Автор Тема: Декларация чл.92 за 2013г. подадена на 01.04.2014 в 00.04 часа - глоба  (Прочетена 1207 пъти)

kliment

• потребител
Здравейте!
Декларацията в заглавието е подадена в 00.03.57 часа на 01.04.2014г., защото имаше проблем със сайта на НАП. Формата на декларацията е 1010а /без дейност за 2013. Издадено е наказарелно постановление за 200 лв.глоба на управителя и 500 лева на фирмата. Подадена е жалба в Районният съд, като засега мина 1-то дело за 200лв. Съдът оставя в сила АНаказание от НАП, кто не смята, че нарушението е "маловажно", като основно се аргументира с това, че декларацята макар и за фирма с дейност, не омаловажава нарушението. Изобщо не е взето под внимание малкото закъснение от 3 минути и действително бавната работа на сървъра на НАП от 23.30 до 24.00 часа на 31.03.2014.
Аз не съм адвокат, но има ли смисъл да се наеме такъв и да се обжалва решението в 14-дневния срок.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Без да ме приемаш за радетел на правото на НАП, но не мисля, че НЯМА нарушение. Че е маловажно - маловажно е /поне според мене/. Но нарушението е факт. Още повече, че е 1010а! Какво сте чакали от 01.01 до 31.03? Промяна в обстоятелствата? Малко е смешно. Бавната работа на сайта на НАП изобщо не е оправдание за вашето "бързане" :)))

Иначе успех в жаленето.
Не мисля, че ще се напълни бюджета с повсеместно глобяване.
Но пък може да търсят "възпитателния" ефект :)))

.:ТТД вади ряпа

• Гост
М-да Гергана ме е изпреварила. Още като видях заглавието ми стана ясно. Буквата на закона е нарушена, ако ще и с една секунда. А щом се хващат на такива като теб, ясно, че ще пълнят бюджета. Не, че ще успеят, тия 3,5 млрд. за ПИБ много още ще ни тежат.

Разбира се, живеем в свободна държава и можете да обжалвате, колкото желаете, но според мен така Клименте, само ще си направиш тройни тия 700 лв., дето ги дължиш.

Неприятно е,  всички  тук стотици пъти сме кълняли, безсилни пред глупостите на неработещата страница на НАП. За съжаление, професията си има лошите страни.

Аз бих казал да ги преглътнеш. Никога не се знае, дали с достатъчно старание, достатъчно добър адвокат и правилно нареждане на планетите, дали все пак няма да успееш, но трябва да се запиташ — струва ли си.

Успех!