Автор Тема: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС  (Прочетена 58280 пъти)

кафе

  • потребител
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #80 -: 17 Април 2012, 16:43 »
Извинявам се , че повдитам темата отново, след като вече веднъж ми бе отговорено, но въпраки това си позволявам да попитам отново.

В предния случай сумата беще малка, но сега имаме по голяма достав и ме и шубе.

Казуса е следния . Доставчик - рег. лице в Германия. Получател БГ рег. лице. Бг лицета продава на македонска фирма . Стоката пътува от Германия за Македония. Имам мит. декл. немска за износ - изпращач/износител Германиския доставчик. Имам и мит. за вноса в Македония.

Има ли за Бг фирмата ВОП или не?

Благадяр ви и ви моля да ми отговорите.

HashFlare

кафе

  • потребител
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #81 -: 17 Април 2012, 16:45 »
Само да допълня, че износа е направен от германците.

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #82 -: 17 Април 2012, 16:50 »
нямаш ВОП, пази си документите за доказване движението на стоката
фактурата към македонците включваш в дневник продажби в колоната по чл. 69 (2)

кафе

  • потребител
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #83 -: 17 Април 2012, 17:01 »
Благодаря още веднъж , изчетох всичко което намерих, както няколко пъти темата, но тъй като нямам голям опит с ВОД-ВОП непрекъснато ме връхлитат съмнения.

noname

  • потребител
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #84 -: 04 Декември 2013, 11:16 »
Извинявайте, че Ви връщам обратно към казуса, но все още не мога да се убедя как е правилно да се постъпи:
Българска фирма регистрирана по ДДС в България закупува стока от полски контрагент регистриран в Полша по ДДС. Стоката ще бъде транспортирана от Полша до Германия, за което от полската фирма ще бъде издадена фактура за транспорт към българската фирма. В последствие българската фирма продава стоката на друга българска фирма регистрирана по ДДС в България/стоката вече се намира в Германия/, която от своя страна продава стоката на фирма регистрирана по ДДС в Германия. Та въпроса ми е какво точно трябва да направи първата българска фирма с покупката от полската фирма и продажбата към българската фирма.

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Прилагане на чл.62 ал.2 от ЗДДС
« Отговор #85 -: 04 Декември 2013, 11:27 »
покупката на стока е ВОП - самоначислявате си данъка
продажбата е извън страната - няма българско ДДС, но най-вероятно подлежите на регистрация по ДДС в Германия, както и другата българска фирма