Автор Тема: Да прегледаме печата през 2014г  (Прочетена 29154 пъти)

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Re: Да прегледаме печата през 2014г
« Отговор #20 -: 06 Февруари 2014, 10:52 »
Лично за мене това е поредната излишна глупост. Така и така наливат всички пари в един общ казан - "бюджет", то за какъв Х ще ни карат да превеждаме на порции с различни платежни??? Нали подаваме декларации за задълженията си??? Ами да си четат декларациите, бе! Нали ТЕ ги искат? Аз не искам да се занимавам с разни срокове и декларации! Сега и с разбивка на сумите ли да се занимавам? Прав е Радонов - и 80% съкращение ще им е малко, ако от нас се очаква да се самооблагаме, самодекларираме, самонаказваме и даже да си плащаме! Яд ме е, че тъкмо вкарат нещо в действие и някак си се натъкмим в новите изисквания и ПРАС! - нов хит на дневен ред.
Е, писна ми да не знаят какво искат, как го искат и колко да е голямо, ама го искат сега, тук и веднага!

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #21 -: 06 Февруари 2014, 15:59 »
Яд ме е, че тъкмо вкарат нещо в действие и някак си се натъкмим в новите изисквания и ПРАС! - нов хит на дневен ред.

и мен на това най ме е яд

не съм имала особени проблеми с единната сметка, а като й хванах цаката даже взе повече да ми харесва от предишния начин с емнайсетте платежни и не дай боже да цъкнеш грешна цифра в някоя дата в периода и айдееее... писане, брисане, носене, развързване и завързване до безкрай

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #22 -: 11 Февруари 2014, 11:19 »
http://www.dnes.bg/business/2014/02/11/mahat-planiraneto-na-otpuskite-za-malkite-firmi.215464

Цитат
Бобева напомни, че утре в Министерския съвет ще бъдат обсъдени нови 26 режима. Те са свързани с облекчени процедури в строителството и някои разпоредби по социалните въпроси  - например премахваме на изискването за предварително планиране на отпуските от малките фирми. Според вицепремиера това е една екзотична мярка.

само не мога да разбера защо е необходимо всеки път да танцуваме танго
ако не е танго ще са нестинарски танци /единната сметка в момента /...

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #23 -: 12 Февруари 2014, 14:45 »
http://www.dnes.bg/business/2014/02/11/mahat-planiraneto-na-otpuskite-za-malkite-firmi.215464

само не мога да разбера защо е необходимо всеки път да танцуваме танго

За да не ти е скучно. А ако евентуално решиш, че ти е скучно, можеш да попълниш един отчет за статистиката. По възможност с една малка грешица. Повярвай ми - такова танго направо не си виждала! Какво ти танго??? Вихрена джига!

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #24 -: 13 Февруари 2014, 08:44 »
Трети пакет от 26 мерки прие МС
Цитат
Включени са и предложения за намаляване на броя на изискуемите документи, опростяване на процедурите и съкращаване на сроковете за предоставяне на редица услуги, намаляване на размера на такси, разширяване на възможностите за подаване на документи по електронен път и др. Част от мерките са свързани с отпадане на изискването за представяне на копие от документ, издаден от съответната банка, с данни за личната банкова сметка. Мярката засяга всички лица, които получават обезщетения и помощи от ДОО, обезщетения за безработица и гарантирани вземания при несъстоятелност на работодателя.

Ще бъде въведен принцип на „мълчаливото съгласие” в специалните закони. Със Закона за ограничаване на административното регулиране и административния контрол върху стопанската дейност през 2004 г. е въведено изискване при издаването на разрешение и на удостоверение за извършване на еднократни сделки или действия да се прилага мълчаливо съгласие, ако в закон не е предвидено друго. Съгласно разпоредбите на АПК, непроизнасянето в срок се смята за мълчаливо съгласие в случаите и при условията, предвидени в специалните закони. В тях обаче липсва въвеждане на принципа, не е регламентирана и процедура за доказване на мълчаливо съгласие.
 В пакета има и мярка, свързана с отпадането на изискването за изготвяне на график за ползване на платения годишен отпуск в микропредприятията.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #25 -: 13 Февруари 2014, 09:42 »
Цитат
В пакета има и мярка, свързана с отпадането на изискването за изготвяне на график за ползване на платения годишен отпуск в микропредприятията.

тая ми се види като лаф из пусто в празно
синдикайците са се запънали като табун магарета на мост и не дават, освен ако не отпадне давността за ползване

ако отпадне давността само за микропредприятията без график ще настане рев за неравнопоставеност на права
ако отпадне за всички за чий ни е тогава тоя график, нали това всъщност беше целта му

rosik

• потребител
« Отговор #26 -: 16 Февруари 2014, 18:30 »
И сега какво , ще ми спрат и без това малкото социални контакти ;)

От 1 декември влиза в сила електронен болничен

http://www.varnautre.bg/2014/02/16/209715-ot_1_dekemvri_vliza_v_sila_elektronen_bolnichen

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #27 -: 16 Февруари 2014, 18:54 »
ако можеше да влезе в сила от днес, щях да се радвам от липсата на точно тези контакти :)))

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #28 -: 17 Февруари 2014, 11:16 »
бе за мен и сега нои не се бавят
ама пр.15 ще си чакат пак от работодателя , та каква бързина за преводите да има в повече?
но дума да няма , че е ще е кеф :)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #29 -: 17 Февруари 2014, 11:57 »
на мен друго не ми харесва на първо четене, ако правилно съм разбрала системата
работникът пак ще мъкне хартии при работодателя, което е тъпо особено ако работодателят все още ще е функция от наличието на въпросната хартия

кво пречи работодателят (осигурителят) да има достъп до електронния регистър за ЕГН-тата на осигурените при него лица и директно да си направи справка има ли издадени БЛ, на кого и за какъв период

щото сега (особено при фирми с много персонал) понякога става нещо като "казали на лисицата, тя казала на опашката си" и после корекции на Д1, глупости и разправии

Флора

• потребител
« Отговор #30 -: 17 Февруари 2014, 12:05 »
Мдам, ще носи на хартия.

А районите без нет,  до 2 седмици доФторът е длъжен да го вкара електронно ...

Флора

• потребител
« Отговор #31 -: 21 Февруари 2014, 10:30 »
АПИС 

http://tv.apis.bg/Наживо/tabid/75/Default.aspx

стискозъбка

• потребител
« Отговор #32 -: 21 Февруари 2014, 12:24 »
Коя е жената до В. Колчев?

Флора

• потребител
« Отговор #33 -: 21 Февруари 2014, 12:39 »
 Павлина Бакалова данъчен консултант глобал такс
напр. ;)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #34 -: 21 Февруари 2014, 15:33 »
ъъъъ
защо лекторът непрекъснато повтаря, че нямаме правилник по ЗДДС ?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #35 -: 21 Февруари 2014, 15:50 »
дайте да се застреляме тутакси  !

да сме снимали касовите бележки за нуждите на съхранение /12 години /  ....

Флора

• потребител
« Отговор #36 -: 21 Февруари 2014, 15:54 »
Те му се изсмяха вече :-)
Снимала съм фактури бележки за закупена техника, зарад  гаранцията :-)
Касови - тц.

стискозъбка

• потребител
« Отговор #37 -: 21 Февруари 2014, 15:55 »

+++++++

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #38 -: 21 Февруари 2014, 16:13 »

хи хи  :))
от онези фактури -касови бележки съм снимала аз ;)))
/Лидл и т.н :))/

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #39 -: 21 Март 2014, 21:23 »
НАП ще може да наднича в банкови сметки в Австрия и Люксембург

Цитат
новите правила трябва да влязат в сила от 2016 г
е до тогава все си мисля, че ще ги преместят ...

Цитат
По времето на вицепремиера Симеон Дянков България поиска от Берлин данните за българските спестовници и тогавашният шеф на НАП Красимир Стефанов получи диск, но така и не се разбра какъв е резултатът от този "обмен" на информация.

сякаш някой е очаквал нещо друго