Автор Тема: Продажба на дялове и декл по чл. 55  (Прочетена 1460 пъти)

кокона

  • потребител
Привет, Колеги,
собственик на еоод продава един дял за 1000 лв, за да влезе съдружник и дружеството става оод.
Трябва ли да се подаде декл. по чл.55 за дължим данък  и ако, какъв е той и в коя точка от декларацията се посочва?


Флора

  • потребител
Re: Продажба на дялове и декл по чл. 55
« Отговор #1 -: 17 Юли 2013, 13:47 »
Ако не попада тук

2. Декларацията се подава от получател на доход:
2.1 физическо лице, задължено да внася авансов данък по чл. 43, ал. 3 и 44, ал. 3 от ЗДДФЛ, както и окончателен данък по чл. 37 и 38 от ЗДДФЛ >>         
2.2 лице, задължено да внася данък при източника по чл. 195 от ЗКПО >>


Не подава и ще си опише продажбата и плати данъка в ГДД за 2013 г.

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Продажба на дялове и декл по чл. 55
« Отговор #2 -: 17 Юли 2013, 14:19 »
облагаеми са по чл. 33 и за тях няма авансов данък
направо с ГДД, ако има какво да облага