Автор Тема: МФ - Презентация и примери относно "Касова отчетност на ДДС"  (Прочетена 10163 пъти)

небесна

• потребител
всяка една фактура ще си я оглеждаш дали на нея пише Касова отчетност, след това ще проверяваш в Регистъра за тези фирми, след това ще я въвеждаш със специален код в дневника за покупки, така че да не участва в резултата за месеца
след това ще плащаш, след това ще чакаш доставчикът да ти прати протокол, че вече можеш да ползваш кредита, след това ще вкарваш протокола в дневника за покупки пак с друг код
междувременно ще проверяваме в Регистъра дали случайно този доставчик не се е отрегистрирал, че тогава почват още по-зловещи галимации с преиздаване на протоколи

красота

HashFlare

Флора

• потребител
УжасТ небесна, ужас.

Плащам на 31-во число, ще ползвам ли кредит? Ако не ми дойде протокол до подаване на ддс...?
Хипотетика:
Аз купувам стока за 100 единици от лице по Касова отчетност.

Продавам я за 200. 40 ддс дължа веднага нали?
Т.е. мен набутват да дам 40 лв.
А другият месец да съм на възстановяване от държавата?
Или нещо съм се оплела...

небесна

• потребител
не си, точно така е

много се чудя и аз с плащанията в края на месеца - имам документ, че съм платила на 30-31, доставчикът обаче го получава другия месец
или при плащания с POS-терминал - излизат в извлечението няколко дни след оторизацията на картата

после да не се чуди законотворецът що големите не искали да работят с регистрирани по режима
--------

също и още една глупост - такива фактури за покупки трябва да се включват в дневника в месеца на издаването им, а протоколите към тях - до 12 месеца (по стандартния ред, за ползване на кредита)

само дето нищо не пише какво се случва, ако получиш такава фактура по-късно и можеш ли да я въведеш в дневника 2 месеца по-късно без санкции (при положение, че изобщо не влияе на резултата)

Флора

• потребител
Уф, жалко че не съм ..
Значи пак топката е третото лице - данъкоплатец.
Тези дето не се рег. по КО :(
Плащат като попове ....

Интересна е забележката ти дали ще има санкции ...

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
към Ники67

Ники, доколкото помня три или четири държави от ЕС не са въвели този режим. Сред тях едва ли попадат и германците. Тъй че не се цупи!
Започвай консултации с тях и после почерпил опит, ще ни ограмотяваш!

стискозъбка

• потребител
"като дискриминацийка"
ми изглежда и задължението ми да се съобразявам с  "правото на избор на касовите" по отношение на ДК, след като съм по "стандартната отчетност"

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Зъбчо, оставили са ти правото на избор на търговски партньори, което всеки търговец има :))
дочух ЕЖК, че някои от големите вериги вече са разпратили писма-анкети до доставчиците си, кой смята да прилага касовата отчетност :))

стискозъбка

• потребител
Абби, щях да напиша, че ще стане същото като с регнатите по ддс доставчици, ама не е, никак даже.
В определени отрасли доставчиците не са толкова много, че да имам лукса на право на избор.. Отдавна сме влезли в схема на отложено плащане по 1, 2, даже и 3 месеца и в двете посоки и доставчици, и клиенти.
Тая касова отчетност ще доведе до обратен ефект, ми се струва.

ДОП. Имах предвид, че "малките предприятия" може да станат още по-малки,  само да не изпаднат от играта изобщо.