Автор Тема: ВОД ли е?  (Прочетена 1234 пъти)

yantrova

• потребител
ВОД ли е?
« -: 21 Ноември 2014, 13:45 »
Здравейте, колеги! Имам следното питане:
Мой клиент продава стока на френска фирма. Фирмата претендира стоката да и бъде фактурирана, тя да направи плащането, но стоката да бъде извозена до нейна складова база в София, откъдето с неин собствен транспорт ще отпътува за Франция. На мен тази история не ми харесва, защото транспортът започва от Пазарджик и приключва в София, а не на територията на друга държава-членка. Това че от София ще пътува за Франция не мога да си представя как ме ползва. Мисля, че не мога да приложа нулева ставка, а трябва да фактурирам на клона в България и да начисля ДДС, а те да се оправят нататък с фирмата-майка (това било някакъв холдинг). Къде греша?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: ВОД ли е?
« Отговор #1 -: 21 Ноември 2014, 14:35 »
пак можете да докажете ВОД
това, че стоката ще се претовари не е проблем

след като транспортът не е за Ваша сметка, искайте  транспортен документ или писмено потвърждение от получателя или упълномощено от него лице, удостоверяващи, че стоките са получени на територията на друга държава членка  като  посочат   дата и място на получаване, вид и количество на стоката, вид, марка и регистрационен номер на превозното средство, с което е извършен транспортът, име на лицето, предало стоките;

yantrova

• потребител
« Отговор #2 -: 21 Ноември 2014, 15:16 »
Много благодаря! :-) Успешен ден на всички! :-)

Флора

• потребител
« Отговор #3 -: 04 Ноември 2016, 20:18 »
Пъхам се тук, но изобщо не знам какво е ;)

Две български фирми. Едната продава на другата стока за неин клиент - американска фирма.
Стоката от Китай директно ще отиде при крайния клиент на втората българска фирма -американската фирма.
Какви сделки има по ЗДДС?
Ще се радвам на помощта ви, за да помогна и аз ;)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #4 -: 04 Ноември 2016, 21:52 »
с МИ извън България

Флора

• потребител
« Отговор #5 -: 09 Ноември 2016, 16:57 »
Abby, Благодаря!