Автор Тема: регистрация на фирма  (Прочетена 1810 пъти)

ани

  • Гост
регистрация на фирма
« -: 11 Септември 2013, 13:13 »
Здравейте, мога ли да подам А4 за регистрация на фирма на друго лице с моя ел. подпис а като заявител да пиша името на търговеца без да прилагам нотариално заверено пълномощно и нот. заверено А4. Аз мислех че не може но се натъкнах на фирма регистрирана по този начин.

HashFlare

OpaSna TikVa

  • потребител
  • Мои са!
Re: регистрация на фирма
« Отговор #1 -: 11 Септември 2013, 13:28 »
Цитат
Аз мислех че не може но се натъкнах на фирма регистрирана по този начин.

ами значи може.

ани

  • Гост
Re: регистрация на фирма
« Отговор #2 -: 11 Септември 2013, 13:37 »
И не са нужни пълномощни и нотариални заверки? А промяна в обстоятелства може ли също да се подаде с чужд ел. подпис?

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: регистрация на фирма
« Отговор #3 -: 11 Септември 2013, 13:40 »
доколкото знам, нищо не може да се подаде с чужд ел. подпис, независимо със или без нотариална заверка, освен ако подписът не е на адвокат с адвокатско пълномощно

с нотариална заверка става, ако се носи на хартия

но щом си видяла че има (и не е от адвокат) предполагам 2 варианта:
- инфото ми е грешно :))
- ДЛР-то, което е вписвало, е бляло някъде (и това се случва)

ани

  • Гост
Re: регистрация на фирма
« Отговор #4 -: 11 Септември 2013, 13:46 »
Информацията е вярна, регистрацията е направена от счетоводител с неговия ел. подпис, а като заявител си е вписан търговецът.
На мен ми предстои вписване на промяна в обстоятелства и ми се иска да се възползвам от подаване по ел. път ако има такава възможност

jasta13

  • потребител
Re: регистрация на фирма
« Отговор #5 -: 11 Септември 2013, 14:34 »
Стига бе! Дали ДЛР- тата най- накрая са си прочели нормативните си актове.

Флора

  • потребител
Re: регистрация на фирма - КИД
« Отговор #6 -: 21 Септември 2016, 11:54 »
Привет!

Някой да е запознат с вписване на КИД - поле "6а" на дружество в Търговския регистър?
Със заявление А4 - промяна в обстоятелства - само поле 6а попълнено,
Декларация чл. 13, ал. 4 ТР
Пари за промяна  - 15 лв. (по ел.път)
Друго?  /надявам се, че не е необходим Протокол на ръководно тяло/.