Автор Тема: ЕТ с лиценз за международен транспорт?  (Прочетена 1140 пъти)

стискозъбка

  • потребител
ЕТ-то е възрастна вече жена, всичко се случва, та в тази връзка - ако се осъществи изкупуване на ЕТ-то по чл. 15 от ново дружество, какво се случва с въпросния лиценз?


eellii

  • потребител
Re: ЕТ с лиценз за международен транспорт?
« Отговор #1 -: 31 Май 2014, 12:04 »
Дружеството, придобиващо ЕТ-то става собственик на лиценза, но е необходимо придобиващото дружеството в едномесечен срок от вписването в ТР да се уведоми ИА АА и се плаща такса от 100 лева

стискозъбка

  • потребител
Re: ЕТ с лиценз за международен транспорт?
« Отговор #2 -: 31 Май 2014, 13:22 »
Тази такса е за "пренаписване" на лиценза? Просто питам, ако е това само - нищо не е :)

eellii

  • потребител
Re: ЕТ с лиценз за международен транспорт?
« Отговор #3 -: 31 Май 2014, 16:13 »
Да по принцип е така. Само пропуснах да кажа, че и за финансовата стабилност трабвя да се доказва от новото дружество и ако е със застраховка, просто се издава нов добавък със същия срок и същия риск. И не знам дали има достъп до тир карнет режим.