Автор Тема: Производство  (Прочетена 2972 пъти)

МираK

• Гост
Производство
« -: 24 Септември 2013, 10:41 »
Здравейте,
Фирма за собствено производство на бижута се регистрира сега.Фирмата ще излезе утре, и в четвъртък е откриването на магазина , в който ще се продават вече гривнички. Материалите са закупени преди да е направена фирмата и сега се чудя как да ги заприходя. Другият ми въпрос може ли да направя с-ка 303 Приозвоство с аналитичвост само гривни, обеци, гердани , т.е без модели. Това достатъчно ли ще е ?

HashFlare

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Re: Производство
« Отговор #1 -: 24 Септември 2013, 10:55 »
Материалите все на името на някого са закупени.
Е, този собственик да вземе да ги продаде на фирмата.
Само дето малко времето го нямате за нищо...
Ами, ако поради някаква причина, не регистрират фирмата утре?
Тоя магазин чий ще бъде? Собствен - на "..."? Под наем - на "..."? Призведени фантифлюшки от персонала на "..."?

А аналитичността ще я разбереш, когато започнеш да осчетоводяваш. Като не ти се вържат сметките с "едрата" аналитичност, ще минеш на "дребна" аналитичност

Флора

• потребител
« Отговор #2 -: 24 Септември 2013, 10:57 »
И разрешението за обект (магазин) на чие име е издадено ...

МираK

• Гост
« Отговор #3 -: 24 Септември 2013, 11:14 »
Подадени са документите. И се чака само .Ами незнам какво да ви кажа за времето- тук оставам безмълвна.
Относно "еднарата" аналитичност , кажи моля те , какво точно имаш впредвид/извиняма се , но нали може на "ти"/

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #4 -: 24 Септември 2013, 11:20 »

Относно "еднарата" аналитичност , кажи моля те , какво точно имаш впредвид/извиняма се , но нали може на "ти"/

липсата на конкретно определена цена в програмите, които са на пазара и масовото използване на средно претеглена, което при значителни разлики в цените на артикулите, набърква сметките

gera_r

• потребител
« Отговор #5 -: 24 Септември 2013, 11:28 »
Под "едра" аналитичност имам предвид, че няма да се задълбаваш на "пръстен с перличка" и "пръстен с диамантче", а директно на "пръстен с нещо". Лично за мене е неудачно като решение, но пък работата ще е за тебе. Ако не държиш на такива "подробности", то за какъв Х ще ти е аналитичност "на дребно"? Въпроса е риторичен, но повярвай ми и ироничен. Аз лично бих била подробна.

МираK

• Гост
« Отговор #6 -: 24 Септември 2013, 11:51 »
Да и аз мисля, че трябва да съм по-подробна и започвам да си задавам друг въпрос, на това е друга тема

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #7 -: 24 Септември 2013, 12:22 »
ти хубаво ще си подробна в "склада", ама ако продавачката не е подробна при продажбите, а буха всичко в кюпа на КА, пак ще се видиш в приключение с изписването

небесна

• потребител
« Отговор #8 -: 24 Септември 2013, 15:21 »
... което между впрочем е валидно за всяка търговия на дребно, било бакалия, било за кафе и безалкохолни, където има само касов апарат без никакви други баркод-четци и тн
максималното, което може да се изстиска от собственика в такъв случай е касовия апарат да се настрои поне на 10 основни департамента (не дай си боже да натискаш за отделно въвеждане на артикули), и да разчиташ, че ще ги въвежда правилно при пускането на касовите бележки, та стъкмистиката да е по-малко

най-смешното е, че за баш такива магазинчета собствениците си мислят, че 100 кинта са много за счетоводство, а там е най-голяма смотаната играчка да нагласяш някаква аналитичност

МираК

• Гост
« Отговор #9 -: 24 Септември 2013, 16:29 »
Точно затова се питам дали си заслужава

gera_r

• потребител
« Отговор #10 -: 24 Септември 2013, 17:21 »
Точно затова се питам дали си заслужава

Зависи.
В ролята на каква ще си за фирмата.
Ако ще водиш счетоводството, най-добре е да настояваш за по-подробен отчет какво ще се произвежда и какво ще се продава. Подписа под отчета ще е твой.
Ако си собственик, производител и продавач - давай на едро, но пък на счетоводителя как ще "разказваш" - ще се разберете.