Автор Тема: Да прегледаме печата през 2014г  (Прочетена 28982 пъти)

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: Да прегледаме печата през 2014г
« Отговор #40 -: 28 Април 2014, 07:26 »

http://m.24chasa.bg/Article.aspx?Id=4055175

"Предложението е майките да имат право на шест месеца платен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, ако то не ходи на градина. В момента този отпуск, предвиден в чл. 167а на Кодекса на труда е неплатен. Ако бъде приета промяната тези шест месеца отпуск ще се плащат от работодателите, а не от НОИ, както останалите 2 години."

Предлагам маИчЕнството да е 18 години- платени от работодаделя ест.

нагъл та дрънка :
"Получаваме два пъти по-ниски заплати, отколкото произвежда икономиката, и което тя може да си позволи, обясни на пресконференция в Пловдив президентът на КНСБ Пламен Димитров."

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #41 -: 28 Април 2014, 09:16 »
бреее, ква е тази градина за 8-годишни бе ? тия съвсем изкукуригаха

bonou2

• потребител
« Отговор #42 -: 28 Април 2014, 09:34 »
аз верно се радвам ,че не пише 18 годишни

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #43 -: 28 Април 2014, 11:24 »
Цитат
нагъл та дрънка :

Абе той за техните си заплати бе
и за ония 700 млн, дето Виза Недялкова спомена в неделя

http://www.btv.bg/video/shows/tazi-nedelia/videos-nedelia/temite-ot-sedmicata-prez-pogleda-na-viza-nedjalkova-i-andrej-rajchev.html

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #44 -: 28 Април 2014, 11:26 »
нагъл та дрънка :
"Получаваме два пъти по-ниски заплати, отколкото произвежда икономиката, и което тя може да си позволи, обясни на пресконференция в Пловдив президентът на КНСБ Пламен Димитров."

най-лесно се прави сметка на чужди пари, особено от тунеядци

аз предлагам генерална промяна - въобще да отпадне задължението на работника да работи, обаче да си получава заплатата
само че тогава синдикайците какво ще правят не знам

небесна

• потребител
« Отговор #45 -: 28 Април 2014, 11:33 »
е как какво - ще събират членски внос от работодателите за неработещите работници :D колко му е...

jasta13

• потребител
« Отговор #46 -: 28 Април 2014, 14:21 »
най-лесно се прави сметка на чужди пари, особено от тунеядци

аз предлагам генерална промяна - въобще да отпадне задължението на работника да работи, обаче да си получава заплатата
само че тогава синдикайците какво ще правят не знам
Е как какво, ще защитават работниците от самоубийства и ако някой все пак успее, работодателя ще е виновен.

http://www.saveti.government.bg/c/document_library/get_file?p_l_id=10631&folderId=108514&name=DLFE-3719.pdf

bonou2

• потребител
« Отговор #47 -: 28 Април 2014, 15:55 »
мале Джаста
то нещата са трагични били :((
аз пак някаква позитивка съм го раздавала.
макар един нелюбим ми професор да казваше - 'видиш ли "нормативен документ"' написано някъде  - хич и не чети

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #48 -: 11 Юни 2014, 09:43 »
НАП погва 25 000 фирми длъжници
Цитат
Националната агенция по приходите (НАП) има списък с 25 000 фирми, които не са плащали ДДС в поне три последователни месеца. Това заяви вчера говорителят на НАП Росен Бъчваров пред News7.
....

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #49 -: 11 Юни 2014, 09:57 »
Честно казано НАП много добре знае кои фирми не са плащали ДДС и повече от 3 месеца/да не говорим за години/ и въпреки всичко не си мърдат пръста да направи нещо по въпроса.
Аз лично знам за фирма, която не плаща ДДС, не плаща осигуровки и данъци, но ги декларира чинно. Всичките декларации са подавани - ДДС, Д1, Д6, ГД, ноооо.... нищо. Задълженията си висят. НАП не мърда. Фирмата не е дерегистрирана. Не я притесняват. Радва се на живот и хубаво здраве.

niki67

• потребител
« Отговор #50 -: 12 Юни 2014, 16:15 »

Аз това напълно го подкрепям, понеже съм представител на наемния труд. Вие като фирмаджии, тоест едни капиталисти и експлоататори същи, много ясно сте против, ама Пламен Димитров защитава тези като мене, хората на наемния труд, които ви работят и нищо не могат да загубят, освен оковите си, както е казал великият Маркс. Та аз съм за, да не бачкаме и да си получаваме заплатите и освен това се стремя точно така да правя и без да е приета такава промяна;) Почти успявам д'ти кажа. Както е казал Вуте, они не моат ми платят толкова малко, колкото я съм работил.:)

.:TTД вади ряпа

• Гост
« Отговор #51 -: 12 Юни 2014, 16:21 »
Никсън бате и аз съм много за това. Само ме мъчи лекичка болка. От де ще дойдат тези мангизи дето да ни платят за лежане? Щото до колкото си спомням в младостта като учихме дядо Карл приказваше за принадена ст-ст нещо и нейното разпределение. Ама ако няма от де да се появи във въздуха тази ми ти принадена ст-ст, какво ли ще се преразпределя?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #52 -: 12 Юни 2014, 17:36 »
От де ще дойдат тези мангизи дето да ни платят за лежане?

глей ся колко е кофти да си учил много - задаваш си много въпроси, голяма част от тях и неприлични :))

който е изкласил само до четвърто отделение тия взаимовръзки не са му в кръгозора и ич няма да му доде на ум, че мангизите трябва от нейде да дойдат за да може той нещо да получи
което не пречи да иска, разбира се :))

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #53 -: 13 Юни 2014, 09:50 »
Цитат
От де ще дойдат тези мангизи дето да ни платят за лежане?

Ми от Русия, от Европата, от хамериканцие - зимаме от секъде бе

.:TTД вади ряпа

• Гост
« Отговор #54 -: 13 Юни 2014, 09:52 »
Викаш, то гърците как могат, значи можем и ние. Да не сме нещо по-глупави от тях ;)

Флора

• потребител
« Отговор #56 -: 17 Юни 2014, 15:41 »

bonou2  :)
Затова бриша Уп-та. Т.е. програмата;) Да са живи и здрави програматорите;)
Днес точно се уточнявахме за % вноски, който извежда в УП. Оказа се, проблем в дефиниране, изчистихме го.

Флора

• потребител
« Отговор #57 -: 07 Август 2014, 15:14 »
ПРОМЕНИТЕ В ПРАВИЛНИКА ЗА ВПИСВАНИЯ, ОБНАРОДВАНИ С ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК,
бр. 63 от 1 Август 2014г., влязъл в сила от 06.08.2014 г.

С ДВ от 1 Август 2014 г. се въведоха нови промени в действащия Правилник по вписвания, с които коренно се промени реда за работа в АВ, възможността за извършване на имотни справки от страна на граждани, нотариуси и частни съдебни изпълнители, което неминуемо ще се отрази и на сделките с недвижими имоти.
    Най-новата промяна в Правилника по вписвания, свързана с недвижимите имоти, е прецедентът предварителните договори за прехвърляне или учредяване на вещни права върху недвижими имоти да се вписват в Имотния регистър. Въпреки че тези договори нямат вещно-правен ефект, а представляват единствено облигационна връзка между страните, по силата на която обещават една на друга сключването на покупко-продажба пред нотариус, то сега тези договори подлежат на вписване с цел даване на гласност на бъдещата продажба.
      Новост е и промяната в чл. 51 от Правилника по вписвания, съгласно която вече не се предоставя незаверени копия на вписани актове. Единствената възможност за получаване на акт е чрез издаване на официално заверено копие единствено на собственик, посочен в акта, и то след резолюция от дежурен съдия по вписвания.
     Изменен е и чл. 47 от Правилника по вписвания, като е добавено правилото, че не е необходимо предоставянето на копия на предходни документи за собственост при подаване на заявление за удостоверения за тежести.
      Вече не се прилага и Скица-копие от кадастралната карта при вписвания, отбелязвания и заличавания по чл. 11, 17, 18, 19, 22, чл. 22а, ал. 1 и 3, чл. 23, 24, 25, 26 и 31. от Правилника по вписвания, тъй като имотният регистър е свързан с кадастралния регистър чрез обща база данни за имотите."

Ели

• Global Moderator
  • потребител

bonou2

• потребител
« Отговор #59 -: 03 Септември 2014, 17:15 »
http://www.vesti.bg/pari/biznes/ot-1-oktomvri-nsi-zapochva-da-otchita-prostituciiata-v-bvp-6021494

От първи октомври Националният статистически институт (НСИ) започва да отчита БВП и респективно Брутния национален доход по нова методология "Европейска система от сметки 2010", като в сметките ще бъдат включвани данни за скритата икономика и проституцията и търговията и разпространението на наркотици.

Това съобщи на пресконференция Елка Атанасова - директор на дирекция "Макроикономическа статистика" в НСИ.

Вече няколко държави от ЕС са внедрили новата методология и ефектът е между две и шест на сто номинално изменение на стойността на БВП.

Новата методология няма да доведе до промяна в темпа на прираст на БВП спрямо предишни периоди.