Автор Тема: Новините от НАП 2014  (Прочетена 52551 пъти)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Новините от НАП 2014
« Отговор #40 -: 27 Февруари 2014, 12:03 »
Подобрени функционалности
да не се стресне някой, че има още някаква промяна, която сме пропуснали :))

Цитат
Новото във версия 3.03 е:
1. Добавена е възможност за преглед и избор за изтриване на въведените записи за дублирани документи в дневниците във функционалност „Изтриване на дублирани документи“.
2. Добавена е възможност за филтриране във функционалността за въвеждане на контрагенти.
3. Отстранена е техническа грешка при актуализиране на клиентския софтуер и подобрение при печат на дневници.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #41 -: 04 Март 2014, 13:02 »
Обновен е програмният продукт за декларации бр. № 1, обр. №3, обр. № 6

Публикувана е обновена версия на програмни продукти за обхващане на данни от декларация обр. № 1, обр. №3, обр. № 6 и генериране на данни за плащания от осигурителните каси и спецификация на входните файлове и програмните продукти за обхващане на данни от осигурителните каси

Рубрика Програмни продукти

Новото във версия 6.05 е:
1. Добавени са новите видове сметки във файловете с плащания на ОК..
2. Отстранена е грешка при проверка на файлове с Декларации Обр.1.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #42 -: 19 Март 2014, 14:27 »
пак

Обновена е версията на програмения продукт за обхващане на данни от декларация обр. № 1, обр. №3, обр. № 6.
19 Март 2014

http://www.nap.bg/news?id=1810

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #43 -: 19 Март 2014, 15:08 »
аааааааааа НЕ!
Писнаха ми на шушоните тия промени!
В Англия хората не си местят автобусните /преди на дилижанса/ спирките, ние можем да останем с нещо непроменено повече от половин седмица!!!
Бе кой е тоя тъпак, дето постоянно го сърби... лявото ухо????

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #44 -: 19 Март 2014, 15:14 »
само козметики са :))
какво се нервиш и ти ;)

пп
мен за Англия най ме кефи неотменения закон от ...илядо нам коя си , дето с неподкован кон, не можеш да минеш през центъра на Лондон :))))

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #45 -: 19 Март 2014, 15:33 »
Ти пък ме изненада! Къде пише какви са? Пък и козметични да са - къде отспиват тия неща, когато пускат първоначалната версия???
Или правят така, че да има през цялата година с кво да се забавляват?

доп. Видях и аз....
И кво от тва? Пак съм си възмУтена и огОрчена!

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #46 -: 19 Март 2014, 15:38 »
нещо ми е ведро днес - не допускам да се възмУщвам и огОрчвам :))

небесна

• потребител
« Отговор #47 -: 19 Март 2014, 18:54 »
да, верно, къде се вижда какви са промените, за да реша дали да тегля обновяването?

Флора

• потребител
« Отговор #48 -: 19 Март 2014, 19:11 »
За ДДС и Д-тата и Уве62- като има промени - актуализирам.
Ползвам ги само за проверка на файловете преди подаване.
Дразнят ме, ама малко :)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #49 -: 19 Март 2014, 19:43 »
да, верно, къде се вижда какви са промените, за да реша дали да тегля обновяването?

във валидационните таблици (каквото и да значи това)

Цитат
Новото във версия 6.06 е:
1. Направени са промени във валидационните таблици.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #50 -: 26 Март 2014, 17:39 »
Интернет страницата на НАП няма да бъде достъпна днес от 18:00 ч. до 9:00 ч. утре
26 Март 2014

Уважаеми клиенти,

Поради извършване на подмяна в оборудването на ИТ системите на НАП, днес (26.03.14 г.) от 18:00 ч. до 09:00 ч. утре (27.03.14 г.), клиентите на Агенцията няма да имат достъп до информационните системи и електронните услуги на НАП.

Предварително се извиняваме за неудобството.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #52 -: 02 Април 2014, 18:36 »
Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат
02 Април 2014

Цитат
Според приходната агенция за целите на данъчното третиране, доходите от продажба на валутата биткойн се третират като доходи от продажба на финансов актив.

Флора

• потребител
« Отговор #53 -: 02 Април 2014, 18:53 »
Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат
02 Април 2014

Те са си го били написали :)

Не забравяйте за държавните такси

Биткойн не е официална валута. Повечето юрисдикции все още изискват от вас да платите данъци върху доходите, продажбите, заплатите и капиталовите печалби на всичко, което има стойност, включително и Биткойн.

небесна

• потребител
« Отговор #54 -: 02 Април 2014, 19:33 »
как са изчакали да мине първи април обаче, преди да пуснат новината :D то като виц - търгуващите с биткойн като цяло имат нужда от анонимност, и надали ще се юрнат да декларират и данъци

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #55 -: 03 Април 2014, 09:15 »
В ГФР обложиха „монетките“ още в края на предната година. Което е по-умното от това да се опитат да ги забранят, както направиха САЩ. Миналият месец май и РФ са ги обложили. Друг е въпроса, как ще си съберат приходите и на каква точно база ще ги изчислят, защото това ми се струват невероятни неща.

niki67

• потребител
« Отговор #56 -: 03 Април 2014, 09:33 »
Не знам ква е тази виртуална валута, обаче ако е платежно средство, наистина би трябвало да се третира като престъпление против финансовата система във всички държави.
Ако е финансов актив, както казват НАП, специално финансовите активи като акции и облигации също са строго регулирани от ЗППЦК и една камара наредби. Ей - така да си правиш виртуална валута, не би трябвало да е законно. Иначе изобщо нямам представа какво е биткойн.

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #57 -: 03 Април 2014, 09:40 »
Ами това не е валута. Не е и финансов актив. Това е „просто“ един много сложен математически алгоритъм, толкова сложен, че познавам едва един човек, който да го разбира и не съм съвсем убеден дори за него. Но пък този алгоритъм има много интересни свойства, които му позволяват да прилича на валута. Особеното при него е, че има дефлация и нарастването е надолу, а не нагоре, както е при парите. Също така е невъзможно да се фалшифицира. Или го имаш или не. Но пък можеш да си го намериш. Търсенето става със сметки. В момента това изисква толкова много ток (без да включваме цената на необходимата апаратура), че почти не си заслужава. Но пък има много други „монетки“, които са по-евтини и с по-прост алгоритъм, за които може и да е изгодно. Всичко е в пазара. Ако ги приема, ще са, иначе не.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #58 -: 04 Април 2014, 19:43 »

jasta13

• потребител
« Отговор #59 -: 07 Април 2014, 12:42 »
Без да го има, като нарочна новина, струва ми се от НАП са променили, начина за електронно кореспондиране с тях. Ако доскоро, в раздела контакти се мъдреше съобщението: "nap@nra.bg - само за кореспонденция, подписана с електронен подпис", сега е следното:
"Контактите (е-мейл адресите) за кореспонденция, подписана с електронен подпис за всяка териториална структура на НАП е достъпна от падащото меню." и nap@nra.bg е за кореспонденция само с централното им управление.