Автор Тема: Да прегледаме печата през 2014г  (Прочетена 29161 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)

HashFlare

небесна

• потребител
Re: Да прегледаме печата през 2014г
« Отговор #1 -: 05 Февруари 2014, 12:22 »
сега - много зле, по мое мнение

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #2 -: 05 Февруари 2014, 12:35 »
ей ся си такова такованката...
щото другите простотии са ни малко

rosik

• потребител
« Отговор #3 -: 05 Февруари 2014, 12:44 »
Вече не знам да се смея ли , да плача ли ...

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #4 -: 05 Февруари 2014, 12:59 »
сигурно от утре ще открият по още една сметка за ДОО  и нов параграф
и ще си караме по стария начин с още едно платежно

небесна

• потребител
« Отговор #5 -: 05 Февруари 2014, 13:01 »
кое по-напред да правят..... айде централната администрация към контрола! да очакваме ли 20% повече тормоз с ревизии и проверки на кварталните кафенета?

http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi/2014/02/05/2235159_edna_peta_ot_administraciiata_na_nap_shte_bude/

-----
ако нещо се пипа по тая сметка, трябва да е от начална дата 1-во число на месеца - дотогава ще има незакрити задължения, ненастъпили падежи, неусвоени преведени суми..... лудницата ще стане пълна

върхът ще бъде ако ни накарат да си искаме ефективно остатъците по сметките преди настъпил падеж по реда на ДОПК с проверка :D

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #6 -: 05 Февруари 2014, 14:40 »
сигурно от утре ще открият по още една сметка за ДОО  и нов параграф
и ще си караме по стария начин с още едно платежно

аааа не, аре нЕма нужда викам аз
ЗО-то на безработни и СОЛ-ове си беше без проблем още от миналата година, от тая година е уредено и СО-то на СОЛ-овете, остават фирмите - да им измислят и на тях една декларация кои вноски искат да покриват първо, да я вкарат скоропостижно в някоя наредба, щото текст в ДОПК си има, и да мирнем

макар че не съм сигурна дали напастите изобщо ще реагират на това решение, ако мотивите са наистина това, което пише, ами аз проблем особен не виждам - осигурителят и да не плати осигуровки, осигуреното лице не губи права
а напастите да си седнат на д-то и да си търсят задълженията преди изтичане на давност

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #7 -: 05 Февруари 2014, 15:53 »
КС отмени единната сметка за приходите

Е, сега вече излезнАх от равновесието!!!
Тия вЕрно ли си мислят, че ни е скучно???
Направо ми идва да сея смърт!

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #8 -: 05 Февруари 2014, 16:07 »
ето го и самото решение

http://caseinfo.smartsystems.bg/File.aspx?GUID=823A7C32-388C-4A78-A7BB-FE1DA7CF242D

Цитат
Конституционният съд, мотивиран от изложените аргументи, на основание чл. 149, ал. 1, т. 2 от Конституцията и чл. 22, ал. 1 от Закона за Конституционен съд
Р Е Ш И :
Обявява за противоконституционни § 44, т. 3, б. „а“ и т. 5 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за изменение и допълнение на Закона за данък върху добавената стойност (обн., ДВ, бр. 94/2012 г.), с които е изменена разпоредбата на чл. 169, ал. 4 и отменена разпоредбата на чл. 179, ал. 1 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс (обн., ДВ, бр. 105/2005 г., последно изм. и доп., ДВ, бр. 1/2014 г.).

Съдиите Благовест Пунев и Румен Ненков са подписали с особено мнение решението в частта му по § 44, т. 3, б. „а“ и са представили становище по мотивите за обявяване на противоконституционност на § 44, т. 5.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #9 -: 05 Февруари 2014, 16:14 »
Добре де. Съгласни са, че все са "публични вземания" и че все в държавата отиват средствата. Ама основанията били различни? Ми да де - нали за тоя "Х" подаваме всеки месец по кило декларации! Каква им е драмата???
Абе къде е Смъртнамишките, бе??? Искам да изтреби всички такива тъпотии!

небесна

• потребител
« Отговор #10 -: 05 Февруари 2014, 16:41 »
прочетох и мотивите за особеното мнение на двамата съдии - много по-смислени са

jasta13

• потребител
« Отговор #11 -: 05 Февруари 2014, 16:56 »
аааа не, аре нЕма нужда викам аз
ЗО-то на безработни и СОЛ-ове си беше без проблем още от миналата година, от тая година е уредено и СО-то на СОЛ-овете, остават фирмите - да им измислят и на тях една декларация кои вноски искат да покриват първо, да я вкарат скоропостижно в някоя наредба, щото текст в ДОПК си има, и да мирнем

макар че не съм сигурна дали напастите изобщо ще реагират на това решение, ако мотивите са наистина това, което пише, ами аз проблем особен не виждам - осигурителят и да не плати осигуровки, осигуреното лице не губи права
а напастите да си седнат на д-то и да си търсят задълженията преди изтичане на давност
Прочети ги, ако вече не си го направила. Поне от това което аз разбрах е, че акцентът пада върху това, че макар и публични задължения, едните се дължат безвъзмездно (данъците), а другите пораждат права- осигурителни и поради различната им природа не могат да бъдат смесвани. Това от една страна, а от друга застрашава стабилността и финансирането на съответните осиг.  фондове, поради неяснотата кога и за какво. Според мен ще въведат поне още един параграф за плащане и ще станат три- за ДЗПО, за осигурителни вноски и за други публични вземания(данъци и глоби).

ПП Не знам за вас, но аз днес прилежно си записах всякаквите видове справки...щото парен каша духа и не е ясно какво ще се преобрази.

небесна

• потребител
« Отговор #12 -: 05 Февруари 2014, 17:38 »
и аз записах няколко справки, ама ми свърши търпението - само на тези, които имат внесени суми за годишен корпоративен данък, че то падежът е чак през март
остава сега да ни отрежат и достъпа до ДОС-а, под предлог, че всички плащания през 2013 са били противоконституционни...

а не знам за вас, но скоро проверявах - СОЛ-четата, дето уж имат право да избират какво да погасят, за да не им се накърнят правата, и дето и стотинка не са внасяли през последните 5-6 месеца, не са им прекъснати здравните права, щото Д1 се грижи да има данни за тях

най-добре ще бъде наистина да въведат декларация за избор на задължение за погасяване, а който го устройва сегашната система, да не подава такава и да си кара с двете платежни (леле, не мога да си представя да се върнем на кодове, параграфи, периоди и видове документи)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #13 -: 05 Февруари 2014, 17:57 »
Решението на КС ще влезе в сила 3 дни след обнародване и от този момент нататъка ще е мазалото, ако НАП няма готовност. Не действа назад  - квото било, било :)

обаче който си е платил осигуровките вече ... като мен ... ужас значи
или молба или пак вноска

radonov

• потребител
« Отговор #14 -: 05 Февруари 2014, 18:04 »
ОТ НАП ще си пипат ушите и нищо няма да направят, най-много да ги разделят по параграфи - данъци и осигуровки, иначе мазалото ще стане страшно. По скоро страшно за НАП, защото бозата ще е пълна.
Някой не може ли да изрови от някъде новината, че в НАП ще има 20% съкращения. Аз днес се изказах в една НАП, че и 80% са им малко

небесна

• потребител
« Отговор #15 -: 05 Февруари 2014, 18:59 »
Решението на КС ще влезе в сила 3 дни след обнародване и от този момент нататъка ще е мазалото, ако НАП няма готовност. Не действа назад  - квото било, било :)

обаче който си е платил осигуровките вече ... като мен ... ужас значи
или молба или пак вноска

абе аз писах на моите хора следващите няколко дни да не правят никакви преводи за нищо, ама то... има вече внесени хиляди по корпоративния данък, че накуп им идва в повече, а после и авансовите и ония по чл.55 през април
имам внесени и осигуровки за годишно довнасяне до максимум - човекът ще откачи, ако му ги затрият нанякъде
изобщо драма, да не говоря, че вече съм разпратила текущите платежни и справки какво кога да плащат, което ми беше двоен зор заради скапания данък по ЗДДФЛ и отлагането му с месец - и сега ако трябва да го правя пак - айде тройно

---
иначе днес са приели изменения на Тарифата за държавни такси за Търговския регистър, публикуването на отчети ще стане 40/20 (съдейки по проекта в сайта на МП), така че ако някой има готов за публикуване, да поизчака малко :)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #16 -: 05 Февруари 2014, 19:18 »
ееее, небесна, не винаги е хубаво да си отличник ;-)

didah

• потребител
« Отговор #17 -: 05 Февруари 2014, 19:41 »
По заповед на щуката-  Радонов :)
http://www.mediapool.bg/finansoviyat-ministar-naredi-20-sakrashteniya-v-nap-news216428.html

Е, не са 80%, но и 20 за сега е добре :)

jasta13

• потребител
« Отговор #18 -: 05 Февруари 2014, 21:45 »
Демек няма да съкращават напасти, а ще ги "оптимизират", пренасочвайки ги към контролни позиции.
По разказ на очевидец, навремето, някъде до средата на 90-те, данъчното в Младост, се е помещавало в един апартамент, в състав от 4 човека. Сега е кипра три- четириетажна сграда, с конзола за билетчета, за някое от многобройните гишенца, в която ако все пак човек реши, може дълго да блуждае, като дух, по разни коридори и прилежащите им различни по квадратура стаи, в които усърдно се трудят служители- приходни администратори, може да срещне и други блуждаещи духове, но главното е, че  в този административен рай, всеки носи листЯ- единични, закламерени  или позиционирани в папки, съдържащи епизод от нечия съдба :))))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #19 -: 06 Февруари 2014, 10:05 »
още по темата единна сметка
Цитат
Ситуацията е критична и заради липсата на време. По закон решенията на КС се обнародват в "Държавен вестник" в 15-дневен срок от приемането им и влизат в сила 3 дни след това. Така се дава период от максимум 18 дни, през който трябва да бъдат задействани и приети необходимите поправки в законите.

"Имаме готовност за бързи законодателни промени. Готов съм да свикам извънредно заседание на комисията за бюджет и финанси и това да бъде първа точка в заседанието на НС следващата сряда, говорил съм с председателя на парламента", обясни шефът на бюджетната комисия в НС Йордан Цонев.

http://www.segabg.com/article.php?id=685089

дори да приемат нещо до 23.02 едва ли ще го публикуват веднага
ще трябва да прежалим осигуровките за януари, а после каквото сабя покаже