Автор Тема: подаване на отчети към БНБ  (Прочетена 5106 пъти)

kali

• потребител
подаване на отчети към БНБ
« -: 05 Юли 2014, 21:05 »
някой чувал ли е нещо за подаване на СПБ-та с ел. подпис? От 01.07.2014 трябваше да стартита тестване на системата, но никъде не намирам информация...

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: подаване на отчети към БНБ
« Отговор #1 -: 06 Юли 2014, 07:05 »
в сайта на БНБ си има абсолютно всичко.
И 66 стр. поне, PDF за четете ;)

bonou2

• потребител
« Отговор #2 -: 07 Юли 2014, 11:28 »

Гроздана Янтрова

• Гост
« Отговор #3 -: 07 Юли 2014, 16:08 »
Наистина си има всичко, но системата е още експериментална и лично аз брах ядове с нея. Както и да е, подадох успешно две заявления за достъп до услугите на банката, но служителка ми обясни следното: да отидем на място да представим копие от пълномощното си да представляваме въпросния клиент пред БНБ, като носим оригинала за сверка. Като обясних, че сме от Пазарджик и изобщо нямаме намерение да ходим до БНБ тя поясни, че трябва да изпратим нотариално копие на пълномощното - което е равносилно на това да си извадим ново пълномощно .... все ще трябва да се ходи на нотариус. Това ме разочарова много и още не съм взела решение как точно да постъпя в случая. Така или иначе докато не получат пълномощно - няма да разрешат достъпа. Така че за този отчетен период декларациите ще си ги пускам по стария начин. Иначе служителката на БНБ, която беше много любезна и ми отговори компетентно е Павлина Хаджигенчева и отговаря на телефон 02/91451519 (пиша това, защото изгубих цял ден в опити да се свържа с електронните услуги на БНБ). Успех на всички колеги! :-)

bonou2

• потребител
« Отговор #4 -: 07 Юли 2014, 16:41 »
ами това си го пише в ПДФ всъщност - за пълномощното и че може да се изпрати по пощата.

аз лично ще подавам Образец 1 и за частичен достъп и всичко щяло да е автоматично - четейки пак ПДФ-а
ако въобще мога  да им вляза в сиситемата - нещо не ми се отдава ;)

_Buba_

• потребител
« Отговор #5 -: 08 Юли 2014, 08:46 »
Миналата седмица получих потвърждение за достъп до електронните услуги за упълномощено лице и нямаше нищо сложно в процедурата. Прилича до някъде на тази в НАП. За получаване на достъп за упълномощено лице се прави заявление в сайта на БНБ / Образец 2 /  и се разпечатва. Попълва се и уведомление, което се подписва и подпечатва от управителя на упълномощеното лице. При искане за пълен достъп може да се завери нотариално самото уведомление, а може и то да не се заверява, а да се завери нотариално отделно пълномощно.

bonou2

• потребител
« Отговор #6 -: 08 Юли 2014, 14:50 »
_Buba_
през Мозила ли подавахте или Експлорър?
непрекъснато ми се "чупи" нещо Мозилата със сайта на БНБ :(

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #7 -: 08 Юли 2014, 15:31 »
Е щом е държавна институция, въпроса, с какво да подадем е абсолютно излишен. В момента спекулирам де. Аз в БНБ не съм подавал, мисля, както винаги да си им ги пратя на хартия. Пък и гледам извън столицата, си е проблемно.

Най-интересното е, че най-добре се справя, най-смотаната институция, статистиката. Направо да не повярваш, колко са зле, пък какви хубави системи имат. С половин уста, едно браво от мен, колкото и да не ща да им казвам нещо хубаво.

bonou2

• потребител
« Отговор #8 -: 08 Юли 2014, 15:39 »
"Е щом е държавна институция, въпроса, с какво да подадем е абсолютно излишен."

ами ...не знам, честно казано.
но в указанията си, определено 'рекламират' Мозилата.
аз лично за всичко останали си ползвам Експлоръра.
предполагам това имахте предвид.

_Buba_

• потребител
« Отговор #9 -: 09 Юли 2014, 08:23 »
Подавах данните през ИЕ. Не би трябвало да има проблем и с Мозила.

bonou2

• потребител
« Отговор #10 -: 09 Юли 2014, 11:24 »
подадох и аз днес, но не се държи добре Мозилата.
сигурно си иска някаква настройка допълнителна.
Мерси _Bubu_.

• Гост
« Отговор #11 -: 14 Юли 2014, 16:58 »
Ах мамка му. Днес рекох да разгледам промените. Те са влезли в сила на първи април, ама като знам, че имам три месеца и какво да ги гледам?

И о ужасТ. Оказа се, че ако имаш повече от пет кредита, задължително трябва да подаваш електронно. Гадове мръсни. Това ми напомни как нахендруха, ако имаш повече от пет записа в дневника, задължително електронно да подаваш. Изверги. Мръсници.

Иска ми се да използвам най-черни думи за тия държавни храненици, ала като знам, че наоколо са основно дами и едвам се сдържам.

• Гост
« Отговор #12 -: 14 Юли 2014, 17:00 »
Дневниците по ДДС де. За тях става дума горе и нахендруха = нахендриха.

bonou2

• потребител
« Отговор #13 -: 21 Юли 2014, 20:18 »
май аз съм най-засмотаната в цялата ситуация
попълвам в експлорър, подписвам в мозила..чупят се браузърите-не е истина как
игра на нерви- кой е по-най-тъп - вече няма спор де
така в "игри и забавления" цял ден + телефонен разговор / много читава бе г-жата от бнб/
подадох си справката - уря

Флора

• потребител
« Отговор #14 -: 20 Октомври 2016, 19:16 »
Ако имаме кредит (единствен) под 25 хил. евро., не се обявява до 15 дни. Не се обявява годишно. Нито за фирма, нито за ФЛ, нали?