Автор Тема: новата тарифа на АВ  (Прочетена 7772 пъти)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
новата тарифа на АВ
« -: 14 Февруари 2014, 10:46 »
а кажете не е ли прецакване!
тая нощ, на 14.02.2014 г. към 3 ч. през нощта, е подадено заявление по ел. път за вписване на ново ООД със старата такса

Цитат на: ДВ бр. 13/14.02.2014
§ 15. Постановлението влиза в сила от деня на обнародването му в „Държавен вестник“.

преди да съм се зачела сериозно, ако има някой наясно ще съм благодарна за инфо - да си искаме ли разликата, има ли срокове и смисъл?

25 кинта не са бог знае колко, ама що да не им се намери по-добро приложение :))

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: новата тарифа на АВ
« Отговор #1 -: 14 Февруари 2014, 10:49 »
ей това ?
http://www.registryagency.bg/?page_id=801

Възстановяване на надвнесени или недължимо платени такси по сметките на Търговски регистър, Имотен регистър, Регистър БУЛСТАТ и Регистър на имуществените отношения на съпрузите

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #2 -: 14 Февруари 2014, 11:00 »
мерси, Боно!
все пак, ако някой е възстановявал или има инфо как става на практика ще съм благодарна

чудя се и дали изобщо имаме право в тая ситуация (което не че ще ме спре да си ги искам, пък квото - такова :))

jasta13

• потребител
« Отговор #3 -: 14 Февруари 2014, 11:45 »
Аз имам неуспешен опит. Първо изпратих заявлението за възстановяване на сумата, по имейл, подписан с ел. подпис. Последва безумна кореспонденция с някаква служителка, което твърдеше, че имейлът не е подписан и заявлението трябва да се подаде не място. Накрая "виртуално" си стиснахме ръцете на подаване по пощата с обратна разписка. Направих го... и нищо, нито писмен отказ, нито кинти.  После махнах с ръка.
Намерих кореспонденцията в пощата си, от 2011 г.:
Аз:
Уважаема г-жо Изпълнителен директор,
приложено Ви изпращам молба по образец за възстановяване на недължимо внесена държавна такса към Търговския регистър, както и сканирани образци на платежни документи за внесените държавни такси.
Те:
Здравейте ,

Молбата за възстановяване на сума трябва да бъде подписана и към нея да е приложено оригиналното платежно нареждане. За това е необходимо да се дойде на място и да се входира в общото деловодство на Агенция по вписванията.

С уважение,
Аз:
Уважаеми г-жо/г-не,

писмото, изпратено от мен и съдържащо:

Молба по образец до Изпълнителния директор на АВп
    Сканаирани електроненни образи на банкови документи,

както и настоящият ми отговор, са подписани с универсален електронен подпис, сържащ реквизитите и отговарящ на изискванията на ЗЕДЕП, съгласно който (чл.13, ал.4) универсалният електронен подпис има значение на саморъчен подпис.

На второ място, съгласно Указанията за получаването и изпращането на електронни документи от към АВп, изпратените от мен електронни документи, отговарят напълно на изискванията за формат и наличие на реквизити.

Считам отказът да приемете и входирате надлежно оформеното ми електронно изявление до вас, съпроводен с указания за личното ми посещение в деловодсто на АВп и предоставяне на оригинални платежни документи, чиито електронене образ се съхранява в Търговския регистър, за грубо погазване на разпоредбите както на ЗЕДЕП, така и на Закона за електронното управление.
С уважение:,
Те:
Здравейте ,

Видно от приложената Ви молба до изпълнителния директор на Агенция по вписванията, тя не е подписана нито собственоръчно, нито с електронен подпис. Относно реда за подаване на молба за възстановяване на суми, справка може да направите на сайта на Агенция по вписванията :

http://www.registryagency.bg/?page_id=801

Ако смятате, че грубо нарушаваме правата Ви, може да подадете жалба, оплакване или сигнал до Изпълнителния директор на Агенция по вписванията.

С уважение,
Аз:
Здравейте госпожо ,
нямам предства, защо сертификатът, с който подписах предишните две писма не се вижда при Вас, но и не смятам, че някакъв безпредметен спор по този въпрос, ще доведе до ефективни резултати.
Съгласно инструкциите, публикувани на сайта на Агенция по вписванията, документите могат да бъдат  изпратени и по пощата, като приложенията към молбата, могат да бъдат и заверени копия. Надявам се, че използвайки този метод, книжата ми ще бъдат придвижени безпроблемно, към компетентните лица.
Благодаря Ви за отделените внимание и време.
Желая Ви лек и успешен ден.
С уважение:
Те:
Здравейте,

изготвени и изпратени съгласно инструкцията  документи ще бъдат приети и обработени в Агенция по вписванията.

С уважение

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #4 -: 14 Февруари 2014, 11:53 »
мислех си за варианта подписан мейл, ама явно ще трябва с хартиите на Багряна да се ходи :((
като мине вписването ще видим какво ще правим, ще пиша

jasta13

• потребител
« Отговор #5 -: 14 Февруари 2014, 11:56 »
Пробвай първо с имейл, може вече да са навлезли в 21- ви век, пък ако не стане, тогава.

Флора

• потребител
« Отговор #6 -: 14 Февруари 2014, 12:00 »
Abby,
подпиши и файловете с КЕП:)))

небесна

• потребител
« Отговор #7 -: 14 Февруари 2014, 12:31 »
май на място само става
миналата седмица подадох за актуално състояние и платих таксата електронно - два часа по-късно го няма документа, иначе в менюто Моите плащания се виждаше и заявката, и самото плащане

писах им да питам, те ми казаха, че липсвала такава заявка в системата - пратих им скрийншот - писаха, че явно се е "скъсала" връзката в сървъра между заявката и плащането, и или да отида да си взема актуалното на място или да платя пак, а за първата такса да отида да подам молба за възстановяване

оправия.......

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #8 -: 14 Февруари 2014, 13:21 »
небесна, актуално съм получавала с плащане по ел. път и то преди 3-4 години още, та може наистина да е технически проблем
друг е въпросът, че оная пдф-ската картинка с подписа на ДЛР-то никой не щеше да ми я признава и имаше разправии с "потребителите" на актуалното, та май нямаше много смисъл от тая гледна точка

сега чакаме вписването (дано мине ок) и после ще му мисля, вероятно ще опитаме първо с технологиите :))

доп: Джас, сега прочетох добавката - верно голяма веселба е било :((

jasta13

• потребител
« Отговор #9 -: 14 Февруари 2014, 15:16 »
Много обичат да правят хората на луди. Идва ми на ум, че, може би очакват, файловете да са подписани, както техните ДЛР- та ги подписват. Пидиеф, с поле, в което се виждат реквизитите на сертификата, вкл. и името на автора.

Флора

• потребител
« Отговор #10 -: 14 Февруари 2014, 18:10 »

jasta13, нали така ИТ ли подавахме, кое беше :) Като мине една година и забравям:)
Или КЗЛД.

С програмката подписваш, после насрещната страна трябва да може да чете такива файлс.
Та, за по-бързо бих се разходила, и без това ми омръзва все пред компа;)

jasta13

• потребител
« Отговор #11 -: 14 Февруари 2014, 20:44 »
Ами имах предвид не файла да го подписваш с DS tool, примерно и да се прибави към името някакво разширение, като PKS7, май беше или нещо от сорта, а ако си закупил Adobe acrobat в самия документ се вкарва поле в което се чете подписа. Понеже съм получавала откази от АВп, те са така подписани или ел. фактурите на Виваком напоследък. Принципно може да се свали демо на Акробат и да се направи, но си е играчка.

Флора

• потребител
« Отговор #12 -: 15 Февруари 2014, 23:56 »
jasta13,
да, аз те разбрах за Акробата.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #13 -: 03 Юли 2014, 14:13 »
feedback, ако на някого му се наложи

имах някои съмнения, но се оказа че си имаме право на възстановяване :))
днес се обадиха от АВп, че вместо банковата сметка на дружеството в молбата се пише банковата сметка на задълженото физическо лице и да им пуснем писмо за корекция за да преведат надвнесеното

така че, искайте си ги :))

иначе за подаването - след известно умуване подадох направо на хартия по пощата, само препоръчано без обратна разписка
за сроковете - изпратено средата на март, действат го сега

jasta13

• потребител
« Отговор #14 -: 04 Юли 2014, 11:27 »
Е Аби, полу- честито, останалото, като получите кинтите :))))))
И все пак много са прости, ако си подала молбата от името на ЮЛ, защо пък ще искат банковата сметка на ФЛ?
Ей какво пише и на сайта им:
Попълва се молба по образец до Изпълнителния директор на Агенция по вписванията от името на физическото или юридическото лице, което иска възстановяване на сумата. В молбата се посочват точен адрес и телефон за кореспонденция на заявителя, както и трите имена и ЕГН.

Описва се точният размер на сумата, която следва да се освободи, посочват се причините, поради които се иска възстановяване, банката и номера на сметката на лицето.

Като и да е, това е само заядлива моя вметка :)))))

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #15 -: 04 Юли 2014, 14:38 »
нямам особени съмнения че ще ги получим :))

абе като се замислиш май имат право, щото надплатеното е за регистрация на чисто ново ООД и там плащачите и задължени лица са съдружниците - де факто ЮЛ още няма когато се плаща :))

ако беше за публикуване на ГФО или за промяна на обстоятелства, примерно - да, тогава задължено лице е дружеството

както и да е, важно е че се обадиха
вече ги бях отписала тия кинти, ама явно ще има за по някоя бира :))

jasta13

• потребител
« Отговор #16 -: 04 Юли 2014, 22:19 »
Бих поспорила, преди вписването щом има учредено дружество, значи то съществува в правния мир, а едни от първите известени са именно те. Щом се иска връщане по сметката на дружеството от легитимирано лице, значи евентуален спор между учредителите в бъдеще няма да касае Агенцията. Нещо освен да играе от чуждо име, но за своя сметка 
Иначе не се и съмнявам, че ще ги получите

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #17 -: 18 Декември 2014, 10:06 »
Някой да е вписвал скоро промени в търговския регистър? Като адрес за кореспонденция примерно?
А4
решение на ЕСК
актуален др.договор
пълномощно на адвокат (че с айдукатски подпис ше е)
квитанция за 15 лв
декларация по чл.13 ал.4

друго?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #18 -: 18 Декември 2014, 10:11 »
аз не съм и не се сещам за други докИменти, обаче и да липсва нещо ДЛР-то трябва да даде указания преди отказа и да се добави със същата такса

тъй че айдукатина да следи партидата :))

небесна

• потребител
« Отговор #19 -: 18 Декември 2014, 10:51 »
за адрес за кореспонденция с НАП мисля, че не е нужен нов дружествен договор - в него се вписва само седалище и адрес, аз съм декларирала такава промяна само с решение на общо събрание