Автор Тема: Новините от НАП 2014  (Прочетена 55890 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Новините от НАП 2014
« Отговор #100 -: 05 Ноември 2014, 23:37 »
jasta, подписа къде ще го слагаме у мобилния ? ;-)

те да вземат да оправят онова ОКД5 и да го пускаме електронно, че ми писна

HashFlare

jasta13

• потребител
« Отговор #101 -: 06 Ноември 2014, 09:08 »
Слагането е лесната част, по- сложно ще е да се накара мобилното у- во да прочете сертификата, но може би, ще го карат на ПИК.
Иначе за останалото да, има още какво да се желае, но не пречи паралелно да се развиват и този тип услуги.

jasta13

• потребител
« Отговор #102 -: 07 Ноември 2014, 13:56 »

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #103 -: 07 Ноември 2014, 14:49 »
еййй, само на напасткия сайт нямаше джава и бяхме що-годе рахат
сега и те се набутаха в шамарите, та жална ни майка - още от следващия ъпдейт на джава ще се почне едно търкане на клавиатури по форумите и бесно даунгрейдване

бива обаче, особено като ще има и джава, напастите да пуснат един отделен телефон за техническа помощ по електронните услуги, че направо ми дожалява за каките на горещия телефон

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #104 -: 18 Ноември 2014, 08:10 »
http://nap.bg/news?id=1898

Обновена е версията на програмения продукт за обхващане на данни от декларация обр. № 1, обр. № 3, обр. № 6
17 Ноември 2014

Публикувана е обновена версия на Програмен продукти за обхващане на данни от декларация обр. № 1, обр. №3, обр. № 6.

Рубрика Програмни продукти

VINETU

• потребител
« Отговор #105 -: 18 Ноември 2014, 09:49 »
Аман...станахме компютърни специалисти вече заради тези промени...

.:ТТД вади ряпа

• Гост
« Отговор #106 -: 18 Ноември 2014, 09:54 »
Уф решиха на 28-и да си правят експерименти, с което на 31-и нищо не работеше и половината държава изпадна в бяс. Тъкмо го върнаха по старому и добре, че веднага напускахме ДДС-тата, че само след два дни омазаха отново всичко и най-вероятно е станало революция пред офисите им, защото ръчно не може повече от пет записа да пуснеш.
Дано тази жаба да е за добро. Ако знаете, колко ми е писнало от Internet exploder и ми се ще да го заменя с друго. Не, че жабата е по-добре от Active X, същата лимонада е, ама поне ще се отървем от IE. Разбира се, когато заработи, защото не може така НАП да пусне нещо и то да вземе, че да работи. Българска работа ☹

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #107 -: 21 Ноември 2014, 08:03 »
НАП променя сайта си според очакванията на потребителите
20 Ноември 2014
НАП представя нова, напълно преструктурирана версия на Интернет страницата си. Сайтът е реорганизиран съобразно потребителските очаквания и желания, посочени при проведените тестове за ползваемост на портала.

Основната промяна в сайта е свързана с разделянето му на два основни раздела – „За бизнеса“ и „За гражданите“. Целта е двете големи групи клиенти да получат точно тази информация, която им е необходима, за да изпълняват своите задължения към бюджета коректно. Всеки от разделите носи самостоятелни данни и информация в зависимост от нуждите на своите потребители. Текстовете и в двата раздела са основно редактирани и реструктурирани, така че информацията, която се представя в тях, да бъде от максимална полза за потребителите й. Добавени са и функционалност за споделяне на новините в социалните мрежи Facebook, Google+ и Twitter.

Новата версия на сайта на НАП може да бъде видяна на адрес http://new.nap.bg. Всеки, който иска да изрази своето мнение, може да го направи, като попълни анонимната анкета или изпрати коментари на електронен адрес prd@nra.bg.

http://nap.bg/news?id=1903

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #108 -: 21 Ноември 2014, 12:36 »
Не ми харесва! И преди не беше китка, ама тоя път е направо отврат!
Какво като са ги разделили? Изобщо не е подобрение.
Пак ще има едни награди за изграждане на "информационна" система, дето те Фърля в джанките още с първия поглед....

небесна

• потребител
« Отговор #109 -: 18 Декември 2014, 18:29 »
появиха ми се две нови електронни услуги, въпреки че май са все още неактивни - дава съобщение за грешка като се изберат

Актуално състояние на данните, декларирани с Декл 1/5 по осигурител, и Актуално състояние на данните, декларирани с Декл 6 - Заявление за разпределение на осигурителни вноски

някаква идея какви са тия неща?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #110 -: 19 Декември 2014, 12:52 »
Без достъп до електронни услуги в събота от 09:00 ч. до 17:00 ч.
18 Декември 2014
Уважаеми клиенти,

Поради техническа профилактика в събота (20 декември) от 09:00 ч. до 17:00 ч. достъпът до е-услуги ще бъде ограничен, за което молим за извинение. Вярваме, че промените ще доведат до по-качествена работа на софтуерните приложения.

http://nap.bg/news?id=1925

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
« Отговор #111 -: 19 Декември 2014, 13:12 »
някаква идея какви са тия неща?

Ами общо взето това е в "текстови" вариант "цифровата" информация, която е подавана по лица. Идеална е за хора, които нямат друг достъп до тези данни. На мене обаче нещо ми се повтаря информацията, ама то е защото същото го виждам с личния си ел.подпис в страницата на НАП.
Да не съм си вадила, да не ми се повтаря! :)))

небесна

• потребител
« Отговор #112 -: 19 Декември 2014, 15:15 »
на практика е точно същото, което се вижда в наповската програма за Д1 и Д6 от менюто Въведени данни - ако там имаше експорт към ексел, няма никаква нужда от тези нови справки - не че ми се получи изтеглянето в ексел и от nap.bg, дава грешка при даунлоада

а специално тази за Д1 абсолютно точно дублира справката от сайта на НОИ