Автор Тема: Трябва ли държавата да плати?  (Прочетена 21936 пъти)

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: Трябва ли държавата да плати?
« Отговор #60 -: 09 Декември 2014, 14:13 »
аз не те познавам ники67, затова предварително се извинявам , че така пиша и най-вероятно не те разбирам.
1. хумор, от който ми се повръща - не Ми е хумор
2.има какво да прави човекЪТ - що не го направил обаче
3.Има органи, ама що не си вършат работата - не знам наистина
4. ай да не ме правиш /мен лично/ дребнаво и завистливо човече , а?
мен кумир ми е И.Павлов и все се оглеждам за някаква подводница за скрап да я продам, че да формирам начален капитал за бизнес - раираш ли .
5. частната институция  ама възползваща се от държавен ресурс - във всякакъв вид
6. това за джипа ми е адски компексарско, и не стопли сърцето му дори и със споменатата "сигурност".
7. На никого не е опрял чичо Левчо пистолет  -доколкото знам, физически не , но прекалено буквално стана

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #61 -: 09 Декември 2014, 14:19 »
аз не те познавам ники67, затова предварително се извинявам , че така пиша и най-вероятно не те разбирам.
1. хумор, от който ми се повръща - не Ми е хумор
2.има какво да прави човекЪТ - що не го направил обаче
3.Има органи, ама що не си вършат работата - не знам наистина
4. ай да не ме правиш /мен лично/ дребнаво и завистливо човече , а?
мен кумир ми е И.Павлов и все се оглеждам за някаква подводница за скрап да я продам, че да формирам начален капитал за бизнес - раираш ли .
5. частната институция  ама възползваща се от държавен ресурс - във всякакъв вид
6. това за джипа ми е адски компексарско, и не стопли сърцето му дори и със споменатата "сигурност".
7. На никого не е опрял чичо Левчо пистолет  -доколкото знам, физически не , но прекалено буквално стана

Що му се връзваш на Ники?
Ако идеше реч за счетоводство, счетоводни стандарти и музика и аз бих му се вързала, но за всичко останало в света Ники си е с опита и познанията на новородено.

bonou2

• потребител
« Отговор #62 -: 09 Декември 2014, 14:24 »
оки
ще го знам - това за музиката :))

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #63 -: 09 Декември 2014, 14:26 »
все се оглеждам за някаква подводница за скрап да я продам

ти само намери подводницата, натам се брой уредена :))

bonou2

• потребител
« Отговор #64 -: 09 Декември 2014, 14:34 »
няма
то от толкоз честен бизнес - няма ни една подводница
мисля си я построя и скрабирам после
та тогава , ще питам ники67 за стандарти и т.н ;))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #65 -: 09 Декември 2014, 16:26 »

мисля си я построя и скрабирам после

напомня ми случая с Хера:(
но там за застраховки идеше реч

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #66 -: 10 Декември 2014, 09:52 »
Не обичам да влизам в спор с Боно, защото определено ме стресира, след това се чувствам като бавноразвиващ се и всеки път оставам в неведение от заключенията ѭ. Все пак да споделя „нѐкой съображение“. Че има държавни пари в частна институция не е проблем на частната институция, а на държавата. За частника това е добре свършена работа и повод за премия. Отделно не мисля, че в италианската, мафиотска банка има кой знае, колко бюджетни средства. Много рядко да не кажа никога попадам на ибани на бюджетари от там.

Има органи, които не си вършат работата само по отношение на българските банки. Остава да се запиташ защо, не е така за чуждите.

Вярно е, че това, което ни се представя за джипове днес няма по-далечно нещо от истината. Вярно, че до лятото и аз си мислих, че мутрите си купуват големи коли, защото имат малки пишки, а природата не търпи празно и трябва да се компенсира. Но се оказа, че греша. Много голямо удоволствие е да караш такъв звяр. Ако имах кинти и аз щях да си взема един такъв да ходя на село или при тъщата. За града е непрактичен, там трябва някоя бълха, аз например ползвам една двадесетгодишна корсичка двувратка за целта и е прекрасно. Пък и частите евтини, не гори много. Но изляза ли от табелата, се качвам на хондата. Ако можех да си позволя „джип“, него щях да ползвам. 

Напълно съм съгласен с Ники. Нямаш ли пари, не можеш ли да си направиш сметката, не можеш ли да поемеш риска, не потребявай! Толкова е просто. И аз нямам климатична инсталация вкъщи. Не е виновен Хампарцумян, че ти си неразумен.

niki67

• потребител
« Отговор #67 -: 10 Декември 2014, 09:56 »
Радвам се, че си на моето мнение, и аз това исках да кажа; добре, че поне един човек ме е разбрал. Иначе спирам да пиша тук, ще си потърся някой форум за новородени, където ми е мястото:)

• Гост
« Отговор #68 -: 10 Декември 2014, 10:04 »
Ники брат, каква музика слушаш?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #69 -: 10 Декември 2014, 10:10 »
Ники слуша хубава музика!
Че даже свири на пиано, но на нас само изсвистява ... за сега  :)

Ники, ще ти сменя ника на "сърдитко" ! Чувствай се поздравен :)

http://youtu.be/W8ajKwbdNJM?list=RDDCvMLXb7dKo

пп. абе обърках линка, но карай ...
пусни си нещо друго от същия автор

bonou2

• потребител
« Отговор #70 -: 10 Декември 2014, 10:45 »
Радвам се, че си на моето мнение, и аз това исках да кажа; добре, че поне един човек ме е разбрал. Иначе спирам да пиша тук, ще си потърся някой форум за новородени, където ми е мястото:)

ако съм те обидила, предварително се извиних.
ще го направя пак:
Извинявай ники67.

Хампарцумян е виновен, като лице на БГ банки, защото продължават да наводняват пазара с кредити, за които е ясно в повечето случаи , че не могат да се изплащат. Гонят се някакваи нормативи и т.н
Т.е непрекъснато се налага визията- бе вземай кво му мислиш.
и ако всички тука мислим /примерно/,  голям процент не мислят - по ред причини или даже невъзможност.

ТДД , ще го кажа пак - не влизам в спор, защото някои такива не са за форум - не защото са тайна някаква, а защото предпочитам да ги водя "на живо".
но тъй или иначе омазах темата, но пък не ми се ще да пиша, че няма да пиша тук и аз - защото детинско съвсем става.
ако ми се приемат извиненията - Ок, ако ли не  - май друго няма какво да направя.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #71 -: 10 Декември 2014, 10:56 »
Не стига, че ще плащаме всички нещо, което не сме взели, ами сега дайте и да се изпокараме и сърдим.

Всеки гледа нещата от своята гледна точка и своя опит.
Мен ако питате няма читава банка в България. На българските банки им пречат обръчите, а чуждите хем ползват нисък ресурс, хем не им стига. Ама той света се е докарал до тук - не може ние да сме изключение. Да видим до кога ...

• Гост
« Отговор #72 -: 10 Декември 2014, 11:09 »
Ами предлагам мненията да се отцепят в „На кафе :)“ и да си продължим.

И аз предпочтитам на живо, но на живо никога не съм те виждал. Не съм виждал никой от този форум, а ползвам Интернет в оригиналното му значение на комуникационен канал. На повечето не знам имената. Ники не съм сигурен дали е Николай, Никола или Кольо. Почти съм убеден, че не се казваш Бонка, а, че U2 е любимата ти група. Купи ли си вече Айшит 6 ☺

Е как да ви видя на живо? Дори да се познавахме, виждането лице в лице създава логистични и организационни проблеми. Вече ти казах и, че както играеш роля на „лесно плашлива“, ако ме видиш, преди да съм казал „Зравейте“, вече ще си се обадила на 112. От друга страна „относителната анонимност“ създава прекрасни предпоставки да си хортуваме.

Но си права, ще спра да замърсявам темата, докато не се реши да се отдели, тогава ще продължа, иначе не е коректно спрямо хората, които търсят информация по сериозната част. Ако пък ръководството реши, че извънтемието е изчерпано и не отдели спама, още по-добре. 

bonou2

• потребител
« Отговор #73 -: 10 Декември 2014, 11:10 »
Ели
знаеш ли , най ме е яд, че сме го взели.
това, че съм била безучастна в последните 15, 20 години- не ме извиняват. Винаги съм мислила , че политиката е за порасналите , а аз съм малък неразумен юрод и е добре да не се меся там дето, нито ми е работа, нито разбирам. и се оглеждам и виждам , че с течение на времето баш неразумни елементарни юроди само, са се намъкнали и решават не само моето битие , а и на детето ми.
и то пращайки децата си в чужбина/ щото живот нямало тук , макар ,че няма лошо и всеки има право на развитие , щастие и каквото ти хрумне/  - а щели да работят за благото на страната?!
и съм бясна , ама съм бясна и на себе си - а от това най много боли.

пп
Купи ли си вече Айшит 6

с Айшит 1 съм- харизан , но даже и неговите възможности  не мога да ползвам.
трябва ми само да говоря, слушам музика и чат пат да снимам с камерата -  и съм до там.
Плашлива? Аз пък мислех , че налитам на бой- луда работа

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #74 -: 10 Декември 2014, 11:30 »
Добре - бясна си! И много други. Това променя ли нещо друго освен вътрешния ти мир ?
Погледни глобално на нещата. Живеем в интересни времена!
Явно на нас е отредено да плащаме чужди дългове, на родителите ни е било отредено да живеят в черно-белите пясъчни кули, някъде другаде по света в подредените им държавици и каменни кули с цветни градини се самоубиват заради липсата на слънце, тия пък с многото слънце не знаят за какво им е и се избиват заради онова дето е на сянка под пясъците ... Луд свят !

Е, все пак е добре да знаем, че няма нищо случайно ;)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #75 -: 10 Декември 2014, 11:35 »
затруднявам се да разделя темата
от кой момент е за "Право" и от кой за  " на кафе" ?

Явно ще си пием кафето бистрейки правото в изкривеното пространство

• Гост
« Отговор #76 -: 10 Декември 2014, 11:46 »
Хм, като поразгледах темата, ще е необходим хирург от световна класа, за да я изреже. Ами хубаво, продължаваме, но кафето ми свърши и ме мързи да си правя ново :(

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #77 -: 11 Декември 2014, 10:11 »
Ники брат, каква музика слушаш?

Ники живее с музиката, усеща я, разбира я, тя е в него, абе много странно е - умее да я "разкаже" с думи.Общо взето всички тук слушаме музика - не мисля да уточнявам "хубава", щото другото, дето не го слушаме, просто не е музика. Но не познавам друг човек, освен Ники, който разбира това, което чува. Всички, и най вече Елче, се опияняваме, захласваме, релаксираме, работим и квото се сетиш още с и за музиката, но само в Ники живее и композитор, и изпълнител, освен слушател. Та така де - може пък да не ми се сърди много:)

п.п. не ми пипайте темата - най-мразиМ да ми класифицират лафа

.:TTД вади ряпа

• потребител
  • По-вреден от ДДТ, по-зъл от ТДД
« Отговор #78 -: 11 Декември 2014, 10:22 »
Брех с такава реклама, започвам да кроя планове, как да се уредя с една командировка до София, та да стисна ръката на този забележителен човек.

bonou2

• потребител
« Отговор #79 -: 11 Декември 2014, 13:19 »
п.п. не ми пипайте темата - най-мразиМ да ми класифицират лафа

бе повече мразиш да ти квалифицират лафа :Р