Автор Тема: Да прегледаме печата през 2014г  (Прочетена 25614 пъти)

Trapper

• потребител
Re: Да прегледаме печата през 2014г
« Отговор #80 -: 29 Октомври 2014, 10:58 »
3,8 г. затвор за счетоводителка, укрила ДДС

Пловдивският окръжен съд осъди на 3 години и 8 месеца затвор при първоначален общ режим счетоводителка, която укрила данъци в особено големи размери.
Пловдивчанката Анна Парпарова беше призната за виновна в това, че през периода от 1.08.2009 г. – 14.03.2011 г. в качеството си на счетоводител на "ВМПД БГ" ООД, е избегнала установяването и плащането на данъчни задължения в особено големи размери -114 260 лв., съобщиха от съда.

Задълженията са представлявали дължим данък върху добавената стойност, като Парпарова е потвърдила неистина в подадени декларации, които се изискват по силата на закон пред ТД-НАП-Пловдив и е приспаднала неследващ се данъчен кредит.

Делото се разгледа по реда на съкратеното съдебно производство, при което подсъдимата признава фактите и обстоятелствата по обвинението и наложеното наказание се редуцира.

Присъдата подлежи на обжалване и протест в 15-дневен срок пред Апелативния съд в Пловдив.

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #81 -: 14 Ноември 2014, 10:33 »
Мерси Ели за постановлението за "отработването"
точно вечера го търсих - защото си мислих, че съм го проспала в ДВ /  а и защото писах покана към служителите за графика за отпуските за 2015 ;)/
и видях че календара / в търсачката на ДВ/ почва от неделя - и се зачудих- що?
видно съм си търсила разни поводи , ама повредата да не е в моя телевизор все пак?

Флора

• потребител
« Отговор #82 -: 17 Ноември 2014, 17:35 »
И аз мерси за дните. Чух че го има, но не бях го търсила още. Само до него ми е;)

Семинара можете да проследите и по Интернет в реално време на сайта  http://tv.apis.bg

АПИС  - тема:

"Финансовата 2014 година – Годишни финансови отчети, данъчно-осигурително производство",

който се организира от Съюза на счетоводителите в България, Съюза на юристите в България и фирма АПИС.

5 декември 2014 г. от 10:00 часа в сградата на Народното събрание (бивш Партиен дом) - зала “Света София”, площад “Княз Александър I-ви” № 1.

Теми и лектори:

- Данъчни и осигурителни годишни разчети при погасяване на публичните задължения. Актуални въпроси по данъчно-осигурителното производство - лектор: Росен ИВАНОВ, данъчен експерт;

- Акценти при годишното счетоводно приключване на 2014 г. Промени в МСФО, засягащи финансовите отчети за 2014 г. - лектор: доц. д-р Бойка БРЕЗОЕВА, регистриран одитор

megi

• потребител
« Отговор #83 -: 29 Ноември 2014, 20:29 »
Колите няма да се регистрират в общината след като бъдат регистриани в КАТ

подробности тук:   http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=27558

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #84 -: 30 Ноември 2014, 09:45 »
сетиха се най-накрая да  си вържат системите

Флора

• потребител
« Отговор #85 -: 30 Ноември 2014, 21:58 »
сетиха се най-накрая да  си вържат системите

Хех, има такива дето и в КАТ не ходят, те и в общината не ходят.
Иначе бива нововъведението. Дано няма бъгове. Да се обзаведеш с кола в общината.