Автор Тема: Задължения при ВОП от нерегистриран плучател по ДДС в България.  (Прочетена 1295 пъти)

kliment

  • потребител
Здравейте!
БГ фирма нерегистрирана по ДДС, ще извърши ВОП от Германия. Сумата е по малка от 20000 лева. Доставчикът е регистриран вя страната си по ДДС. Въпросът ми е какво прави БГ получателят - плаща си фактурата с ДДС-то и това е. Не съставя протоколи защото няма регистрация - греша ли някъде?

И второ - ако надвиши в календарната година сумата при ВОП-ове, трябва да се регистрира по ДДС по чл. 99.
А ще трябва ли тогава да начислява ДДС при продажбите си в България, или чак след като надвиши 50000 лева и се регистрира по общия ред?

HashFlare

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Въпросът ми е какво прави БГ получателят - плаща си фактурата с ДДС-то и това е. Не съставя протоколи защото няма регистрация - греша ли някъде?

не грешиш, дължи ДДС за ВОП-а с който достига 20 000 лв. и следващите

А ще трябва ли тогава да начислява ДДС при продажбите си в България

не, докато не се регне по чл. 96 или чл. 100 (1)