Автор Тема: Трябва ли държавата да плати?  (Прочетена 21921 пъти)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Понеже ми писна от повтарянето на тази опорна точка, спусната от незнам кой си на журналистите, и от тъпото неразбиране от страна на същите тези журналисти на смислените отговори, които получават ежедневно, ми се иска аз да ги попитам същото:
А според вас, драги ми папагалчета (щом за вас съм боядисно врабче, имам право да ви оприличавам на друга шарена птичка), кой да плати за некадърността, некомпетентността и неадекватните действия (запазвам за себе си подозренията си за алчност, безпринципност, липса на морал, продажност и прочее) на една държавна институция, ако не този, който я е създал? Т.е държавата, или както обичайно се изразявате  „всички ние“ – гражданите й, вкл. и селяните й. Схемичката е простичка и е построена върху няколко закона, които журналистите или не желаят да прочетат или са прочели, но се правят на утрепани лисици:
БНБ преценява опасностите банките, на които издава лиценз, да бъдат или да не бъдат засегнати от небанковата дейност на своите учредители (закон за кредитните институции)
Преценила, че няма такива, щом е издала лиценз (по компетентност и професионално видно от изискването на закона за БНБ
Цитат
(3) (Изм. – ДВ, бр. 10 от 2005 г.) За членове на управителния съвет се изби-
рат и назначават лица с високи нравствени качества, които са изтъкнати профе-
сионалисти в сферата на икономиката, финансите и банковото дело.
Съгласно същия този закон за БНБ:
Цитат
Чл. 12. (1) Управителят на Българската народна банка се избира от Народ-
ното събрание.
(2) Народното събрание избира подуправителите – ръководители на основ-
ните управления по чл. 19, по предложение на управителя.
(3) Другите трима членове на управителния съвет се назначават от президен-
та на републиката.
Народното събрание и президента на републиката, драги ми съграждани и съселяни, си ги избираме самите ние – по съвест и по разум, преценеявайки техните съвести, компетентности, нравствености, морали, способности да защитават не собствените си, а нашите интереси. И след като точно ние сме си поели риска точно тези ....хм, депутати....да взимат решения вместо нас, следва точно ние да платим сметката от решенията им. Във всяка една област. Всички ние – и гласували, и негласували. За огромно съжаление и нямащите законово право на глас – децата и внуците ни – също ще плащат. Нашата сметка. След като държавата (всички ние) сме си създали една некомпетентан и непрофесионала институция, която си е създала множество държавни (наши си) некомпетентни и непрофесионални инцитуцийки, кой очаквате да ни плати смтката от некомпетентните и непрофесионални действия на държавата (всички ние)? Някоя друга държава (всички те)? Някой съюз, в който сме се наместили само за да ни плаща сметките? Няма лошо, но едва ли ще са навити на подобна сделка.

За сведение на изпращачите:
Закон за кредитните институции
Цитат
Чл. 14. (1) Преди да се произнесе по заявлението за издаване на лиценз,
БНБ извършва проучвания за установяване на валидността на представените
документи, надеждността и финансовото състояние на заявителя.
(3) Лиценз за извършване на банкова дейност се издава, ако са изпълнени
едновременно следните условия:
7. по преценка на БНБ не съществува опасност банката да бъде засегната
от рисковете, произтичащи от небанковата дейност на своите учредители;
закон за БНБ
Цитат
Чл. 1. (1) Българската народна банка е централна банка на Република Бълга-
рия. Тя е юридическо лице.
(2) Българската народна банка се отчита за своята дейност пред Народното
събрание.

Чл. 12. (1) Управителят на Българската народна банка се избира от Народ-
ното събрание.
(2) Народното събрание избира подуправителите – ръководители на основ-
ните управления по чл. 19, по предложение на управителя.
(3) Другите трима членове на управителния съвет се назначават от президен-
та на републиката.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Re: Трябва ли държавата да плати?
« Отговор #1 -: 18 Юли 2014, 12:01 »
и вервайте ми - ще си платим поне двойно
независимо от последващия развой на събитията
въпросът е  "на кого?"
не че ми пука де

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #2 -: 18 Юли 2014, 12:28 »
Явно много ти е писнало...

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #3 -: 18 Юли 2014, 12:30 »
Явно много ти е писнало...

явно
след като не приемат отговор  "не"
те им отговор "да"
да си го турят у рамка

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #4 -: 18 Юли 2014, 12:45 »
Министърът на финансите Петър Чобанов проведе телефонен разговор с главния изпълнителен директор на Държавния резервен фонд на Султаната Оман Абдулсалам Ал Муршиди

мандалото лопна
момина сълза - след .................., плакане
късно е, либе, за китка
след дъжд, качулка
лъжливото чобанче
и т.н. до плащането на едни обезщетения, дето свет ше ни се извие во веки веков
Амин!

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #5 -: 18 Юли 2014, 13:11 »
ох, та леле
чобанчето
Цитат
Роден е на 20 юли 1976 г. в град Ямбол. Завършва местната математическа гимназия „Атанас Радев“. През 2000 г. завършва магистратура по макроикономика, а от 2006 г. е доктор по финанси. През 2000 г. започва да работи в като главен експерт в отдел „Анализи“ на БНБ. Между 2005 и 2009 г. е изпълнителен директор на Агенцията за икономически анализи и прогнози[1]. След това е председател на Комисията по финансов надзор.

на 24 г. главен експерт в БНБ? то една компетентност, то един професионализъм, еша си няма!
за чобанскта му нравственост - ноу комент

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #6 -: 18 Юли 2014, 16:24 »
из нета:

МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ - Премиерът Пламен Орешарски обяви, че е съгласен да подаде оставка другата седмица, но я е депозирал в КТБ и няма как да я изтегли оттам.
В момента банката е затворена, а квестори извършват преглед на документацията, която все още не е изчезнала като шепа кламери в дома на разпилян човек.
Оставката бе поискана вчера от БСП, които вече твърдят, че никога не са подкрепяли правителството и че то е проекция на ДПС.
"Депозирах я срещу кредит на доверие с много изгодна лихва" - вайкаше се министър-председателят, докато финансовият министър Чобанов надуваше бузи като бебе, което всеки момент ще се разреве.
Предвижда се заради това да се гласува закон за КТБ, обезпечаващ глупостта на политическия ни елит, а оставката да бъде внесена по план в деловодството на Парламента през идните месец-три.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #7 -: 21 Юли 2014, 10:38 »

на 24 г. главен експерт в БНБ?

Ти искаш да кажеш нещо за експертите в БНБ???
А? Ааааааа!!!

След последните им изяви нямам никакви съмнения относно легитимността на дипломите им!
Най-малко се съмнявам, че имат такива за завършено основно образУвание!
Мда.

plankov

• потребител
  • За един свят с мнооого варени моркови :P
« Отговор #8 -: 09 Август 2014, 19:37 »
Мене, ако ме питате, а може и да не ме питате - трябва да оставим собствениците, облигационери и депозанти да си оправят кашата, дето са си я забъркали, а чиновниците от БНБ да бъдат подведени под наказателна отговорност.
още повече, че според Цв Василев и редица други, банката имала ресурс да се оправи - стига да я оставят да се оправи.
А и ако не я отворят тука септември, което най-вероятно ще стане, става много лошо...
Немската преса продължава да бълва огън и жупел колко е зле положението у нас, и как сме политически и икономически нестабилни и как имало криза у нас.
Това пък влияе на инвестиционните намерения на малкото останали изобщо чужди инвеститори у нас, и повярвайте ми - влияе негативно на българската икономика. А немците като виждат, че не отваряме банката ... чакат и втора серия банки да се включат :(

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #9 -: 24 Ноември 2014, 09:31 »
Цитат
чакат и втора серия банки да се включат :(

ами ще дочакат
като ги гледам как са се нашашкали
оказва се, че не е лесно и да откраднеш, ако нямаш акъл
и най-бесен е Б(ат)В(и)Б(орко), че са го подвели за присвояването на едни 2 млрд лева, а ся се оказва, че немало да ги вземат, а щели да ги дават и не било лева, а било евра
да му мисли мазното арменче, замислило калпавата схема, ама то само с едене не става - требе си и акъл
ех, Левчо, Лечво - каква я замисли, а тя ква се отплеснА

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #10 -: 24 Ноември 2014, 10:27 »
най-гадното от всичко е, че накрая всички ние ще плащаме сметката
Има доста богати чужденци с пари в КТБ, които са могли да направят цесии, но не са, което значи, че ще ни спукат ... от дела и ще ги спечелят :(

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #11 -: 24 Ноември 2014, 11:15 »
Цитат
Адвокатите на "Бромак" смятат, че некомпетентни са били квесторите, които са довели до тежкото състояние на банката. На делото се явиха адвокати, представители на БНБ, на КТБ, всички бяха на мнение, че трябва да бъде спрян процесът.

Такаааааааааааа
некой верно се беше заблудил (е бил заблуден), че това е кварталната бакалия, която можеш да съсипеш безнаказано и да обереш останалите по рафтовете консерви.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #12 -: 24 Ноември 2014, 11:17 »
най-гадното от всичко е, че накрая всички ние ще плащаме сметката

Елче, още по-гадното е, че това няма да е последната сметка, която българските граждани и селяни плащат.

niki67

• потребител
« Отговор #13 -: 24 Ноември 2014, 12:53 »
кво общо има левчо, да ви кажа хич не ми е ясно...

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #14 -: 24 Ноември 2014, 13:04 »
кво общо има левчо, да ви кажа хич не ми е ясно...

едва ли ще ти се изясни "официално",
а моето "становище" винаги можеш да наречеш "лично мнение", та не ми се обЕснЕва

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #15 -: 24 Ноември 2014, 14:49 »
Цитат
http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-krizata-s-ktb/vizhte-koi-banki-shte-izplashtat-depozitite-v-ktb-6027952

6 и 7  са различни банки??
или журналята спят

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #16 -: 24 Ноември 2014, 16:11 »
м дам
аз спя и не чета :)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #17 -: 24 Ноември 2014, 17:31 »
6 и 7  са различни банки??
или журналята спят

не бе - чичо левчо лапа вафла напреки

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #18 -: 25 Ноември 2014, 01:04 »
Ели няма особена изненада, кои са банките. Това са най-големите банки, с най-развита клонова мрежа и е просто очевидно, че тях ще изберат.

Опасна, поредната много силна тема от теб. Но позволи ми да си кажа и аз мнението. Може ли?

Не съм споменавал тук, но години работех като банков счетоводител, преди да стана „нормален“. И част от задълженията ми бяха да следя КТБ. Но не я следях много. Защо? Защото това никога не е било нормална банка. Всички български банки не работят нормално. И просто ни казваха, правете се, че не съществуват. Те не работят нормално и пазарно. Три пъти повторих нормално!

Когато я затвориха тая банка не се учудих, този дето му я беше дал, си я взимаше обратно. Понеже годината вече не е девет шест, работата се разсмърдя силно, но си беше същата. Много бързо забравихме какви бяха онези банки, с чии пари и какво им се случи. Разликата е, че сега го има фонда (направен заради тогава) и ще се източва. Далаверката е двойна.

Но не, аз не смяттам, че чичко Левон има общо с тая работа. Може онази кукла одиторката да му е близка, но това щеше да се случи и без Левон. Щеше да се случи дори да беше единствената банка в б(малко „б“)ългария.

Роптаеш срещу предният министър на счетоводството. Ако се разтъсря, със сигурност си роптаела и срещу Дянков. Ами какво ще кажеш за сегашният ни бащица?

Спешно си търся билет за Луната, не искам повече да живея тук.

niki67

• потребител
« Отговор #19 -: 25 Ноември 2014, 09:29 »
Ама що да е двойна далаверата, парите от фонда нали ще отидат към вложителите. Как така ще се източва? И всъщност какво, и другите банки също не работят нормално и пазарно ли? т.е. ще има ли още катаклизми?