Автор Тема: Ф-ра за наем в Мадагаскар и за участие в излож.-дължат ли се еднокр. данъци?  (Прочетена 1041 пъти)

кокона

  • потребител
Привет, Колеги,
имам фактура за наем на площ в Мадагаскар/наем за контейнер, който получаваме по-късно/ и друга за участие в изложение там.
Платени са.
Трябва ли фирмата да удържа някакъв еднократен данък по ЗКПО  или не е длъжна?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

HashFlare

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
ако наемът е за площ, т.е. недвижим имот в Мадагаскар - не дължите
ако наемът е за контейнера, т.е. движимо имущество - дължите

кокона

  • потребител
Данъкът е10%? Срокът за плащате? Декларира се с декл. по чл.195 или 201 от ЗКПО? Ще Ви бъда благодарна за повече подробности за задълженията ми за деклариране и плащане? Наемът е за контейнера.

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
доход по чл. 12 (5) т. 2 от ЗКПО, данък при източника по чл. 195 (1) ЗКПО, ставка 10%, срок до края на месеца следващ тримесечието на начисляване, деклариране по чл. 201 ЗКПО

за подробности най-добре прочетете ЗКПО - чл. 195 - 203 ЗКПО