Автор Тема: Фактурир.на посещение на бълг. щанд в Берлин за сметка на Холандска фирма-ддс  (Прочетена 1407 пъти)

кокона

  • потребител
Привет, Колеги,
трябва да издам 2 фактури на клиент, за чиято сметка  собственика на българска фирма с валиден ддс номер посещава български щанд  на "Зелена седмица" в Берлин. Клиентът също е с валиден ддс номер в Холандия.
Втората фактура е за свършената работа -срещи, оферти, съвети за бизнес.
Фактурите без ддс ли са и на какво основание не го начисляваме, ако не са?
Като разход съм оформила самата командировка до Берлин-билети, хотел, дневни,.

HashFlare

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
първата фактура как ще бъде формулирана точно ?

кокона

  • потребител
visit on your order the Bulgarian stand on the ''Green week fair'' in Berlin, Germany

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
фактурирате им посещение  - не ваша услуга, а тяхно действие  ?  малко странно ми се вижда ...

поради неяснота ще посоча чл.21 ал.2 - мястото е при получателя
но вие си го доказвайте 

кокона

  • потребител
А  във втората фактура фактурираме:
our work for your company,public relations,website maintenance, offers and administrations, product and import advicec
тук имаме ли неначисляване на ддс и ако , на кое основание?

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
е тази е по-ясна - чл.21 ал.2 ЗДДС - мястото е при получателя
няма ДДС, има ВИЕС

кокона

  • потребител