ноември 2014, 12:43 »
Аз не умея.
Елииии, ти беше главната героиня! Че и кой друг, де? Нали си ни шефка!  Беше ни повела сума ти народ в Русия да си подаваме данъчни декларации за доходите си придобити там като ФЛ. На всички беше осигурила предварително готов техен екземпляр/там с връзки можеш да си ги осигуриш/. Само аз нямах,  тъй като  в последния момент узнах, че и аз имам такива доходи. С тичане и нерви успя да ми я  намериш  в техното НАП.  Кофтито бе, че според руския закон всичко  се попълва на място пред инспектора им.
И декларации попълвахме, и на хотел спахме, и поразгледахме. Ама явно доходите ни бяха от някой колхоз сигурно, щото НАП-ът им бе в някаква провинция. И градът не беше нещо особено. Иначе имаше и тролейбуси,  де.
И това беше проучила, Елко! От хотела до НАП - само една тролейбусна спирка.
Ако са необходими други детайли от съня с цел разгадаване на загадката, питайте! Не ми се иска да навлизам в подробности за самите декларации, щото малко ме е срам. Но ако се наложи .....

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Re: Тълкувате ли сънища?
« Отговор #1 -: 27 Ноември 2014, 14:04 »
Ще се пробвам, ама не нося отговорност, ако нещо сбъркам. Все пак не аз съм сънувала, нали?

Значииии...Ели ни води на... кафе/кола/водка/вода някъде. Ти, разбира се, си пропуснала обявлението на събирането, затова в последния момент тръгваш. Не е формуляр на НАП /тук вече прекаляваш!/ - меню е. Нямаш си, ама се намира и за тебе едно.
За тролея не съм много сигурна, ама явно ще сме се напили яко и обществения транспорт ни е единствена алтернатива, щото и такситата не ни искат. Срам ме е от мене си - как може така съм се натаралянкала???
Сигурно Марги е виновна - по случай рождения ѝ ден съм отвъртяла чаша водка на екс!

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #2 -: 27 Ноември 2014, 14:33 »
За тролея не съм много сигурна

объркала се е, било е рейс 72 :))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #3 -: 27 Ноември 2014, 15:16 »
Еххх, Тонии :)) Толкова време не сме се виждали, че вече се срещаме на сън, за да не се забравим :)
Обаче с тия декларации ме разби, че и в Русия :))) Важното е, че сме ги подали !

Не мога да тълкувам сънища /моята баба можеше/, но явно трябва да се стегна и да спретна един купон някъде до тролейбусна спирка ;-) и не - няма да е руски ресторант ... най много на руска водка да сме ;-)

тониЛ

• потребител
« Отговор #4 -: 27 Ноември 2014, 15:53 »
А-ха! Купон било значи .......
Ами тогава защо докато бяхме седнали на пейка да поотпочинем от разходката  се оказа, че сме до задния вход на руски завод за трикотаж. И  некви тьотки със забрадки и високи престилки ви продадоха стекчета памучни  чорапи. Питам по колко пари стекче? Отговор  - по пет стотинки наши пари. И ги изкупихте. За мен не остана. Излизат след наташките едни черноборсаджии и ми ги предлагат за страшно мн. рубли. Аз бях си обменила само 15 лева, щото нали съм тръгнала по работа декларация да подавам, а не да се хайлосвам. И прецених, че не заслужава. Не ме бе яд. Чорапите не бяха нещо особено.
Да ви открехна: формулярът им е със същия цвят като нашия. Съдържанието е по-друго.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #5 -: 27 Ноември 2014, 16:07 »
Аааааа! Ти на час по лъжичка като даваш информация и аз ще забравя началото!

За чорапите, че не стигнали за тебе - ами ако се забавиш малко повече, то водката смЕтам, че ще свърши. И киселите краставички - също...
Ще останат Капи Вишна и вода. Толкова за 15-те ти лева.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #6 -: 27 Ноември 2014, 16:13 »
Как така ще свърши водката бе ? Нали уточних, че няма да ходим до Русия !
Ааа, и за всеки случай довечера си обуйте чорапи ! Наташка май няма да идва :P

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #7 -: 27 Ноември 2014, 17:37 »
Тонка, мерси че ме разсмя в този иначе не особено радостен за мен ден!
Моля те, сънувай всяка нощ!!!

стискозъбка

• потребител
« Отговор #8 -: 28 Ноември 2014, 08:32 »
Как така ще свърши водката бе ? Нали уточних, че няма да ходим до Русия !
Ааа, и за всеки случай довечера си обуйте чорапи ! Наташка май няма да идва :P

Тцъ, няма да идвам. Пийте водката спокойно боси :P

VINETU

• потребител
« Отговор #9 -: 28 Ноември 2014, 17:55 »
Хихихи..изпихте ли водката или остана и за мен....:Р

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #10 -: 02 Декември 2014, 00:12 »
;; then enter the text in that file's own buffer.

Ще се пробвам и аз. Едно време в института много ги зарибявах с гадаенки. Много се връзваха, а трябваше просто сладкодумие, за да ги омаеш. Перфектна тактика.

Значи първо. Понякога ходя да се бъзикам с един отворко. Във форума му попаднах на твърдението, че не може да сънуваш някого, когото познаваш от този живот. Сиреч тази компанийка си се водите през преражданията. По думите на тамошните лунатици, това значи също, че имате много силна връзка, ти мислиш за тях, а и те мислят за теб. Толкова от тях.

Мястото. Русия. По принцип се тълкува лесно — мъка, ограничения, деспотизъм, негативизъм, потисничество. Но според мен това в случая не е така. Вие сте в някакво село, а не столицата, значи може да обърнем палачинката —  стремеж към свобода, неограничени възможности, завръщане към корените, сливане с естествената среда.

Действието — ГДД, хм. Все пак духът на Русия се обажда. Някой се опитва да ти открадне мечтите, стремежите, да те вкара в коловоз. Противиш се , но околните ти казват, че така е най-добре, така е правилно, по-добре да го сториш. Нещо в теб се бунтува, но не си сигурна в себе си, склонна си да се съгласиш с околните, с надеждата да има мир.

Чорапите. Имаш усещането, че вечно си прецакана, вечно последна, все трябва да влагаш повече усилие, за да си на ниво. Това не е истина. Другите не са по-добри, просто си вярват повече от теб и имат повече самочувствие.

Чорапи втора серия: Нападението на мутрите. Въобразяваш си, че те преследва лош късмет. Когато ти се отдаде възможност, се появяват някакви по-долу от теб, които да ти попречат и да не можеш да се възползваш. И все обстоятелствата са против теб. Как пък веднъж нещата не се наредиха, както ги искаш, а все нещо се обърква?!

Това е нова заблуда. Има хора дето си мислят за теб, истински приятели, които ще те утешат, подадат ръка, рамо да се облегнеш (тичат за зелени бланки). В крайна сметка откриваш, че не си загубила нищо (чорапите не са нeщо особено).

Което пак ме връща на душегубците-бирници. Те са на една спирка. Опитваш се да се отпуснеш, но работата винаги е някъде наоколо, което си е проклетията на всеки счетоводител ☹ Спиш на хотел. Чувстваш се далеч от близки, дома е непривлекателен и студен. Но и важните хора са все с теб, заедно сте и не се чувстваш самотна, изоставена. Това те държи в кондиция.

Попълва се пред данъчният. Можеш много неща, справяш се. Някак си и в най-обикновената ситуация — нещо, което знаеш чудесно, правила си стотици пъти, можеш да се справиш и на сън — все се чувстваш наблюдавана. Несигурна си. Ами сега правилно ли ще го сторя? Ами ако объркам? Ще ме смъмрят. (Срам те е) Все пак намираш сили в себе си да преодолееш трудността и като се обърнеш си доволна от резултата. Е може да имало някоя грешчица, но кой е перфектен? Нищо фатално не е станало. Света е още цял, всичко винаги се оправя.

Сега като погледнах, има още една подробност. Сядате на пейка да почивате, но бързо сте прекъснати грубо. Имаш нужда поне за малко да избягаш от всичко, да се разнообразиш, да починеш, но все не става. И да идеш някъде за два дни, се чудиш как толкова бързо свърши и си пак уморена. Това е диагноза на всеки софиянец в повече. Ще ти мине.

п.п. За протокола. Не познавам ТониЛ, от У̀бита знам ТониК, но само от сериозни теми. Даже веднъж ме нахрани ☺ Дълго мислех, че „Л“ е същото лице. За първи път попадам на нейна лична тема. Изкуството на измамата предполага да имаш предварителна информация или поне да си във визуален контакт с жертвата, за да можеш  да следиш реакциите и да усещаш посоката, в която да се движиш. 

п.п.п. И вече традиционният поздрав за изчелите дългите ми коментари:

https://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #11 -: 02 Декември 2014, 09:23 »
Искрено се забавлявах с гадаенето ти, ТТД :)

Жалко, че не помня днешния си сън с подробности .... Помня само, че отивах на концерт и в последния момент разбрах, че съм си забравила фотоапарата ! УжасТ! :)) Даже не помня коя беше групата ...

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #12 -: 02 Декември 2014, 09:46 »

Мястото. Русия. По принцип се тълкува лесно — мъка, ограничения, деспотизъм, негативизъм, потисничество. Но според мен това в случая не е така. Вие сте в някакво село, а не столицата, значи може да обърнем палачинката —  стремеж към свобода, неограничени възможности, завръщане към корените, сливане с естествената среда.

Да ме прощаваш, обаче!
Таман се готвя да поздравя оня глист - Путин - за това, че им натри носовете и им съсипа мечтите (напрау им @б@ мамата на подготовката) с три прости думи - Спирам Южен поток!
Аферим, машаллах - до сега ни @беше Ахмед Доган, сега ще е Ер_Доган.

п.п.
Цитат
С доза сарказъм Путин предложи България да си поиска неустойка от ЕС, като компенсация, че не може "да се държи като независима държава".

Цитат
Покрай газовият въпрос Путин и Ердоган обсъдиха и редица други проекти. В частност строителството в Турция на нова АЕЦ, която ще е собственост на Русия.

мдам - честито на всички, които отричаха Белене

• Гост
« Отговор #13 -: 02 Декември 2014, 10:55 »
И аз бях против втора атомна. Ходих и да гласувам, а обикновено не правя такива неща. От една страна неекологично, от друга скъпо, от трета без икономическа обосновка.

Виж ти „Южен поток“ беше друга бира. На Путин му е безкрайно ясно, че не сме ние причината за спирането. Трябва да следваме общата политика. Но и тази точка от третият енергиен проект винаги и е звучала тъпо. Няма никакъв конфликт на интереси да притежаваш тръбата и газа по нея. Точно обратното.

Буквално си ги напсува, казвайки, че ЕС е безперспективен и се насочва към Китай, Индия, Япония. С Китай лятото подписаха за тръба, която договаряха 10 години поне, Индия измоли за разширение до тях, а въпросните кораби с втечнен газ пътуват към Япония, в момента мисля флотата им има само два и един терминал.

От друга страна, „Южен поток“ беше рисков проект. Това беше най-скъпата им тръба, минава под дъното на морето, което и чисто технологично е най-сложно и после трябва да се изплати от по-бедната южна Европа. За богатите северни, индустриални държави, си имат „Северен поток“, който до година-две ще си стигне капацитета. Проблема бяхме ние тук от Виена надолу, ако Украйна реши да се прави на велика, както вече го е правила. Колко газ харчим ние? Я се изплати за 50 години, я не. При това не броим единствената силна икономика, тази на Турция, защото към тях има друга тръба. Нас кучета ни яли.

@Ели, не се разказват сънища преди 12:00. Лоша поличба е. Затова ТониЛ е постъпила мъдро, разказвайки го към един.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #14 -: 02 Декември 2014, 11:04 »

@Ели, не се разказват сънища преди 12:00. Лоша поличба е. Затова ТониЛ е постъпила мъдро, разказвайки го към един.

чак пък поличба :) не се разказвали лоши сънища, за да не се сбъднат  ... а този - все пак концерта си е готино нещо, макар и без сапунерката :)

пп. за Белене - все още го отричам
и тайно се надявам втория Н.Тесла да се появи отнякъде ;-) крайно време е

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #15 -: 02 Декември 2014, 11:06 »
И аз бях против втора атомна. Ходих и да гласувам, а обикновено не правя такива неща. От една страна неекологично, от друга скъпо, от трета без икономическа обосновка.

мъхъм - нахендрихме ги тъпите тучоля

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #16 -: 02 Декември 2014, 11:07 »

пп. за Белене - все още го отричам

тъй, тъй, тя Турция е на Марс и нема ни стигне квото има да ни стига

• Гост
« Отговор #17 -: 02 Декември 2014, 11:29 »
Ели Никола Тесла е легендарен учен (жена ми това лято е посетила музея му), а дваж по-легендарен е с това, което не е записано в биографията му. Бил е голям мозък. Но аз не го харесвам. Причината е, че ни е нахендрил променливият ток. А той е убиец. Нищо не е пречило до трафопоста да е променлив, а от там прав, но конкуренцията си е казала думата.

тониЛ

• потребител
« Отговор #18 -: 02 Декември 2014, 16:16 »
към ТТД
Е на това му се вика умение в гадаенето!!!
Навит ли си всеки ден от 13 до 13,15 да надникваш във форума? Ако съм сънувала нещо по-забележително ще го публикувам в този час, а ти ще тълкуваш.
Без събота и неделя. Аз тогава почивам и не сънувам.

• Гост
« Отговор #19 -: 02 Декември 2014, 17:18 »
Тони ти нали разбираш, че това е дребна спекулация? Че си играя на психо-игрички и гледам да отгатна, извеждайки общи житейски истини? Ако човек има свръх-усещания, то не му е необходимо да чете сънища, може да надникне директно в душатата ти. Нито Ванга, нито Вера Кочовска или леля Слава са гадали по сънища. Е добре Дънов го е правил, но той е по-различна история.

Моята баба гледаше на кафе, научи и мен (по онова време нямаше експресо). Там се разчита на подобни механики. Избира се някаква символика и се следва, обогатена от опита ти в общуването. В действителност беше малко по-сложно. Имаше значение, кой символ къде се намира, но за да откриеш символа си трябваше въображение.

Ето малък пример. Казваш — „Ели ти нали си ни шефка“, от тук е много логично да се предположи, че си личност, която уважава йерархията и вижда своята роля като брънка в нея. Това е едно общо качество за българите с малки изключения. От там следва само да се навържат нещата в подходящият контекст. 

В действителност съня ти е можело да означава, че просто искаш да се видиш с приятели на по питие, да си поприказвате, да се отпуснеш. Обаче далеч по-забавно е да си изградиш цяла теория по маркери.

Това е една система от суеверия, ласкателство, диалектика, ораторство и дебати. Трябва и малко чар. За съжаление твърде често се ползва с користни цели. И аз съм го правил. Признах си, че на времето така съм намирал начин да преспя с някоя и друга кака.

Нямам нищо против да ти тълкувам и други неща, но трябва да имаш предвид, че просто използвам досетливост, предишен опит и манипулации, за да получа крайният резултат. Нямам  истински талант. Всъщност, ако не бях толкова наивен, отдавна да съм станал майстор-кариерист и в момента да съм кой знае къде, може би дори министър :P