Автор Тема: Извинете, г-н Костов  (Прочетена 14036 пъти)

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Извинете, г-н Костов
« -: 15 Юли 2014, 09:25 »
Умното си е умно!

http://www.blitz.bg/news/article/279267

И само едно въпросче, което тъпите журналя едва ли ще се сетят да зададат:
Как се прикрива "липсата на каса" чрез "превод по сметка"?

http://btvnews.bg/video/videos/tazi-sutrin/ivan-kostov-ne-sam-vzimal-nikakvi-krediti-ot-ktb.html

HashFlare

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Извинете, г-н Костов
« Отговор #1 -: 15 Юли 2014, 09:52 »
не е Костов, но все пак...

Защо документи за 3,5 млрд. лв. не могат да се изпарят

Цитат
При хипотези от 1 до 3 би следвало поне десетина човека от БНБ и няколко други организации да бъдат арестувани за престъпление по служба и "престъпна небрежност" (Gross Negligence), както и да се започне разследване на всички други институции и организации, които участват в процеса...

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #2 -: 15 Юли 2014, 09:56 »
Хистерията с тая банка е поредния цирк, в който главни действащи клоуни са популярни ощипани моми.

Вече даже не ми е интересно да се чудя дали няма да извадят от шапката някоя друга банка /без да споменавам имена/.

"Пенсията на жена ми е запорирана в КТБ. Но аз не съм взимал никакви кредити от тази банка, нито имам фирми, които да бъдат обслужвани там. Това заяви пред bTV експремиерът Иван Костов. Той отхвърли всякаква възможност да има връзки с издигането на Цветан Василев и посочи, че с нищо не е задължен на собственика на КТБ."

Лично отношение към човечеца нямам, ама и симпатии нямам.
Но от това му изказване започвам да си мисля, че ЕГН-то не прощава и на умните.
Запора на пенсията на буля Еленка едва ли се отразява на комуникацията й с теменужките и чушките. Пък и гаранция, че ще си ги вземе, в размер до 100 000 евро...
Не бил взимал кредити? Необходимо ли е, ако е достатъчно добре обезпечен финансово, да взима кредити???
Фирмите му не били обслужвани от КТБ? Хехе - банки в България бол!
И не виждам защо бате Ваньо трябва да е задължен на Цв. Василев. По-скоро е логична обратната позиция...

Абе по-добре да си говорим за плетки, мисля аз.

Аби, хареса ми хипотеза 4, но си нямам пончо, като твоето, за последвам автора на статията.
Обаче ... Защо пък на Плутон?

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #3 -: 15 Юли 2014, 10:08 »
Гери, хващаш се за несъщественото - отговор на тъп въпрос на журналята
Мене ме кефи факта, че Костов този път "си каза" и то точно в десятката
Е вярно, че този път не е проточил език и отворил устичка да лапа, но за съжаление е единствен от политичската паплач, който не го е направил
Ся дали са го изолирали като пренебрежима статистическа грешка и дали мълча един месец с идята, че ще го поканят и него на подготвяната трапеза, са си мои съмнения, породени точно от личното ми отношение към него
Но пък днес наистина му се извинявам за личното си отношение

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #4 -: 15 Юли 2014, 10:11 »
Не знам за Плутон, сигурно защото е най-далече а и не е планета - според съвременните научни теории бил астероид :))

Това което най ме изкарва из нерви в тая сага са упоритите опити да ни убеждават, че сме боядисани врабчета. Първо бяха тоновете пари в чували, изнесени за един ден от една женица. После дойдоха липсващи документи, които на всеки нормален човек е ясно, че няма как да липсват, освен ако не ги е взел някой нарочно заради евтин скандал.

Сега гледам, че липси на каса "оправят" с банкови преводи. Чакам следващия епизод, в който ще оправят червената каса с неразпределена печалба.

gera_r

• потребител
« Отговор #5 -: 15 Юли 2014, 10:19 »
Опасна, не виждам за какво АЗ да му се извинявам. Още повече, че имам нЕкои спомени, свързани с действията му, които определено са го вкарали в графа "несимпатични".
Аз повече споделям последното му цитирано изказване, но то е по адрес на Цв.Б., а не лично за него.
А това вече може да е клюка, която, макар и масово разпространена, все пак не е доказана по съдебен път.
"Несъщественото" е лично признание, което ме кара да се хиля.

Аби, това с изнасянето на пари в чували всъщност най-много ми хареса. Сетих се за онзи виц, дето бай Мангал всеки ден изкарвал количка от завода, покрита с вестници... :))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #6 -: 15 Юли 2014, 10:27 »
Гери, ти по принцип си си премерена в приказките
Нещо, което дори ти не би могла да кажеш за мене:))))))))))))))))
Та аз лично му се извинявам на г-н Костов за моите си приказки по негов адрес и за моето си лично отношение към него и женка му
Впрочем вече съм склонна да търся не пълна почтеност, т.е. кандисвам на кражби (от страна на политици), които не пречат на народа да съществува. Някак си стигам до идеята, че нема начин политик да не краде - в длъжностната му характеристика си е

gera_r

• потребител
« Отговор #7 -: 15 Юли 2014, 10:31 »
Някак си стигам до идеята, че нема начин политик да не краде - в длъжностната му характеристика си е

Така казано, направо се замислям дали да не се извиня и аз тогава :)))))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #8 -: 15 Юли 2014, 10:47 »
Сега гледам, че липси на каса "оправят" с банкови преводи. Чакам следващия епизод, в който ще оправят червената каса с неразпределена печалба.

Интересно ми е как ли пък се прави одит на банка за 10 (десет) дни. И как точно гусинът гувернант(ка) си направи категоричното заключение от витиеватите приказки на одиторите? Ми те завалийките за 10 дни дори не могат да преброят кредитните досиета в една банка, камо ли да ги изчетат, проверят и прочее там квото се изисква да им направят

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #9 -: 15 Юли 2014, 11:07 »
цялата тая история така ще ни повлече, че не ми се мисли :(

верно, че не останаха много български банки, а чуждите малко трудно ще ги катурнат по тая схема, но определено се замислям дали да поддържам сметки в българска банка, която всеки момент може някой да реши да катурне

сега и лихвите ще тръгнат нагоре ...

;-) най-голямата далавера за счетитата е, че ще могат да дадат правдиво обяснение защо някоя фирма има голяма касова наличност :)))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #10 -: 15 Юли 2014, 11:11 »

;-) най-голямата далавера за счетитата е, че ще могат да дадат правдиво обяснение защо някоя фирма има голяма касова наличност :)))

баси далаверта:( - да те разхождат по всички телевизии с белезници
па после да смрънкат под сурдинка - грешка, Ванка, е станАла

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #11 -: 15 Юли 2014, 11:46 »
правдиво, правдиво, колко да е правдиво?
ако е някой квартален гараж с пет-шестцифрена сума на касата - не фърфи, а ако е по-голяма фирма веднага се хващат за ЗОПБ

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #12 -: 15 Юли 2014, 12:09 »
не е Костов, но все пак...

Защо документи за 3,5 млрд. лв. не могат да се изпарят

хихих
ай да ни е чисьтиту "приятелчето ти"
Цитат
Статията е сериозна. И от нея разбрахме ,че Хипотеза 1: Управителят на БНБ разбира от банково дело точно толкова колкото касиерката на хоремага в Долно Камарци. Хипотеза 2: Управителят на БНБ се напушва здраво или смърка определени субстанции с ярък ефект върху възприятието на реалността от негова страна. Хипотеза 3: Комбинация от 1 и 2.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #14 -: 15 Юли 2014, 16:02 »
Джас, айде не кълви, моля те
При твоя здрав разум малко ми е странно това, което цитираш
Имам два договора за кредит - и двата са нотариално заверени
А това ти е ясно какво означава - най-най-оригинала на договора е в нотариата
Оригиналите бяха 3-4 и не ми дадоха моя екземпляр преди да бъде вписан - с целото му съдържание и подписи -  нам къде си първия

п.п. в две различни банки са, но практиката не се различава по нищо

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #15 -: 15 Юли 2014, 16:04 »
ако ги няма оригиналите на документите , върви доказвай в съда, че фирмата има кредит, макар и да е внасяла вноски.

да бе, да
прикриват регулярни дарения от фирмите към банката, щото не изпълняват условията на чл. 31 от ЗКПО ама тъй да не се бръкнат с корпоративен данък :))

верно, аман от "анализатори"

jasta13

• потребител
« Отговор #16 -: 15 Юли 2014, 17:54 »
Какво да ви кажа, считам, че там където има пушек, има и огън. Защо от се повдигна въпросът за цитирам:
"унищожени в дните преди квестурата, съществени части от кредитните досиета за кредитен портфейл в размер на 3.5 млрд. лв., от 5.4 млрд. лева общ кредитен портфейл....В резултат на липсата на достатъчно информация одиторите изразяват мнение, че не може да се оцени финансовото състояние на длъжниците и възможността им да обслужват кредитите си."
Не вярвам от БНБ да пробват келнерския похват "ако мине", прекалено елементарно е.  Видях в другата статия авторът на няколко пъти да се позовава и на обявяването на ГФО-та в ТР. Да ама, ако въпреки задължението си, фирмите не са обявили отчетите си, тогава? Например "БРОМАК" ЕООД , с ЕИК 030090459, притежаващ малко над 50 % от капитала на КТБ, не е обявявало отчети за 2012 г. и 2013 г. Някой да е виждал държавни институции и агенции да работят в синхрон, особено когато се касае за суми в особено големи размери?. Според мен си подготвят почвата тези пари никога да не бъдат открити, какво къде и как.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #17 -: 15 Юли 2014, 20:28 »
ми ако са имали задължение и не са си публикували ГФО-тата, ше ги глобят, ако ги хванат
Но пак не виждам какво общо има това с КТБ и неадекватното поведение на искров и цацаров
Нещо много полезно ли ще се случи за вложителите в частност и за България като цяло?
Ами що си не обвинят, арестуват и осъдят някой по-възможен от две счетоводителки и една касиерка?
извинявай, ама обвинението в непубликуване на ГФО ми звучи точно като обвинението, че са изнесени 205 млн в торби
Или викаш "дай да запалим юргана, че да изгори бълхата"?

п.п. та по въпроса за огньовете и пушеците - начи като гори плевнята на комшията, тичай да гасиш, че следва твойта къща. не че нещо, ама чуждестранността на останалите банки не ми е кой знайш кво успокоение за съдбата им

Цитат
че не може да се оцени финансовото състояние на длъжниците и възможността им да обслужват кредитите си."

ох бе начиииииииии
че те кредитите са си обслужвани бе
докато не му забърса държавицата фирмите на Цецо, а при това положение ГФО-тата им едва ли ще са идентични с предполагаемо унищожените

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #18 -: 15 Юли 2014, 21:49 »
аз че не разбирам от банково дело си е вярно, но и ония от ЕК ли са пълни галфони? И къде, по ягодите, отидоха 2,5 млрд?

Цитат
На 29 юни българските власти поискаха одобрение за схемата, която ще предостави кредитна линия на българския банков сектор на стойност 3,3 млрд. лева и представлява форма на държавна помощ.

Хоакин Алмуния, член на Европейската комисия, отговарящ за конкуренцията, приветства тази мярка за стабилизиране на българската банкова система.

Припомняме, че на 20 юни след "безпрецедентна кампания" срещу Корпоративна търговска банка (КТБ) АД се наложи тя да бъде поставена под специален надзор от Българската народна банка (БНБ).

На 27 юни от Първа инвестиционна банка потвърдиха, че също са обект на "безпрецедентно криминално организирана атака от слухове и злонамерени публични изказвания". В резултат на това бяха изплатени общо над 800 млн. лева.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #19 -: 15 Юли 2014, 22:00 »
абе димките и кьорфишеците също правят пушек, ама огън няма

аз до момента смислен довод, че има някакъв реален проблем с тая банка, не видях - всичко е кьоспе за лапнишарани и единственото, което мога да си помисля е, че някой методично и насила съсипва банката като е впрегнал за целта цялата държавна машина

ако искат да повярвам в нещо друго, ако обичат да се държат по-професионално